ONS ZEELAND 4 De heer A. Hubregtse te Ellemeet, was 1 Sept, 25 jaren in dienst der posterijen. De dag ging niet onopgemerkt voor den jubilaris voorbij. Vlissingen; een woekeraar; de ge rekte kwestie; Walchersche lees ten; wie gaat vliegen? De Vlissingsche burgemeester heeft in de laatste ver gadering, die de oude gemeenteraad hield, een overzicht van het wel en wee der stad in de laatste vier jaren gegeven. Hij meende, dat de gevolgen van den wereld oorlog voor Vlissingen zijn geliquideerd en dat nu een periode van rustigen vooruitgang voor de deur staat. De werkzaamheden voor de havenverbetering worden krachtig voortgezet. Een bunkerstation der steenkolen Handelsvereeniging is geopend. De bevolking der stad is nu weer iets stijgende. De verkeerswegen worden veel verbeterd. Een belangrijke verbindingsweg tusschen de nieuwe buitenhaven en den rijksweg te Nieuw en St. Joosland is toegezegd. Het badbedrijf gaat geleidelijk vooruit. Er wordt veel gebouwd. De torpedo- en onder zeedienst ging verloren, de matrozenopleiding kwam er voor in de plaats. De infanterie vertrok, de kustartillerie verving ze. De nieuwe R. H. B. S. werd in gebruik ge nomen. Het Belgisch Loodswezen bleef voor Vlissingen behouden. De Nedpam is in anderen vorm herleefd. Bij den reinigingsdienst is autotractie ingevoerd. Een nieuwe aanlegplaats voor de provinciale booten is bijna gereed. Alleen de Maatschappij Zeeland blijft een zorgenkind. Zoo moet er altijd iets aan het geluk ont breken De burgemeester had in dit verband ook nog wel mogen wijzen op de vrij hooge en zelfs nu nog een weinig ver hoogde gemeentelijke belastingen. Hij liep daarover wel wat luchtigjes heen. Wel herinnerde hij er aan, dat de ziekenhuiskwestie nog altijd hangende is en wacht op een beslissing in hoogste instantie, Vlissingen heeft dit mag gerust hier getuigd wor den -een burgemeester, die hart voor zijn stad heeft, die er zich met voorbeeldige toewijding aan geeft. De complimenteuze woorden namens de wethouders en de raadsleden tot hem gericht, waren dan ook wel verdiend. X Zijn er jongelui, die nog dezen of anders in den volgen- Het Bestuur van „Vlissingen Vooruit". den zomer te Vrouwenpolder in de duinen bij Oranjezon willen kampeeren, dan moeten ze oppassen niet in relatie te treden met zekeren A. D., die blijkbaar gaarne aan kampeerclubs groenten en aardappelen tegen woeker prijzen levert. Ongelukkigerwijze kreeg een club meisjes uit Rotterdam ook relatie met hen. En tot welke gevolgen dat leidde, bleek tijdens de zitting der Middelburgsche Rechtbank van 30 Augustus j.l. Toen de leidster van het kamp er erg in kreeg, dat de gevraagde prijzen veel te hoog waren, zei ze D. de klandizie op. Deze is toen met bedreigingen begonnen. Met een sikkel in de hand voor haar staande, dreigde hij het kampgebouw te zullen vernielen, wanneer men hem de levering en het bagagevervoer niet gunde. Geen wonder, dat de Officier van Justitie tegen dit heerschap 14 dagen gevangenisstraf eischte. 't Is te hopen, dat zulk een straf afschrikwekkend moge werken en dat het kampeeren in het mooie Walcheren er niet onder lijdt. X De abattoir-kwestie neemt in Middelburg en Vlissingen geen groote afmetingen aan. Eigenlijk kan niet eens van een kwestie gesproken worden. Een commissie van deskundigen had uitgemaakt, dat een gemeenschappelijk abattoir voor Vlissingen en Mid delburg mogelijk was. Ze wees tevens de meest geschikte plaat aan, n.l. een terrein, dicht bij Middelburg, op 't ge bied van Koudekerke, thans in gebruik als volkstuintjes. De gemeenteraad van Middelburg ging daarmee accoord, maar wie verwacht zou hebben, dat Vlissingen met ge wichtige bezwaren zou komen aandragen, heeft het mis gehad. Er was slechts één enkel raadslid, dat bezwaren op perde. Volgens den heer Polderman had men de slagers, de menschen van de practijk, om advies moeten vragen en niet de theoretici. Het was beter geweest in Vlissingen een eenvoudige slachtplaats te bouwen. Maar de burgemeester wees er zeer terecht op, dat de beide gemeenteraden zich vooraf verbonden hadden, zich bij een arbitrale uitspraak neer te leggen. Natuurlijk komen de definitieve plannen nog in de beide raden, maar een principieele weigering geven kan niet meer. Er zal dus straks wel een gemeenschappelijk abattoir voor Vlissingen en Middelburg komen. Kan dit voorbeeld ook niet worden nagevolgd, om de ziekenhuis-kwestie, die nog altijd hangt, op die manier uit de wereld te helpen?

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4