GEBRL BOER, „Ons Zeeland" verhalen Huivering 12 ONS ZEELAND of je thuis bent". Die woorden hadden zoon indruk op hem gemaakt, dat later geen mensch het uit zijn hoofd kon praten, dat hij niet in z'n eigen huis was. In blinde hardnekkigheid, opgestaan en machinekamer voor z'n sous-terrain aangezien. Dit laatste niet zoo erg geweest, indien er geen vreemdsoortig ijzeren trapje gestaan had; dat brak hem nu, behalve zijn val, ook zijn Romeinschen neus en bijna z n nek. 18 Augustus. Beppie vandaag uit logeeren. Met Jossie haar naar 't station gebracht en uitgeleide ge daan tot op het perron, 't Genot van het afscheid ver bitterd door de koppige vasthoudendheid van Jossie, die geen afstand wilde doen van het spoorkaartje, dat hij zoolang had mogen vasthouden. Daar ik mijn wan delstok niet meegenomen had, was hij niet voor rede vatbaar. Teneinde raad, Beppie zonder kaartje in den trein gestapt. Na het vertrek, met 't vrijkomend spoor wegpersoneel, Jossie overmand en stationschef van het delict op de hoogste gesteld. Hoop, dat het goed afkomt. Vanavond op soos verzoeningsfeest. Vorigen keer had Breeduitstra beweerd, dat de helft der raadsleden idioot was, wat jhr. Verboendere, als zijnde raadslid, zich vreeselijk aangetrokken had. Nu heeft Breed uitstra echter bakzeil gehaald en plechtig verklaard, dat de helft der raadsleden niet idioot is; Verboen dere voldaan; wij ook, want vrij gelagje. 19 Augustus. Vandaag met veel plechtigheid ten stadhuize de medaille van het Carnegie-heldenfonds uitgereikt aan den gemeente-bode. Deze brave burger had zich tweemaal buitengewoon verdienstelijk ge maakt. Den eersten keer, toen een dolle stier in de porcelein-winkel van Verdiggelen rondbokste, riep hij uit een lantaarnpaal vandaan: „blaas hem de rook van een pirate-sigaret in den neus, dan bedwelmt-ie", en den anderen keer, bij gelegenheid van 't neerstorten eens paards, wekte hij, zonder aanzien des persoons, eenige oude dames uit den besten stand op, om op den kop van het beest, ter kalmeering, te gaan zitten. De burgemeester stak een pracht-speech, met citaten in drie talen af, en gaf doorslagjes aan de vertegen woordigers der groote bladen. De veterinaire hooge- school te Utrecht denkt er over om hem het eere brevet van dierkundig adviseur uit te reiken. 20 Augustus. Jossie, die lastig was, met vijf snoep- centen uit wandelen gestuurd. Kwam na een half uur in opgewonden toestand thuis onder het uitstooten van neusgeluiden, die angstig maakten; kon bovendien de kaken niet meer van elkander krijgen, hoe of we er ook aan trokken. Liesbeth dacht aan klem in den mond en ik met hem naar het ziekenhuis; daar bleek het een nougatblok te zijn. 21 Augustus. Brief van Beppie gekregen. Ze is toch goed en wel zonder kaartje uit het station ge raakt. Heeft het erg goed bij tante. Mag iederen avond zoo vroeg als ze wil naar bed. Hoe ze tante vond, schreef ze liever niet, want die wilde den brief lezen, voor ze 'm verzond. Diplomatiek van het kind. Ze maakt veel lange wandelingen met tante. Vroeg of we haar rijwiel wilden stureni; fietsen kon tante niet. 22 Augustus. Vanavond concert van „Trommele Tamboers" op de Markt. Met Breeduitstra er naar toe gewandeld. Sla nooit over wanneer 't geen speldjes dag is. 't Was weer mooi. Schilderachtig te zien hoe de gelaatstkleur der muzikanten bij moeilijke passages opliep. Ook bemoedigend! „Avondrood, mooi weer aan boord", zei mijn grootvader altijd. Breeduitstra had natuurlijk weer veel critiek, tot ergernis der omstanders. Ten laatste wees hij op den dirigent, die met élan werkte en vroeg mij met een stentorstem, of dat nu de man was, die vliegen-zonder- motor wilde leeren. Kon geen antwoord geven, daar een donateur van „Trommele Tamboers", door woede verblind, mij voor den dader aanzag en me den hoed over de oogen sloeg. Relletje! 23 Augustus. Las vandaag onder gemengd nieuws de mooiste rubriek, tusschen twee haakjes dat een twee-en-negentig-jarige grijsaard te Oosterbobbel- zwaagdijk, iederen dag nog fiets rijdt. „Kras stond er boven als opschrift, maar 't woord schandalig was daar meer op zijn plaats geweest. Twee-en-negentig jaar te zijn geworden en dan nog iederen dag in ons klimaat fiets te moeten rijden is meer dan erg. Wybo, die zoo jong en krachtig is, ziet er nog niet eens kans toe. Wie grijpt hier nu eindelijk in? Ik ben terstond bereid om met een lijst rond te gaan. Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Generaal-vertegenwoor- digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van Z. M. Koning Willem 111 Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K. H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. K. H. den Hertog van Wellington Z. K. H. den Hertog van Manchester The House of Lords, etc. door ELIZABETH ZERNIKE. Langs het pad tusschen de prille rijstvelden liep een Javaan, en keek naar het eigen schaduwbeeld, Muscat Frontt0

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12