mim EN PCEDEL5 LIEDJE. ONS ZEELAND 7 groote inderdaad druk bezochte vergadering, waarover ik vorige week reeds schreef, waren nu en dan de dis cussies vrij scherp. Ik geloof, dat èn de brief, die aan de Raadsleden is gezonden, èn de debatten in bedoelde vergadering veel misverstand hebben weggenomen. Op sommige punten is de mist wat opgetrokken. Maar of alle wantrouwen is weggenomen en of alle bezwaren zijn weggeruimd, waag ik toch in alle besheidenheid te betwijfelen. Trouwens het zal spoedig genoeg in de gemeenteraden blijken, hoe de Raadsleden nu over de waterleiding denken. De hoofdbezwaren, ter vergadering geuit, zijn deze: Een der Neuzensche Raadsleden wees er op, dat het water aan de bewoners dezer streek thans niets en straks alleen in Neuzen, als allen aangesloten zullen zijn, per jaar niet minder dan 40.000 daarvoor zal moeten worden betaald. Kan deze 'ast er in de tegen woordige economische omstandigheden bij? Het tarief bleek een ware twistappel. Vanuit sommige gemeenten drong men er op aan, toch vooral het kamer tarief, als zijnde in hooge mate onbillijk voor moderne arbeiderswoningen, te laten varen. De Burgemeester van Hontenisse wilde het echter graag behouden, met het oog op het platteland. Verschillende Raadsleden bleken het rapport 1926 niet te kennen. De schuld daarvan b'eek echter te liggen bij sommige burgemeesters en secretarissen, die onnoodige geheimzinnigheid hadden betracht. Harde noten werden er gekraakt over het weren van den Neuzenschen burgemeester uit den Raad van Be stuur. Hij is toch de man, die aan de voorbereiding van het plan ontzaglijk veel gedaan heeft. De R. K. gemeen tebesturen werden er openlijk van beschuldigd, de politiek in de Waterleiding gebracht te hebben. R. K. moest in de meerderheid zijn en daarom mocht de Neu zensche burgemeester er uit! De voorzitter zei echter toe, dat de Raad van Bestuur met twee man zal uit gebreid worden! Ook tegen de verplichte aansluiting werd door som migen gesputterd. Natuurlijk waren er Raadsleden, die slecht te spreken waren over den aankoop der buizen. Wie eenigszins be kend is in den huizenhandel, weet wel, dat daarover heel wat te zeggen zou zijn. Ik wil dat niet doen en alleen memoreeren dat het gelukt is een zeer voordeelige aanbieding van buizen te krijgen tegen een prijs die 1,3 cent per K.G. goedkooper is dan waartegen dezer dagen door andere waterleidingen is gekocht. Nog eens, het zal spoedig blijken, of deze vergadering effect heeft gesorteerd. De gemeenteraad van Biervliet besloot reeds met 52 stemmen, het pogen van Neuzen tot ontbinding der N. V. te steunen. De vergadering van aandeelhouders zal straks, als al!e gemeenteraden zich hebben uitgesproken, beslissen, wat er zal gebeuren: voortgaan of ontbinden. In het eerste geval zullen onwillige gemeentebesturen door rechter lijke tusschenkomst tot het nakomen hunner verplich tingen worden gedwongen. X Y Z. Van alle dieven zijn de dwazen wel het ergste: zij berooven u van uw tijd en van uw goede gemoeds stemming. Liefde, wijder dan de avond, die zijn groot erbarmen breidt om wie, wankel en gehavend, dof zijn eenzaamheid beschreit; Liefde, dieper dan de zeeën in wier donker-koele schoot, ver van aardes felle weeën, lokt een vreemd-begeerde dood....; Liefde, schooner dan der heem'len hel ontstoken sterrenwacht, als een zilver-bloeiend weem'len in den hoogen, blauwen nacht! - Liefde, heev'ger dan al smarten Liefde, toclh gij 't diepst vertrouwd! 't is in 't simpel schrijn mijns harten, dat ik u besloten houd!.... JAN H. EEKHOUT. KERMIS. City of pity. De kermis is een stad van duizend houten planken, een groote studio vol populaire klanken, de kermis is een hoek vol liefdes-spinnewebben, de kermis is een ding daar moet je geld voor hebben. Vaak is zij oorzaak dat men katterig of naar is, zoo'n halve week kost vaak een heele maand salaris. De kermis is 't bewijs hoe schijn ons kan bedriegen, hoe bonte kleurenpracht den mensch er in doet vliegen. 't Lot van den kermismensch doet soms zoo kwaad niet lijken, (maar in hun wagenkamp, daar moet U eens gaan kijken). Het is een ding waarin wel voordeel voor een plaats zit, maar in moraliteit 't zwart schaap van menig raadslid. De kermis is iets dat vol naakte naarheid is, dus in de eeuw des Lichts niets vreemds, maar uit den tijd is. WILLEM TELL II.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7