60 et. per half pond BIGGELAAR'S KOFFIE //©e Gomden Jfryjin' ONS ZEELAND 5 het Statenlid mr. Adriaanse met een stel vragen, die getuigden van groote bezorgdheid voor de veiligheid der passagiers, die straks met deze boot vervoerd zullen worden. Het werd aan gerechten twijfel onderworpen, of de boot wel ten volle zeewaardig zou zijn, of ze vooral bij stormweer (en het kan bij Vlissingen spoken!) wel zou kunnen varen. Het antwoord op deze vragen bevredigde mr. Adri aanse niet. Vooral was hij er slecht over te spreken, dat de scheepvaartinspectie niet of niet voldoende was gehoord. Intusschen was de boot klaar gekomen. Op Vrijdag 30 Juli zou de officieele proeftocht en op Zaterdag 31 Juli een tocht met tal van genoodigden plaats hebben. Daarvan is echter niets gekomen. In de pers verschenen eenige dagen vóór 30 Juli berichten omtrent aan het licht gekomen gebreken aan de boot. Berichten, die niet van officieele zijde werden tegengesproken, maar wier juistheid wel bleek uit het feit, dat beide bovenbedoelde tochten plotseling tele grafisch werden afgelast en de scheepsbouwer de boot weer naar zijn werf terughaalde om nog eenige verbe teringen aan te brengen. Het spreekt vanzelf, dat in deze omstandigheden nog niets te zeggen valt van den datum, waarop de boot in de vaart kan worden gebracht. De heer v. d. Wart, lid der Prov. Staten, wil echter het naadje van de kous weten en heeft een viertal schriftelijke vragen aan Ged. Staten gericht, naar welks beantwoording we belangstellend uitzien. Ged. Staten deden inmiddels publiceeren, dat ze als nog besloten hebben, alvorens de ferry-boot in de vaart te brengen, daaromtrent het advies van de scheepvaart inspectie in te winnen. BIGGEL AA Q5 no f F i E BOOn VOOL1 BOOf^ KWALITEIT naap iets fyns A v.p.BlGGELAAP S Cg ROOSEhCA/ Zoutelande heeft den laatsten tijd in een typische beteekenis voor velen gelegen. De verordeningen, die de gemeenteraad onder aanvoering van zijn voorzitter, vaststelde tot bevordering der Zondagsrust, hebben de rechtbank wat werk, enkelen advocaten wat ver diensten en de plaats zelf een eigenaardigen naam bezorgd. Toch denke men niet, dat het dorp nu zonder bad gasten is. In 't begin dezer maand waren er niet minder dan 300 pension-badgasten. En ze hebben op een Zaterdagmiddag en -avond allergezelligst feest gevierd. Een strandfeest werd gehouden, geheel op hun kos ten. Ongeveer 120 kinderen deden mee aan spelletjes, koekhappen, zakloopen, enz. Ze werden rijkelijk getracteerd. Het plaatselijk muziekkorps verleende zijn medewerking. De dag werd besloten met een rondgang door het dorp: het muziekkorps aan het hoofd, gevolgd door kinderen, die met lampions een aardigen stoet vormden. Zulk een feestje getuigt van een prettige verhouding fusschen de dorpsbewoners en de badgasten en mag $an ook wel even gereleveerd worden, J X Ondanks de vrij hooge belastingen, die men er moet betalen, heeft men te Vlissingen toch ook nog wel wat geld over voor feestviering. Zoo werkt men nu aan de voorbereiding van een festival, dat men eerst had bepaald op 11 Augustus, maar nu heeft uitgesteld tot 3 September, teneinde het te doen samenvallen met de Internationale Vlieg Ralley van de Kon. Ned. Vereen, vcor Luchtvaart, welke op 3, 4 en 5 September wordt gehouden. Het festival zal worden besloten met een schitterend vuurwerk. Ook zal 'n etalage-wedstrijd worden gehou den in de week, waarin het festival plaats heeft. Deze feestelijkheden zullen ongetwijfeld wel weer velen naar Vlissingen trekken, want men kan er op rekenen, dat het er gezellig zal zijn. Vlissingen kan feestvieren! X Zoo af en toe wordt wel eens met een tikje min achting gesproken over de dorpsgemeenteraden, die maar moeilijk met hun tijd mee schijnen te kunnen. Maar wie het Raadsverslag van Koudekerke gelezen heeft zal toch niet durven beweren, dat men daar vreemd is aan den polsslag van den tijd. Een der Raadsleden had een uitvoerig omschreven voorstel ingediend, dat een ingrijpende verandering in de belastingheffing zou brengen. De arbeiders en kleine boeren zouden geheel van inkomstenbelasting worden vrijgesteld, de middenstanders zouden iets, en de be zittende klas zou veel meer moeten gaan betalen. De arbeiders en kleine boeren zouden dus in een voorrecht deelen, dat hun klassegenooten zelfs in gemeenten met een sterk democratisch bewind niet kennen. Men zou denken dat de Koudekerksche Gemeente raad direct dit voorstel met algemeenen stemmen min één verwierp. Wie zoo denkt, heeft het mis, Over een voorstel om deze ingrijpende wijziging over te dragen aan den nieuwen Raad, staakten de stemmen. Het is dus nog niet te zeggen, hoe het hiermee loopt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5