60 ct. per half pond BIGGELAAR'S KOFFIE //"Zte Gouden JCooiri' ONS ZEELA.ND 7 Een festival zette aan de feestelijkheden nog meer luister bij. De Axelsche harmonie „Concordia" vierde n.l. haar veertig-jarig bestaan. Haar bestuur werd met de besturen van de aan het concours deelnemende ver- eenigingen officieel ten stadhuize door het gemeente bestuur ontvangen. Hartelijke felicitatiewoorden wer den daar gesproken. Een pittig eerewijntje werd ge dronken en herinneringsmedailles werden uitgedeeld. Aan het festival namen deel de muziekgezelschap pen uit Overslag en Stekene (beide uit België), Zaam- slag, Westdorpe, Lamswaarde, Hoek en Zuiddorpe en de zangvereenigingen uit Axel, Wemeldinge en Hoek. Het weer werkte mee, zoodat het talrijke publiek zich best amuseerde en de neringdoenden niet te kla gen zullen hebben gehad. X Minder fortuinlijk liep het met het muziekconcours te IJzendijke, dat gehouden werd bij gelegenheid van het 90-jarig bestaan der muziekvereeniging „Geduld Overwint" aldaar. Toen 's Zaterdagsavonds de jubi- leerende vereeniging een concert gaf, regende het al flink door, en toen des Zondags het concours plaats had, moest het enkele malen onderbroken worden van wege een regenval, die aan een wolkbreuk denken deed. Het zomert je van 1927! Ondanks de tegenwerking van Pluvius, werd het concours toch tot een einde gebracht. Verschillende muziekkorpsen namen er aan deel. X De klompenmakers, die, zooals bekend, zoozeer te lijden hebben van de buitenlandsche concurrentie, zit ten niet stil. Niet alleen zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen plaatselijke organisaties opgericht, maar ook is een landelijke Bond gesticht, teneinde sterker te staan, wanneer de belangen van deze industrie bij de regee ring bepleit worden. Welnu, de eerste conferentie tusschen een commissie uit dezen Bond en het Ministerie van Arbeid, Nijver heid en Handel, heeft reeds plaats gehad. Er zijn daar ernstig besproken verschillende denkbeelden, wier ver werkelijking de noodlijdende klompenindustrie weer op de been zou kunnen helpen. Natuurlijk valt nog niet direct succes te boeken, maar toch is besloten om in onderlinge samenwerking de noodige gegevens te verzamelen ter verkrijging van een juist inzicht in den aard en den omvang van de door deze industrie ondervonden moeilijkheden. Dit is de eerste stap. Moge ze spoedig door een tweede gevolgd worden. X. Y. Z. Medelijden is een mooi woord. Jammer, dat het mooie zoo vaak bij het woord alleen blijft, het werkelijk mede lijden maar zoo kort van duur is. BluGELAAR-s ttOF-FIE Boon VOOP BOOn KWALITEIT naap iets fyns A v.p.BIGSELAAR C° ROOSEKDAAL Telkens weer, bij een ramp, die een of meer per sonen treft, valt het je op, hoe gauw de meeste men schep. hun medelijden kwijt zijn. Wanneer ze nog onder den indruk zijn van het fatale van een ramp, dan, spontaan, wordt er gegeven, is het medelijden groot. Maar we leven zoo snel, niet waar? De eene ramp vervangt weer de andere en 't is toch niet te doen, om met alles mee te leven. En de menschen, die spontaan-hartelijke brieven schreven, bloemen en fruit naar ziekenhuizen stuur den, waren na eenige dagen het droef gebeuren alweer vergeten. Ik heb het meegemaakt, hoe na een droef spoorweg ongeluk, waarbij een knaap z'n ouders in één slag ver loor, bekende, beroemde ouders, de sympathie hem de eerste dagen na het ongeluk van alle kanten toe stroomde. Ach, dat arme kind ook, plotseling zoo wreed be roofd van z'n ouders. Heele romans werden er om zijn jonge kop geweven. Brieven kreeg hij, die overliepen van innig mee voelen. Duizende handen werden hem toegestoken. Die arme, arme jongen, zoo jong nog en al zooveel leed! Gelukkig is deze jongen een nuchtere knaap, die met jonge, al vroeg-wijze oogen het leven inkijkt. Een souvereine glimlach had hij voor al die over stelpende betuigingen van sympathie. Maar toch, toen na 'n week of wat, zich op eenige uitzonderingen na 't waren er twee of drie zich niemand meer om hem bekommerde, er geen was, die alle mooie beloften van helpen en troosten na kwam, toen kwam er in het hart van den knaap een verbitte- Vervolg op bladz. 10

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7