)l DLVELAifml GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 37 10 SEPTEMBER 1927 uturn Uitgave en druk van G. W, den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Zij, die zich met ingang van 1 October op ons blad abcnneeren, ontvangen de nog in de maand September verschijnende nummers gratis. Aan alle nieuwe abonné's worden de reeds verschenen afleveringen van onzen roman „Het Circusmeisje" toege zonden. Hoe we den jaardag der Koningin vierden; een gelukkige herstelling; over een snoepreisje en over een tooneelwedstrijd, De verjaardag van de Koningin is, zooals dat de laatste jaren gewoonte pleegt te zijn, ook in ons gewest met ware bescheidenheid gevierd. In de meeste plaatsen is het 31 Augustus 's avonds concert, en daar blijft het dan ook bij. Van de grootsche oranjefeesten uit vroegere jaren is zoo goed als niets meer overgebleven. Waarschijnlijk omdat men zoovele dagen van het jaar toch reeds de bloemetjes buiten kan zetten. In Goes is het dit jaar vooral voor de jeugd een bij zondere dag geworden. Alle kinderen der diverse scholen zongen op de Markt verscheidene liederen en marcheer den vervolgens in optocht naar een terrein buiten de stad, waar zij zich met allerlei spelen onledig hielden. De groote groep kinderen, kwistig met oranje „aangedaan", vormde een levendigen aanblik. Van de andere plaatsen die den jaardag der vorstin vierden, dienen Hansweert en Schore genoemd te worden. De vorige week Zaterdag hadden er behendigheids- en hinderniswedstrijden voor motoren, een gecostumeerde voetbalwedstrijd en demonstraties van de Vlissingsche reddingsbrigade plaats. De dag werd besloten met een bal-champêtre. De leden van de onderscheiden oranje-vereenigingen hebben weer hun goede beentje voorgezet. Hopelijk mag ik het volgend jaar van het „beste" beentje spreken. Men zou er goed aan doen, weer te trachten de oude glorie van 31 Augustus te herstellen. Deze eenige nationale dag, die we bezitten, mag toch niet in het vergeetboekje ge raken, zelfs niet al hebben we nog zooveel feestjes in het jaar. Welke oranje-vereeniging bindt de kat de bel eens aan? v De laatste vergadering van den ouden gemeenteraad van Goes was een niet erg belangrijke uit hoofde van de punten welke de agenda vermeldde. En toch dient ze hier gememoreerd te worden, in verband met iets, dat bij gemeenteraadsvergaderingen steeds van groot belang is. De leiding n.l. De voorzitter van den raad, burge meester Hajenius, die eenigen tijd tengevolge van over spanning slechts op „halve kracht" was, bleek gedurende de laatste vergadering van den ouden raad, in een va- cantie de vroegere energie en sterkte weergekregen te hebben. Van z'n persoon ging thans weer de leiding uit, die een gemeente als Goes zoo noode kan missen. Met ons zullen velen zich over deze herstelling ver heugen. X Een tweetal jubilea staan deze week op het Beve- landsche boekje, dat der vereeniging „Handelsbelangen", en het 25-jarig bestaan van „Onderling Kunstgenot", beide te Goes. Het eerste jubileum is door de leden gevierd met een snoepreisje naar Brussel. Blijkens de uitlatingen der excursionisten is het uitstapje een groot succes ge worden. Aan het tweede jubileum, hier bedoeld, dat van „On derling Kunstgenot", de Goesche tooneelvereeniging, zijn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1