60 ct. per half pond BIGGELAAP'S KOFFIE //©e Gouden JKoozri' 14 ONS ZEELAND 't Zijn nu geen zachte geluidekes meer, die de herfst-mode inluiden, 't zijn forsche klanken en 't is de moeite wel waard er naar te luisteren. Reeds is de eerste invitatie van ons groote mode huis Hirsch Cie. binnengekomen en staat ons op 8 en 9 September een groote revue van. de allernieuwste modellen te wachten. Uw getrouwe verslaggeefster hoopt er te zitten, mijne dames, en haar potlood zal zich duchtig weren teneinde de Zeeuwsche schconen de primeurs van Parijs te brengen. In afwachting daarvan vertel ik u vast iets van wat ik te zien kreeg in de deftige gesloten huizen, die alleen maar werken voor een handje vol van de upper ten. Dus krijgt u een mode-allegaartje van de nieuwste snufjes. De mode-kleur is ,,brun noyau", min of meer de tint van een perzikpit. Heel mooi en heel warm, tusschen bruin en rood. Het vierdeelig ensemble wordt het nieuwtje van het seizoen. Waaruit het bestaat? Uit rok, sweater, vest en mantel. Ik beschrijf u even de ,,4 pièces", die me getoond werd en die mijn goedkeuring wel zóó wegdroeg, dat het me speet, dat m'n beurs niet in overeenstemming was met m'n bewondering. Dit ensemble had natuurlijk de mode-kleur, dus ,,brun noyau". De sweater was van een doorschijnend zijden weef sel, ragfijn als kant, het mouwlooze vest, sluitend met een smal ceintuur, net genoeg open vallend om den sweater te laten zien, was eveneens van zijden tricot, de rok en de lange mantel van Kashabure. Een forsche kraag van renard argenté sierde de mantel. Het hoedje, model vliegkap, was van zacht vilt in de kleur en had aan weerskanten van den omgeslagen rand vleugeltjes van dof-grijs en zacht-rose. Een avondjapon, die u zeker niet zult bestellen, maar die ik u terwille van de curiositeit even wil be schrijven, was die van karmijnroode crêpe satin, waar van de taille armsgaten had, die tot even boven de heup vielen, dus stel u het geval voor heelemaal open en omrand met een galon van goud-kant. Deze taille was op de heup naar elkaar toegetrokken en losjes vastgestoken met een lange speld van strass. Maar het rokje. o, hemel! het rokje viel in ruime plooien naar beneden en had het model van een Ame- rikaansche knie-broek! Waar gaan we heen Natuurlijk zal geen Hollandsche vrouw zich aan dit exentrieke model bezondigen. Neen, dan was de avondjapon me liever, waarvan de taille glad was en een diepe rug-insnijding had. Van roomkleurige crêpe satin was deze taille en het rokje bestond uit vijf ingehaalde volants van zwarte tulle. Droomverloren lag een zacht-rose zijden roos op een van de volants rechts en eenzelfde roos vleide zich links tegen de taille aan. Gedistingeerd was de robe van zwarte crêpe satin met losse boléro, maar aan den onderkant een fijne, zwarte kant was, dezelfde, breeder, vormde een volant aan het ruime rokje. Een zacht-rose vest kwam uit de boléro gluren. Meer apart, maar slechts te dragen door een zéér slanke en zéér élégante vrouw, was de robe van witte chiffon, waarvan de rok in ongelijke punten viel, als de bladen van een bloem en waar overheen een lange jas redingote gedragen werd van champagnekleurig goud-lamé, sluitend met twee juweelen knoopen. De avondjaponnen, die gedragen worden op diners, in de comedie, op feesten, zijn alle mouwloos, voor de meer intiemere avondjes zijn lange mouwen voor geschreven. Een heel mooie stof voor de sport-pakken en herfst- mantel-cosluums voor onze jonge meisjes, is het laine Angora, een warme wollen stof, waarin rechte lijnen van witte wol loopen. Heel verschillend loopen die lijnen, soms zeven vlak onder elkaar, dan weer drie, één, drie en dit geeft juist een heel aardig effect. De lijnen zijn geborduurd met een steelsteek. Knal-rood met wit, zwart en wit, grijs en rose, al deze combi naties geven een bizonder aardig geheel. Voor de la.nge wintermantels is velours de Smyrne Argenta zeer in de mode. Het is een heerlijke, warme winterstof, waarin zachte zijde-achtige krulletjes ge weven zijn. BIGGÊLAAR'S KOFFIE BOOM VOOR BOOD KWALITEIT die zoeken f naap iets fy ns.' A v.d.BIGGELAAP 3- Cg RQ05EMDAAL

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 14