EUWNHVLMM 6 ONS ZEELAND heeft zeker wel groot respect gekregen voor onze politiemannen, die dank zij de langdurige, moeizame africhting, hun honden allerlei bewonderenswaardige staaltjes lieten verrichten. Enkele nummers van het rijk-gevariëerde program waren: het optreden bij een orde-verstoring in een herberg, bij de berooving van een postbode en bank- looper, en de arrestatie van een zakkenroller, wild- stroopers, rijwieldieven, smokkelaars en een dronken- straattype. Het slot van den middag was vrij sensa tioneel: de ontvoering van een dame door autobandie ten en de inbraak in een garage met diefstal van een motorrijwiel. Niet minder dan vier uren werden de aanwezigen bezig gehouden. Zij, die leek zijn op dit gebied, kun nen zich geen voorstelling vormen, van den arbeid, dien de eigenaars der honden hebben moeten verrich ten, vóór hun dieren zoover waren. Maar niet alleen uit waardeering voor het werk dezer mannen geve men zich op bij den heer K. Bare- man te Wolphaartsdijk als lid of donateur. Het af gericht zijn der honden is toch van groote waarde voor de veiligheid der burgerij. Een politiehond is de schrik der boeven en heeft reeds menig lid van dit weinig achtbare college opgespoord, v. d. A. De kwestie van Terneuzen; een be langrijke vergadering in 't zicht; over voorspoed en stroppen; onze klompenmakers. Enkele maanden geleden werd in de bladen het vocrnemen aangekondigd van den voorzitter van het Burg. Armbestuur te Terneuzen om voor deze functie te bedanken. De redenen daarvoor werden toen niet bekend. Alleen bleek hij na een vergadering van het Burg. Armbestuur van meening veranderd te zijn. Hij zou maar aanblijven. De laatste Raadsvergadering bracht echter de ver klaring van dat weer aanblijven. Ter tafel kwam n.l. een wijziging in de begrooting van het Burg. Arm bestuur. Die wijziging hield in een gratificatie van 250.aan den voorzitter van het Burg. Armbestuur. Het ging dus ook in dit geval om de pecunia. Er waren echter Raadsleden, die over dezen gang van zaken ontstemd waren. De Raad had op het toe kennen dezer gratificatie en de vaststelling van de grootte van het bedrag niet den minsten invloed gehad. Van andere zijde werd er echter op gewezen, dat de Wet aan de Burg. Armbesturen zekere souvereiniteit toekent. De Raad kan alleen een post op de begroo ting weigeren goed te keuren. Een deel van den Raad wilde het daarop laten aan komen. Bepaald gezien is de bedoelde functionaris bij dit deel van den Raad niet. Eén der Raadsleden noemde hem zelfs ongeschikt en onbekwaam voor zijn werk. Met 7 tegen 5 stemmen kreeg hij dan ook slechts zijn gratificatie. X Op 30 Augustus zal de vergadering van aandeel houders der Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding Maat schappij bijeenkomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit een belangrijke vergadering worden. Immers het is te voorzien, dat de actie, die er den laatsten tijd gevoerd is voor ontbinding der Vennootschap, daar niet onbesproken za.1 blijven. De voorzitter der N.V., mr. P. Dieleman, heeft het ook op de Neuzensche ver gadering nog nadrukkelijk gezegd: ,,de vergadering van aandeelhouders is souverein, zij alleen beslist". Het is te voorzien, dat de tegenstanders der Water leiding geen middel onbeproeft zullen laten om de afgevaardigden der verschillende gemeenten naar die aandeelhoudersvergadering te bewerken. Immers zij hebben geen bindend mandaat, al zal het wel uitzon dering blijven, dat zij handelen in strijd met de mee ning van de meerderheid van hun gemeentebestuur. De gemeenteraden, voor zoover zij vóór 30 Augus tus nog bijeenkomen, bespreken natuurlijk ook deze kwestie. In Terneuzen blijkt men allerminst van plan het verzet op te geven. Integendeel, het is na de groote vergadering, zoo mogelijk nog krachtiger geworden. Hoofdplaat steunde het pogen van Terneuzens Raads- meerderbeid. Breskens bleef de waterleiding trouw, maar Clinge aarzelde b.v. weer. Verschillende Raads leden van die gemeente waren allesbehalve voor standers. Op 't oogenblik is 't nog niet te zeggen, of er een meerderheid onder de gemeenteraden voor doorwer ken dan wel voor stopzetten is. De vraag mag echter wel gesteld worden, of het raadzaam is, onder deze omstandigheden, ook al is er een meerderheid in de aandeelhoudersvergadering voor verdere uitvoering, voort te gaan. Moeten ook door Rijk en Provincie groote sommen worden beschikbaar gesteld voor een streek, waar men zoo weinig voor deze waterlei ding blijkt te gevoelen? X Reeds vroeger bracht ik de vereeniging voor Vreem delingenverkeer te Axel een compliment voor haar ijver en organisatiezin. Nu weer heeft ze een tentoon stelling voor huisvlijt en industrie op touw gezet, die door den burgemeester in tegenwoordigheid van den gemeenteraad en andere belangstellenden is geopend. De betrekkelijk jonge vereeniging mag zich verheugen in den steun van het grootste deel der burgerij, zoo dat zij ook wel tot uitvoering van enkele ideeën in staat is. Om iets van de tentoonstelling te zeggen: zij werd in een zestal lokalen der openbare school gehouden. Meer dan twintig stands van verschillende industrieën hadden daar een plaatsje gekregen, maar ook vond men daar mooi hout-, steek-, snij- en zaagwerk, schil der-, teeken- en mecanostukken en natuurlijk ook bloe men en planten. De plaatselijke winkeliers bleken keurig te kunnen etaleeren. Velen hunner kwamen uit op de tentoon stelling, maar ook de etalages in hun winkels zagen er feestelijk uit. Geen wonder, dat het 's avonds druk op straat was.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 6