ONS ZEELAND 5 W. L. WINKELMAN, van 1903-1917 Voorzitter van „Vlissingen Vooruit". Er is de laatste weken in Middelburg, Vlissingen en Souburg veel gedaan aan feestelijkheden en wedstrijden houden. Het heeft weinig zin, om van alle een breede beschrijving te geven. Ik herinner alleen daarom maar even aan de schitte rend geslaagde en door mooi weer begunstigde zwemwed strijden te Vlissingen en te Souburg. Te Vlissingen waren niet minder dan 144 inschrijvingen voor de verschillende nummers, waarvan een aanmerkelijk deel door het vrou welijk element werd gevormd. Er werden goede zwem- tijden gemaakt. Bij de vermelding van de Souburgsche zwemwedstrijden mag de grappige verschijning van St. Nicolaas aan den avond van 27 Augustus in café Dorpzicht, waar de prijzen aan de zwemmers en zwemsters werden uitgereikt, niet onvermeld blijven. De goeie, oude Sint heeft tegen een extra-reisje naar Souburg in 't hartje van den zomer niet opgezien. Hij ziet ook op 5 December zoo zelden zwem wedstrijden! Op Koninginnedag is er in Vlissingen, Middelburg en Souburg aardig gefeest. Te Souburg: kinderwedstrijden, avondoptocht en muziek. Te Vlissingen: reveille door St. Caecilia, van 11 tot 12 concert, des namiddags kinder spelen, des avonds feestelijke samenkomst achter de voor malige Willem III-kazerne, waar twee predikanten spra ken en muziek werd gegeven, daarna avondconcert en ten besluite een lichtstoet. Te Middelburg: kinderspelen, in rijke variatie, op het gemeentelijk sportterrein, des avonds concert op het Molenwater, gevolgd door een fakkeloptocht. Gelukkig werden al deze feesten begunstigd door zomer weer, zoodat ze naar wensch slaagaden. Maar in Vlissin gen had men nog niet genoeg aan de Oranje-feesten. Zater dag j.l. (3 September) werd ter herdenking van het 25- jarig bestaan van de vereeniging Vlissingen Vooruit" een festival gehouden. Daaraan namen niet minder dan 24 vereenigingen uit alle deelen van onze provincie deel. Den geheelen middag door klonk muziek door de stad. J. G. VAN NIFTRIK Jr., van 1917-1924 Voorzitter en thans Eere-Voorzitter van „Vlissingen Vooruit". Op vijf plaatsen werden concerten gegeven en telkens weer trokken de muziekgezelschappen spelende door de stad. Te negen uur werd op den Nolledijk een groot schit terend vuurwerk afgestoken, terwijl de feestelijkheden werden besloten met concerten in het Bellamypark en op de Zeilmarkt. Er is vroolijk gefeest. De café's mochten tot één uur openblijven. X De Koninklijke Luchtvaartmaatschappij zal van Donder dag 15 September a.s. tot en met Zondag 18 September a.s. passagiersvluchten organiseeren boven Walcheren, met als uitgangspunt het vliegterrein Vlissingen, gelegen aan den grooten weg Vlissingen«Middelburg. De vluchten worden gehouden van des ochtends 11 tot des namiddags 7 uur met een der alom bekende Fokker verkeersvliegtuigen van het type F VII, plaats biedende aan 8 passagiers en waarmede het verkeersbedrijf op de internationale luchtroutes wordt uitgevoerd. Met een vliegtuig van ongeveer hetzelfde type maakte Van der Hoop zijn beroemden tocht naar Indië en vloog de Ameri kaan Van Lear Black naar Batavia en terug in 27 reis dagen. De luchtgekoelde Jupiter-motor, waarmede het vlieg tuig is uitgerust, ontwikkelt een vermogen van 420 P.K., waarmede een snelheid van c.a. 160 K.M. wordt behaald. Deze soort vliegtuigen zijn voorzien van dubbele besturing en een draadlooze telefonie-installatie. De prijs der rondvluchten is bepaald op 6.per persoon, een buitengewoon lagen prijs voor diegenen, die het genoegen willen smaken, hun eigen woonplaats en omgeving, hun eigen huis en het schoone Walcheren in vogelvlucht te zien. De duur der vluchten zal bedragen c.a. 15 minuten, terwijl de gelegenheid wordt gegeven tegen speciale tarieven grootere uitstapjes in elke ge- wenschte richting te ondernemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5