inruim iukmiihii 2 ONS ZEELAND De korfbalsport begint in ons gewest te leven. Weer werd dezer dagen een vereeniging op gericht, die korfbal gaat beoefenen. Het was te Wemeldinge. maken, was het slechte weer een leelijken tegenvaller. Men fluistert dan ook, dat het dit jaar voor enkele eigenaars van ondernemingen een strop is geworden. Geen animeerend iets voor de kermis van 1928. Ten minste als die nog komen zal. Mag men het dagblad „de Zeeuw" gelooven, dan is 1927 het doodsjaar van de Goessche kermis. De redactie is stellig de meening toegedaan, dat de komende rechtsche meerderheid in den raad het oude vermaak niet zal dulden. Ik geloof er echter niet veel van, en beschouw deze woorden van ,,de Zeeuw" liever als een vrome wensch, dan als een voorspelling. In de rechtsche raadsmeer- derheid hebben immers ook twee r.k. zitting en deze behoeven het voortbestaan van een kermis op princi- pieele gronden niet af te keuren. Behalve de A. R. en de Chr. Hist, raadsleden zullen er wel geen zijn, die een oud vermaak, dat zeer zeker niet zoo gevaarlijk en minderwaardig is als men het van bepaalde zijde wil doen voorkomen, door dwang uit de wereld willen helpen. X De motorclub „Zeeland", die den laatsten tijd in deze kolommen reeds herhaaldelijk de aandacht had, vraagt deze ook thans weer. Zoo slecht als we meenden staat de vereeniging er gelukkig niet voor. Dit is wel bewezen door de jongste vereenigingsdaad, die een betrouwbaarheidsrit naar Valkenburg het licht deed zien. Zaterdag is deze rit van circa 600 K.M. op één dag verreden. Jammer dat de regen voor velen het genoegen verminderde, en dat deze rit daardoor nog zooveel zwaarder moest worden, dat hij alreeds was. Een sportieve daad was deze betrouwbaarheidsspurt ongetwijfeld. Er hebben zich geen noemenswaardige ongevallen voorgedaan en daarom hopen we mede, dat de motorclub „Zeeland" op den ingeslagen weg zal voortgaan. X De lange lijst van Bevelandsche jubileerende ver- eenigingen is aangevuld met het muziekgezelschap Euterpe" te Heinkenszand. Verleden week Zaterdag werd in Heinkenszand ter gelegenheid van den 35sten jaardag van Euterpe" een festival gehouden. Te half twee werden de besturen der deelnemende gezelschappen door het gemeentebestuur ten gemeente- huize ontvangen waar na een toespraak door den bur gemeester en een gelukwensch aan het jubileerende gezelschap Euterpe" de eerewijn werd aangeboden. Den voorzitter van Euterpe" werd bij deze gelegen heid door den burgemeester namens de burgerij een lauwerkrans geoffreerd. De heer H. van Iwaarden dankte voor deze huldi ging en sprak den wensch uit, dat Euterpe" nog vele jaren op den steun van de burgerij zal mogen rekenen. De corpsen maakten daarna een marsch door het dorp in welken optocht het gemeentebestuur meereed. Na den optocht werd op de markt een feestmarsch uitge voerd door alle muzikanten gezamenlijk onder leiding van den directeur van „Euterpe", den heer L. Boon man. Daarna gaf elk gezelschap een paar nummers ten beste op de muziektent. De belangstelling op de markt verminderde door den aanhoudenden regen, die zeer velen een nat pak be zorgden. Dit was ook de oorzaak, dat het concert, dat „Euterpe" des avonds zou geven, niet doorging. Bij loting ontving 's-Heerenhoek den eersten prijs; Kruiningen den 2en prijs; Kwadendamme den 3en prijs. De overige gezelschappen hadden allen eenzelf den prijs. Aan elk gezelschap werd onder een woord van dank voor de medewerking een prachtige herinne ringsmedaille uitgereikt. A. M. D. Een tentoonstelling; hoe de ver stuivingen voorkomen worden; over den St, Lievekenstoren en over het Zierikzeesche carillon. Zocals reeds vroeger is medegedeeld, komt te Zie- rikzee in de concertzaal van 31 Augustus tot en met 4 September a.s., met medewerking van de beide mid- denstandsvereenigingen aldaar, een R. I. A.-tentoon stelling, welke expositie beoogt het naar voren brengen en demonstreeren van de nieuwste artikelen voor han del en nijverheid. Naast de gewone, z.g. „stille stands", komen er stands, die in demonstratie zijn en 't publiek zullen voorlichten over de wijze van be reiden of gebruiken. Een stand, die wel de bizondere aandacht vraagt, is die van de Ned. Vereeniging ter bevordering der belangen van Slechthoorenden, welke vereeniging met een uitgebreide collectie apparaten zal exposeeren ten dienste der dooven. X Met loffelijken ijver wordt de beplanting der domi- niale duinen in Westen-Schouwen voortgezet; leek het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2