ONS ZEELAND 7 Een foto van de zanguitvoering op de Groote Markt te Goes, ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin. Na de zanguitvoering begaven de kinderen zich naar een terrein buiten de stad, waar verschillende spelen beoefend werden. Trekken boys! Het nummer „Ton kruipen" verwekte veel vroolijkheid. Op Koninginnedag werden te Souburg verschillende kinder spelen gehouden. Men ziet hier de deelnemers aan de ring- rijderij op hun versierde fietsen. De drie genoemde muziekkorpsen hielden dan te Zaam- slag een optocht door de straten. Aan de Oostzijde van het dorpsplein werd halt gehouden en door de drie ge zelschappen werd gezamenlijk een marsch uitgevoerd. Des avonds gaven de drie korpsen om beurten een con cert op de muziektent. Aan belangstelling ontbrak het bij dit muziekfeest, dat door een gezellig samenzijn be sloten werd, niet. X Sas van Gent stond Zondag en Maandag j.l. (4 en 5 September) in het teeken van de sport. Op de wielerbaan had een groote internationale zes uren-wedstrijd plaats op Zondag en Maandag elk drie uren waaraan, zooals men dat hier zegt, negen schit terende koppels deelnamen, n.l. vier Hollandsche en vier Belgische en één gemengde. Onder de deelnemers kwam het bekende Amsterdamsche tweetal BakkerAnspach voor. Maandag werd en wegrit van Sas van Gent naar Brus sel gehouden, waarvoor de deelname, gezien de flinke prijzen, groot was. De fietsers moesten rijden van Sas van Gent, via Selzaete, Lokeren, Dendermon.de, Aalst, Gent, Wondelghem, Everghem, Ertvelde, Assenede, Sas van Gent en ten besluite nog vier renden in de Wielerbaan maken. Er wordt hier aan de fietssport verbazend veel gedaan. Het is dan ook niet te verwonderen, dat in sommige ge meenten en streken erg geklaagd wordt over wielrenners, die bij hun vóóroefeningen en wedstrijden den weg on veilig maken. Da's de schaduwzijde van deze sport. X Er zou over de Waterleiding weer veel te schrijven zijn, maar ik zal het dezen keer kort maken. De meeste gemeenteraden hebben in hun laatste ver gadering in de nu verstreken vierjarige periode aan de zaak der Waterleiding aandacht geschonken. Nieuwe argumenten pro of contra werden niet aangevoerd. Alleen meen ik opgemerkt te hebben, dat b.v. in Axel en in Oostburg de tegenstelling tusschen Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen opgeld heeft gemaakt. In Axel redeneerde men zoo: het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening rekent ons wel voor, dat het plan 1926 tegen dezelfde tarieven kan worden uitgevoerd als

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7