60 ct. per half pond BIGGELAAR'S ONS ZEELAND KOFFIE Gouden JCocrzri' 7 Zeeuwsch-Vlaanderen zoo weinig gemeenten zijn, die aan sluiten. Daardoor krijgt men onproductieve leidingen over grooten afstand. Bovendien vinden de Axelsche vroede vaderen (althans 2 van de 10) de tegenwoordige tijds omstandigheden zóó ongunstig, dat ze de nieuwe, zware lasten voor de Waterleiding niet aandurven. X In de omgeving van Hulst, speciaal onder de R. K. boe ren, heeft men het weer met iets geheel anders druk. Daar wordt van 3 tot 7 September een landbouwtentoon stelling gehouden, uitgaande van den R. K. Boerenbond. En zulk een tentoonstelling brengt een groote drukte met zich. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bericht gezonden, dat hij bereid is, om op Zaterdag 3 September de tentoonstelling te openen en in de diverse afdeelingen een rondgang te maken. De Commissaris der Koningin in Zeeland en Jhr. van Vredenburch, oud-voor zitter der Z. L. M., zullen den minister vergezellen. Er staat op deze tentoonstelling een interessante proef op 't programma onder leiding van den bekenden profes sor Visser uit Wageningen. Met medewerking van het Instituut voor Landbouwwerktuigen te Wageningen, zal n.l. een treikkraohtproef voor paarden worden genomen, geheel op wetenschappelijke gronden gebaseerd. De inzending paarden op deze tentoonstelling zal hoogst belangrijk worden. De in binnen- en buitenland bekende paarden als Fair, Hermine, Germain de Coneghem, Bora Sluis, enz. zullen geëxposeerd worden. Maandag zal de Paardendag zijn, terwijl de geprimeerde paarden ook des Dinsdags in den ring op het terrein zullen rondgeleid worden. X De kwestie van den tuinbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen is reeds meer door mij in deze rubriek aangeroerd. Vooral in West-Zeeuwsch-Vlaanderen schenkt men er volle aan dacht aan. Het schijnt, dat de omstandigheden in het Oostelijk deel van ons gewest er nog niet naar zijn, om in eenigszins beteekenende mate den tuinbouw te beoefe nen. Maar in 't Westen wil men dien kant wel uit. Men ziet daar wel in, dat de groente- en fruitteelt in den regel meer loonend is dan de landbouw, zoodat de hooge pach ten in het eerste geval gemakkelijker zijn op te brengen. Men wil zich nu gaan toeleggen op den verbouw van zwarte bessen, zoo mogelijk gecombineerd met frambozen en aardbeien. Daarom is opgericht de fruit- en conserven- handel „Cadzandria", die beoogt het telen, verhandelen en conserveeren van fruit in den meest uitgebreiden zin. Voorloopig is men voornemens het fruit te drogen en te conserveeren, doch het is niet uitgesloten, dat er later overgegaan zal worden tot jambereiding. Dat men een vereenigmg opricht, is zeker een goed teeken. Alleen in den weg van goede, krachtige organi satie is op tuinbouwgebied wat te bereiken. Men zal, als de tuinbouw wat meer wordt beoefend, ook wel be hoefte gaan gevoelen aan een veiling. Maar voorloopig is in de eerste plaats óók noodig het zich verwerven van theoretische en practische kennis op tuinbouwgebied. Daar komt tegenwoordig aardig wat voor kijken. Wie den tuinbouw niet intensief, wetenschappe lijk beoefent, kan het in den harden strijd om het bestaan niet volhouden. X De bezitters van een vrachtauto en die zijn er in onze omgeving heel wat zullen zeker dezer dagen wel met genoegen gelezen hebben, dat vrachtauto's in België voortaan worden toegelaten op vertoon van een triptiek. Tot heden konden Belgische vrachtwagens wel met zulk een triptiek in Nederland komen, maar omgekeerd ging dat niet, hoewel er reeds verschillende malen op aange drongen was, hierin de gelijkstelling te betrachten. Thans is het gewenschte bereikt. Natuurlijk geldt de nieuwe faciliteit alleen voor vracht auto's, welke voor internationaal verkeer dienen en niet voor zulke, die voor binnenlandsch verkeer in België ge bruikt zouden worden. X Dezer dagen werden verschillende klompenmakers in Zeeuwsch-Vlaanderen verrast door een bezoek van den assistent van den inlichtingen-dienst van den Minister van Arbeid, den heer J. Neuteboom, teneinde zich te over tuigen of alles, wat door den klompenmakersbond aan de regeering was meegedeeld, juist was. Een uitvoerig onder zoek werd ingesteld. Daaruit mag dus geconcludeerd, dat de regeering eenige aandacht aan de klompenindustrie en aan de groote moeilijkheden, waarin zij verkeert, schenkt. Het wordt ook hoog tijd. Intusschen zitten de Zeeuwsch-Vlaamsche klompen makers niet bij de pakken neer. Ze besloten een stand in te nemen op de groote landbouwtentoonstelling te Leeuwarden, teneinde het Zeeuwsch-Vlaamsch fabrikaat in grooter kring bekend te maken. Flink zoo! X. Y. Z BIGG&LAAQ'S rtOPFlE BOOH VOOR BOON KWALITEIT A..V.0.BIG6ELAAB 5 C3 ROOS En DAAL De wijze merkt alles op, de dwaas maakt over alles een opmerking. Zoo dikwijls ik een fout in anderen opmerk, wil ik twee fouten in mij zeiven zien.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7