DE KALEMDEP DEP MOCPDCPOEP 2 ONS ZEELAND men aan de oude verbinding met Noord-Brabant denkt, zeer dwaas in de ooren klinkt. Als de wil er maar is om de verbindingen te ver beteren, dan zal het slakkengangetje van het Zeeuw- sche verkeer weldra tot het verleden behooren. Het Bevelandsche Statenlid, de heer Jac. Welle- man, heeft dezer dagen in de pers nog eens de aan dacht op het Zeeuwsche verkeer gevestigd, en er aan herinnerd, dat hij namens de Vrijz. Dem. fractie in de jongste Statenzitting een motie indiende, die de in stelling van een verkeers-commissie beoogt. Het begin van de wil tot verbetering is er dus reeds. Dat nu ook het vervolg kome, dat afhangt van de medewer king van verschillende officieele instellingen als Z. L. M., Kamer van Koophandel enz. Zoo eendrachtig wordt samengewerkt zal het gezegde: ,,Dit kan nu eenmaal niet anders", voor zoover het ons interlocale verkeer betreft, spoedig uit de wereld zijn. X In de afgeloopen week is de aandacht weer eens gevestigd op de onbewaakte overwegen door een on geluk, dat den 50-jarigen landarbeider C. van Haveren te Kloetinge het leven kostte. Toen deze, die zeer doof was, op een middag naar zijn werk fietste, ver zuimde hij, alvorens den onbewaakten overweg te Kloetinge te passeeren, naar een mogelijken trein uit te zien. Van H. reed tegen den mailtrein op en werd vermorzeld. Natuurlijk bleef de critiek op de onbewaakte over wegen niet achter. In dit geval was zij echter geheel ongemotiveerd, omdat niet de spoorweg, doch het slachtoffer zelf oorzaak van het droeve ongeval was. Het uitzicht liet niets te wenschen over, het was v. H. bekend, dat de overweg onbewaakt was, hij had dus moeten controleeren of de weg veilig was. Nu kan de „men" weer beweren: „al'es goed en wel, maar spoorwegen dieren bewaakt te worden", doch dan draaien we in een cirkeltje rond. Er zijn onbewaakte overwegen en we hebben daarmee reke ning te houden door op ons zelf te passen. Een tweede ongeluk in de Bevelanden werd ver oorzaakt door bliksem, die in den Goesche polder een landbouwerszoon en twee paarden trof, welke op het land werkzaam waren. De dieren werden gedood, doch de landbouwer kwam met lichte verwondin gen vrij. X In Goes trekt de jaarlijksche kermis weer duizen den, die aan het oude vermaak komen offeren, wat een bewijs is, dat de kermis nog niet zoo dicht bij het einde staat als sommigen doen voorkomen. Ondanks het weinig belovende resultaat voor den landbouw, verwisselt menige gulden de boerenbeurs voor het laad je van den kermis-exploitant. Gelegen heid om het geld te doen rollen is er te over. Verge leken bij de vorige kermis is deze van 1927 zelfs een zeer uitgebreide te noemen. Zouden de kermisklanten in 1926 zoo veel verdiend hebben, dat ze concurrenten aanmoedigden de Goesche week van vermaak vooral niet te verzuimen? De ganzenstad zette de kermis in met een circus, dat vroeg genoeg kwam om de room van de kermis- mel'k te snoepen. Circussen zijn in dit land van paar den steeds geliefd geweest en zoo wekte het geen ver wondering, dat het paardenspel Van Bever vele Een overzichtsfoto van Ierseke met gezicht op de havens en de Schelde. avonden honderden gasten onder zijn linnen tent her bergde. Zeer groot was dit circus niet, doch wat er vertoond werd mocht gezien worden. Jammer dat het programma meer variété-nummers dan echte oude cir cus-attracties vermeldde. Ook het paardenspel schijnt met den tijd mee te moeten. X Belangwekkender dan circus en kermis bleek de „Groote Parade", de film, die ons den oorlog in her innering brengt, en die behalve een prachtige propa ganda voor den vrede, een schitterend voorbeeld van artistieke filmkunst is. Een Amerikaansch product, waarin eindelijk met de typisch-Amerikaansche film- nonsens gebroken is, en dat, wat kunstwaarde betreft, in Duitsche studio's vervaardigd zou kunnen zijn. De „Groote Parade" heeft bijna een week lang in het Schuttershof gedraaid en alle voorstellingen waren zoo goed als „uitverkocht". Voor het eerst in de ganzenstad dus eens een kunst werk, dat niet genegeerd werd. Hoe komt het, dat deze kunst in Goes honderden trok, terwijl andere over het hoofd wordt gezien? Danken we dit de reclame, die de roem van de film van de daken verkondigde? A. M. D. Strijd voor staatspensioen in Re- nesse; over een verdienstelijk musicus; hoe de electrificatie er hier voor staat. Wie meenen mocht, dat de strijd voor Staatspensioen in onze dagen, nu Ouderdoms- en Invaliditeitswetten in werking zijn, is uitgestreden, vergist zich, al is, het valt niet te ontkennen, het felle strijdvuur onder de leuze: „Op voor oud en arm" wel een beetje aan het smeulen geraakt. Maar dat het nog leeft, is kort geleden op Schouwen op duidelijke wijze gebleken, toen door de federatie van den Bond voor staatspensionneering „Schouwen-Duiveland" in een weide onder het lom merrijke Renesse een meeting werd gehouden, die druk bezocht was. De burgemeester dezer gemeente verwel komde ten gemeentehuize de verschillende sprekers,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2