GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 35 27 AUGUSTUS 1927 /IT LT lil Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. De god van den regen is de Goessche kermis niet bijster gezind geweest. Nadat de eerste dagen het zon netje op de linnententen had gestoofd, kwam de spel breker: de regen. Het had er van weg alsof al de vermakelijkheden op de markt weggespoeld moesten worden. Vooral Zaterdagavond. Voor de exploitanten, maar ook voor de bezoekers, die ieder jaar op kermis-Zaterdag zich naar stad op- Van zingende Duitsche gasten; is de laatste Goesche kermis gehou den?; over een sportieve rit; een jubileerende vereeniging. Ook Zuid-Beveland was opgenomen in de tournee, die de Markische Spielgemeinde (een gezelschap be staande uit vrouwelijke en mannelijke Berlijnsche stu denten, die oud-Duitsche volksgebruiken en dansen demonstreeren en liederen zingen) door ons land maakte, en zoo heeft Goes de vorige week Vrijdag de prestaties van dit gezelschap kunnen beoordeelen. Na de officieele ontvangst in het Schuttershof, waar het Zuid-Bevelandsche a capella-koor een goed program ma op uitnemende wijze vertolkte, had in de avond uren in de Groote Kerk het concert der Spielgemeinde plaats. De gewijde liederen, die de hoofdschotel van het repertoire vormden en de wijze waarop ze vertolkt werden, vermochten niet het talrijke auditorium enthousiast te stemmen. Het geheel was zeer middel matig dilettantisme, dat door veel reclame buiten de werkelijke proporties was gebracht en daardoor de be langstelling in Goes hooger opvoerde dan gewettigd bleek. Waarlijk, deze dames en heeren hadden hun kunst niet als motief moeten gebruiken om een gratis-reis door Nederland te maken. 75 jaren achtereen was de heer B. Knie riem te Goes, in dienst bij de firma Fabery de Jonge, aldaar. Van den be zitter van dezen schitterenden staat van dienst, mocht een foto in „Ons Zeeland" niet ontbreken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1