CP WALCHEREN 4 ONS ZEELAND In alle deelen van Zeeland noodt het water tot zwemmen en baden. „In de Vesting" in Westen- Schouwen wordt aan deze uitnoodiging zonder woorden veel gevolg gegeven. van dit gewas, dat dit jaar in ons land alléén in dit flinke Thoolsche dorp werd verbouwd, geeft tal van handen volop werk, want de uitjes moeten zooveel mogelijk gezuiverd en gesorteerd worden, waarna ze iri vaten van 135 K.G. inhoud, in pekel van 20 pCt. sterkte worden gedaan, om na deze bewerking naar Dordrecht te worden vervoerd. Daar worden ze verder behandeld[ om eindelijk naar Amerika en Duitschland te wordep gezonden. Men mag zich te Stavenisse gelukkig prijzen dat dq waterleiding er is, want anders zou dit werk naar elders zijn gegaan. Circa 100 M.:1 water heeft men noodigj benevens pl.m. 2000 K.G. zout. Ten minste 90 vaten met pareluitjes zullen dit jaar van Stavenisse kunnen worden verzonden. In 1927 is 25 pCt. minder oppervlakte van dit gewas uitgezaaid dan vorig jaar, maar de opbrengst is nu grooter, hetgeen vooral ook een gevolg is van meer bekendheid met de behandeling en geoefendheid. Velen hebben aan het kweeken en. bearbeiden van bovengenoemd product een flink stuk brood verdiend. De nieuwe ambachtsheer en zijn familie en zij, die aan de huldiging deelnamen. verwelkomde den baron met zijn familie aan Zijpe, waarop naar Oosterland gereden werd. In het Tuin dorp werd de stoet opgewacht door „Oosterland's Fanfare", dat een welkomstlied speelde, waarna men in optocht naar 't gemeentehuis ging, waar de burge meester, de heer A. C, van der Have, een keurige rede hield tot den nieuwen ambachtsheer, waarin spr, uitvoerig de geschiedenis van Oosterland schetste. Namens de gemeente schonk de burgemeester twee bundels documenten uit het gemeentelijk archief, waarin interessante missives aanwezig zijn. De heer J. de Rijke te Sirjansland voerde bij de huldiging het woord namens de pachters. Baron Schimmelpenninck van der Oye beantwoordde beide sprekers en schonk der gemeente een fraaie klok met carillon, geflankeerd met twee candalabres, resp. versierd met de wapens van Ooster- en Sirjansland. Het feest, dat uitstekend geslaagd mag heeten, duurde tot laat in den avond en werd gehouden op het ruime „Heerenhof". M. d. P. 7: t - Een waterspelletje in Westen-Schouwen. De jeugd heeft daar de ruimte. Ooster- en Sirjansland hebben kort geleden een merkwaardig feest gevierd, n.l. een huldebetooging voor den nieuwen ambachtsheer, baron Schimmelpenninck van der Oye, welke familie sedert lange jaren uitge strekte bezittingen heeft in genoemde gemeenten, even zoo vele pachters heeft in die dorpen. Het Dag. Best. dezer gemeente en de feestcommissie Tegenvallers met de Ferryboot; de badplaats, die ondanks kleinzielig heid trekt; Vlissingen gaat feesten; een ingrijpend voorstel; Bach in Zeeland. De ferryboot, die straks de verbinding zal moeten vormen tusschen Breskens en Vlissingen, is een waar zorgenkind. De kosten vielen om te beginnen, al tegen. De Prov. Staten moesten het eerst toegestane crediet aanmer kelijk verhoogen. Maar eer de boot nog goed en wel klaar was, kwam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4