Reclame ONS ZEELAND 15 Heeft u al eens een bezoek gebracht aan de Tea-room der firma Oosterhuis? Het is werkelijk de moeite waard, wanneer ge 's middags moe gewandeld zijt, hier een oogen'blik uit te rusten. De Lunch-room met zijn fleurig bekleede meubeltjes ziet er allergezelligst uit en wanneer U eenmaal een ge zellig hoekje heeft gevonden, denkt men er niet aan spoedig weg te gaan. De consumptie, die verstrekt wordt, is prima, evenals het ijs, geibak, koekjes en dergelijken. De goed verzorgde Lunch geniet eveneens een goede reputatie en is het dan ook tusschen 12 en 2 uur een komen en gaan. Velen zullen er dan ook mede bekend zijn, dat de Plotseling schrok hij door een gedachte. Je hoorde wel meer zulke vreemde dingen het klimaat werkte slecht en de eenzaamheid vooral de huivering wekkende stilte. Maurits zou toch niet in een vlaag van waanzin zich zelf? Nee, och nee. Misschien kwam hij terug was hij verdwaald en had gezworven. Maar hij ging nooit zonder kompas uit en hij vond toch overal hulp hij kende de taal zoo goed. Neen, die vrouw moest worden voor bereid op het ergste. Was de dood het ergste?. God, hij zelf zou haast gek worden door gedachten. Hij liet zijn auto nog harder rijden, en tuurde on afgebroken op den witten grintweg vóór zich. In den nacht kwam Tine aan. Ze had niet in de stad willen blijven ze moest het witte huis zien. Misschien was daar iemand die wat wist; misschien zou Maurits terug komen nog vóór haar zou op haar wachten, Eigenlijk had ze zich altijd voorge steld, dat hij bij het huis op haar wachten zou. Ze sprak zoo kalm ze glimlachte zelfs maar met een vreemde verstarring in haar oogen. O, ze had wel geweten, dat het leven heel vreemd was, TEA-ROOM OOSTERHUIS Eig. J. P. ROOSENDAAL - MIDDELBURG eigenaar, de heer Roosendaal, zich belast met het uit zenden van diners en soupers aan particulieren, zoowel als voor groote en kleine partijen of congressen, met of zonder bijlevering van serviezen. De heer Roosendaal is geen vreemde in het vak, daar hij jaren werkzaam was als chef-pattisier in diverse eerste-rangs zaken en hotels. In den winkel vinden vreemdelingen tal van aardige surprises, gevuld met artikelen der Banketbakkerij, die zij gaarne naar elders mee nemen als herinnering aan een bezoek te Middelburg. Mocht U te Middelburg eens komen, hetzij voor zaken of met vacantie, loopt U dan eens binnen. Tevreden zult U dit bedrijf verlaten met de gedachte: ,,Ik kom nog eens terug." M. heel groot en wijd, net als de wereld. En na je dood dan leefde je ook nog, misschien, zooals er ook sterren waren buiten de aarde ver er buiten, aan alle kanten. Die man, dacht ze, die man denkt, dat Moor dood is, ik zie het in zijn gezicht. Het is ook wel mogelijk. Er is aldoor een huivering in me ge weest. Misschien is in Moor de groote huivering ,,dood" gekomen; en dan de strakke stilte daarna. - Ze kwamen aan. Langzaam liepen ze naar het huis. Ja, het was groot en wit. Zóó had ze het zich ge dacht. In de voorgalerij brandde een zwak licht; en daar stond iets daar stond iets dat ongewoon was, en toch niet vreemd. Haar begeleider hield haar tegen. Wacht ik zal vragen zei hij. Ze zag hem nader treden een hurkende vrouw kwam overeind nu stonden ze daar samen ze stonden bij een baar twee zwarte poppetjes bij een doodenbaar. Hoe vreemd en mooi. Wilde ze Moor nu zien? Was ze wel gekomen om hem te zien? Of wilde ze een reis om de wereld maken? Ze wist het niet meer. Ze hoorde een zacht, onderdrukt geluid; iemand vatte haar handen. Ze keek omhoog en zag de sterren eeuwigheid flonkeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 15