PUROL I Wh&b&ri Hm verzacht en geneest w/ïnl 4 ONS ZEELAND Na de Middelburgsche kermis; hoe men in Viissingen Koninginnedag wil vieren. Middelburg heeft weer kermis gevierd. Wonder boven wonder werkte het weer in die mate mee, dat het de geheele week, en vooral op Donderdag en Zaterdag, bijzonder druk in de stad was. Toch klaagden de verschillende exploitanten van ker- misgelegenheden tot en met 's Vrijdags, over het wei nige geld dat er binnen kwam. Er waren blijkbaar wel veel kijkers, maar weinig koopers. Het schijnt echter, dat de Zaterdag voor velen nog wel wat heeft goed gemaakt. Het traditioneele schepje werd toen op de prijzen gegooid en de zaken gingen best. Het was natuurlijk een drukke, vroolijke, nu en dan uitgelaten boel in de stad en vooral op de Markt. Toch ging er van het tapverbod een goede werking uit, want slechts een paar maal moest een dronken kerel in bewa ring worden gesteld. De kermis neemt nog altijd een voorname plaats in het Middelburgsche stadsleven in. De krantenlooper, de slagersjongen, de kruideniersbediende, de dienstbode en de werkster krijgen hun kermisfooi. De kermisweek is ook de week van uitstapjes. Van ouds is het de gewoonte, dat vele gezinnen uit de stad een rij toertje door het eiland gingen maken, het z.g. spelerijen. Er werden dan veel borrels gedronken en gekookte eieren gegeten. En al zijn de ouderwetsche Jan-Pleziers wat (hoewel in Middelburg nog niet ge heel) uit de mode, toch maakt men omstreeks kermistijd een uitstapje naar Domburg of Oranjezon. De jeugdige boertjes en boerinnetjes vieren op hun manier ook kermis mee. Ze voelen zich echter wat on wennig te midden van de kermisvermakelijkheden en een deel hunner zoekt het daarom ook liever buiten de eigenlijke kermis. Ze gaan met een clubje spelerijen in een z.g. veerenwagen Walchersche witgehuifde wagen) of zoeken hun vermaak op het Domburgsche strand of in de café's. De Westkappelsche, Domburgsche en Middelburgsche kermis zijn nu weer achter den rug. Het is voor de dorpelingen in de e.v. weken hard werken. Ze zouden nu geen tijd hebben, om kermis te houden, 't Is nu oogsttijd en straks komen de aardappelen, boonen en bieten aan de beurt. X De Zaterdag van Middelburgsche kermis wordt ook wel voor andere doeleinden dan kermisvieren gebruikt. Zoo kwamen de leden der Geref. Jongelingsvereeni- gingen van geheel Walcheren, met hun meisjes en ver dere belangstellenden, ten getale van verschillende hon derden samen te Souburg om te hooren naar de rede voeringen van een Kamerlid en een predikant. In sommige dorpen hield men schietwedstrijden, ter wijl in Zoutelande en Ritthem de jaarlijksche ring- rijderij plaats had. men met fó/ Doos 30*60,Tube SOct. Bij Apoth.en Drogisten (Ingezonden Meüedeeling) Tijdens de kermisweek konden de Middelburgers hun hartje ophalen aan circusvermakelijkheden en -vertoo ningen. Het circus Van Bever had toen standplaats in de Zeeuwsche hoofdstad. Maar nu komt er nog iets extra's. Vermoedelijk zullen hier in de maand September voorstellingen gegeven wor den door het reuzen-circus Gleich. Dit Duitsche circus maakt een tournée door ons land en zal ook te Middel burg eenigen tijd verblijven. Hoe groot dit circus is, blijkt o.m. hieruit, dat het bestaat uit 128 paarden, 160 wilde dieren en een per soneel van 213 personen (Indianen, Chineezen, Japan- neezen, enz.) Voor het vervoer van dieren, materiaal, enz., zijn twee extra-treinen noodig. Dit belooft wat! X In Viissingen maakt men toebereidselen om op Ko ninginnedag feest te vieren. De Vlissingsche Oranjebond, wiens Bestuur een groote verandering onderging, heeft reeds een voorloopig programma opgesteld. Verschil lende wedstrijden voor kinderen van 9 tot en met 15 jaar zullen worden georganiseerd, zooals hindernis- loopen, zakloopen, driebeenenloop, eierenwedloop, ring steken per fiets en te voet, roosjesknippen, balwedloop, ezeltjeprikken, enz. Als een der hoofdnummers komt op het programma vcor een optocht met versierde rij- en voertuigen (auto's» vrachtwagens, reclamewagens, rijwielen, sportkarren, enz.), waaraan ook zal kunnen worden deelgenomen door groepen van personen (ook kinderen), 's Avonds zal er een lichtstoet zijn. Verschillende prijzen zijn uitgeloofd. X Middelburg heeft weer gasten, die in de Zeeuwsche hoofdstad hun jaarvergadering kwamen houden, te ont vangen gehad. Na de Christen-vrouwen, de apothe kers, de Zeeuwsche landbouwers volgden vorige week de sigarenwinkeliers en de Geref. drankbestrijders. De voorlaatste lieten tot hun vergadering de pers niet toe, dus volstaan we met de mededeeling, dat ze en kele uitstapjes naar Domburg, etc. maakten en gezel lig hebben gedineerd. De laatsten hebben ook van het natuurschoon van Walcheren genoten, bezichtigden de Abdij-gebouwen te Middelburg, maar hebben ook druk vergaderd. Be halve hun jaarvergadering, waarop o.a. een predikant de houding van dr. Kuyper tegenover de drankbestrij ding heeft geschetst, hielden ze ook een begroetings- en wijdingssamenkomst. Wij twijfelen er niet aan, of ook deze gasten hebben een gunstigen indruk van ons eiland meegenomen naar hun diverse woonplaatsen, v. d, A.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4