Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' Heeren Winkeliers vraagt prijsopgave en monsters „Ons Zeeland" verhalen De Egoïste 12 ONS ZEELAND zullen dus vallen op Schelde of Noordzee en de mari niers zullen ze uitdeelen." Ik had nooit van zooiets gehoord en vroeg critisch: ,,Maar wat doen ze dan in België, waar ze geen oor logsschepen hebben?" ,,In België hebben ze Waterloo," grinnikte de rak ker, die zooals Breeduitstra zegt, zoo gevat wordt, als een domme dief. 25 Augustus. Aan Breeduitstra gevraagd of hij met me mee wilde naar de Middelburgsche ringrijderij. „Scheer je weg," tierde die, „ga uit m'n oogen, of ik vergrijp me aan je. Denk je dat ik naar zulke idioterie sta te pierik-oogen. Praat me niet van ringsteken, of ik wordt woest. Nog al 'n heele kunst. Zóó verblind van liefde kan je niet wezen, of je hebt er dadelijk een aan je vingers, 't Is bar en bar, dat zulke Enaks kinderen zich daar nog in oefenen. Weet je niet welk een verschrikkelijken vloek vader Cats op ringen ge laden heeft?" Heb ontkennend geantwoord. „Luister dan goed," voer hij voort, dan kan je het opzeggen, zoodra je naar het ding blikt, dat aan je linkerhand glinstert: „Al draagt de aap een gouden ring, Het blijft nochtans een leelijk ding." De spreuk op mijn manchet genoteerd en alleen naar ringrijderij geweest. 26 Augustus. Melk 'n cent duurder geworden. Ge weten aan den Vlissingschen krijg. In dagen van oor log loopen de prijzen altijd op. Liesbeth daar niet mee tevreden. Ik moest den melkboer te lijf. Kwam van een koude kermis thuis. Hij tikte aanhoudend met z'n grooten rooden vinger op mijn borstzak en schreeuwde: „Ja ziet u, meneertje, as wij eerst den botanischen naam moeten leeren van den rommel dien we verbouwen en dan de zoölogischen naam van de in secten, die de zaak opvreten en vervolgens den chemi- schen naam van de stoffen, die de insecten dooden, dan snapt u toch zeker wel, dat er een is, die al die geleerdheid betalen moet." Later bespeurd, dat ik die uitverkorene was, al de sigaren in mijn koker waren kapot. 27 Augustus. Met Wybo en Jossie naar 't Vlissing- sche strand geweest. Ik in strandstoel en Jossie onder Wybo's toezicht aan 't spelen. Duurde niet lang. Wybo had 't land en Jossie 't water. Je kondt hem wel wringen. Naar droger gedeelte ontboden. Toen tranen. Om hem met zijn lot te verzoenen, ik om een banaan uit. Zoeken bemoeilijkt door zand in 't oog. Na half uur succes en terug. Werd in m'n gezicht uit gelachen. 't Was namaak; er zat muziek in. Met z'n allen leverancier opgezocht. Geld terug geëischt. Kon 'n pak slaag krijgen. Draag liever confectie. Wybo schoot te hulp. Hooge woorden, 'n Heerschap met niets anders aan dan een sigaar en 'n badpak, wilde scheidsrechteren, maar Wybo die als voetballer weet, hoe hij zulke varkens moet wasschen, riep: „Neem de beenen, of ik schop je in zee terug, kwal!" Wegens volksoploop afgedeinsd. Jossie nog getracteerd op ezeltje-rijden. Vond dat heerlijk, maar was in minder dan geen tijd aan 't vechten met den eigenaar. Hij kon niet uitstaan, dat deze man de lieve dieren voor ezel uitschold. Nobel kereltje! Toen de proviand op- gepiknikt was, voldaan huiswaarts. Kwamen gebruind boven water, daar de zon geschenen had vandaag. Fotograven namen er kieken van, (van de zon n.l.) 28 Augustus. Telegram van tante Sjarlotje gehad. „Beppie komt morgen terug. Bang voor den hond." Groote verslagenheid. Zondag bedorven. Begrijpen met ons allen er niets van. Thuis is ze nergens bang voor. 29 Augustus. Beppie thuis gekomen. Weerzien niet zoo vroolijk als afscheid; eenigszins gedrukt. Terstond geïnformeerd naar haar raadselachtige vrees. Groote verbazing. Vertelde haar wat tante geseind had. Ze schaterlachte. „Tante was bang voor den hond, omdat ik niet bang voor hem, maar hij bang voor mij werd." 30 Augustus, 't Lijkt de witte week wel! Op de soos kregen we wéér 'n melkpraatje. Men verklaarde den Zeeuwsch-Vlaamscben-waterleiding-tegenzin uit het feit, dat 'de menschen daar bang waren, dat de boeren hun melk in prijs zouden verhoogen, indien ze het water zoo duur moesten betalen. Het nut der melk werd n.l. door mr. Mierick ontkend. „In hooger regi onen was ook de melk weg," spotte die flauw. Breed uitstra bestreed hem heftig. De naam melkweg was juist gekozen, omdat het daar overvloeide van die vloeistof. „Waarom stuurt de K. L. M. dan haar avia- teurs er niet op af?" wierp mr. Mierick tegen. „Kan onmogelijk," bezwoer Breeduitstra, „de propellers zou den vol met boter raken." Zoo is 't ook! MET ÖOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco door ELSA KAISER. Ze lag op haar knieën, haar tenger lijfje, in een strak zwart satijn japonnetje, met groote gouden sterren versierd, lief-verleidelijk. Meestal lag ze zoo, op dikke zachte kussens, som tijds zat ze op haar hurken, de mooie ronde blanke armen om de knieën. Haar geliefkoosde plek, haar geliefkoosde houding. Het zwarte krullende haar, gebobbed, stond dik rond haar ovaal, mat getint gezichtje. Ze had groote pein zende grijze oogen, kuiltjes in haar wangen, mooie slanke beenen, die iedereen en zijzelf graag zag. Ze danste als een vlinder, haar frêle lichaampje geleek een veertje, zoo rankte ze weg op meêsleepende maten van zoete muziek.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12