OALEM DEP TOMP ONS ZEELAND ATELIERS VOOR MODERNE FOTOGRAFIE CORN» HENNING ERKEND ADRES VOOR KUNSTLICHTOPNAMEN 2 Eind Juli werd te Colijnsplaat een naai- en knip cursus geopend door de bekende Singer-Maatschappij. Deze foto toont de deelneemsters aan den arbeid. De kiek werd een dezer dagen genomen. gen hebben het moeten ontgelden. In één boomgaard wer den niet minder dan 31 fruitboomen ontworteld. Veel fruit ging in de verschillende tuinen op deze wijze ver loren. Schade werd verder toegebracht aan enkele ge bouwen en particuliere woningen. Gelukkig eischte de wind geen persoonlijke slachtoffers. De eerste uren na den storm zag het anders zoo rustige en regelmatige dorp er zonderling uit, doch spoedig werd met opruiming en herstelling een aanvang gemaakt. De touristen, die Zon dag naar de gevolgen van het onverwachte Zaterdagsche bezoek gingen zien, troffen weinig abnormale afwijkin gen meer. Wel merkwaardig, dat de laatste jaren de windhoos zoo dikwijls van zich doet spreken. Zou hij een speciale vinding van onzen tijd zijn, of zou hij ook vroeger al den kop opgestoken hebben. Maakte men destijds wel licht niet zoo'n misbaar over dergelijke voorvallen? X De nieuwe gemeenteraden zijn de vorige week Dinsdag geïnstalleerd, en de gemeenteraadsleden hebben hun 4-jarige taak op de schouders genomen. Uit den raad zijn de wethouders benoemd en raadscommissies samen gesteld, Voor de meeste plaatsen kan het bij deze alge- meene vermelding blijven, doch op de eerste bijeenkomst van de gemeenteraden van Goes, 's-Gravenpolder en Kat tendijke, wil ik hier even nader terug komen. In Goes, waar de raad een rechtsche meerderheid verkreeg wer- een' R. K. en een Chr. H. tot wethouder gekozen. Tegen deze samenstelling van het college van B. en W. kwam de V. B. in verzet, omdat de Vrijheidsbonders na de Christelijk-Historischen het sterkst vertegenwoordigd zijn in den raad. Voordat gestemd werd wees de heer Van Bommel van Vloten namens den V. B. de rechtsche par tijen op de konsekwentie van haar plan. Samenwerking tusschen rechts en links wordt door de voorgenomen samenstelling van het college van B. en W. verbroken, zeide spr. Drijft de rechtsche meerderheid de verkiezing van twee rechtsche wethouders door, dan zullen de leden van den V. B. geen zitting nemen in de raadscommissies. En aldus is ook geschied. De jongste wethoudersverkiezing heeft in de ganzenstad de partij-politiek ongetwijfeld scherp toegespitst. We kun nen er in de komende jaren pleizier van beleven. In 's-Gravenpolder had de eerste vergadering van den raad een weinig rustig verloop. Wethouder Joziasse bracht een voorstel ter tafel, dat de openstelling van café's e. d. op Zondag kwam verbieden. Een heftige dis cussie ontspon zich hierover, doch het resultaat was, dat de heer Joziasse (St. Ger.) zijn zin kreeg. Tegelijk zegde hij toe in een volgende vergadering te komen met een voorstel, dat het dansen tot een onmogelijkheid zal maken. Voor de vrijheid ziet het er in 's-Gravenpolder dus weinig rooskleurig uit. Ten slotte dient in verband met de installatie der ge meenteraden, Kattendijke genoemd te worden. Uit de stembus kwamen twee nieuwe wethouders te voorschijn. Wie zich de onverkwikkelijke scènes herinnert van eenige maanden geleden, welke scènes o.a. voorkwamen uit een zeer slechte samenwerking tusschen burgemeester en wet houders, zal zich over deze verkiezing verblijden. Hopen- lijk behoort de herrie in het college van B. en W. van Kattendijke thans voor goed tot het verleden. De Kat- tendijkers zullen bij eendrachtige samenwerking in het dagelijksch bestuur der gemeente winnen! A. M. D. MIDDELBURG, Markt - VLISSINGEN, Badhuisstraat Laat ons Uwe Feesttafels, Jubileums, Soirée's etc. fotografeeren De kermis J. A. v. d. Valk f J, A, van Zuijen fover onze wethouders-verkiezingen zij die niet vergaten. De zware, thans eenige, klok van den stadhuistoren te Zierikzee heeft verschenen Maandag ,,den borgeren weer kond gedaan", dat de aloude kermis of jaarmarkt is be gonnen en al is ze niet meer van dien omvang en belang rijkheid als een vorig geslacht heeft gekend, niettemin is de kermis hier nog bij zeer velen in eere. Pogingen, die meermalen aangewend zijn om ze korter te doen duren, hebben altijd nog schipbreuk geleden en het laat zich aanzien, nu in ons land op vele plaatsen de kermissen zijn afgeschaft, dat men wellicht in volgende jaren hier in mindere of meerdere mate uitbreiding krijgt, daar, naar wij vermoeden, de Zierikzeesche kermis nog wel een vrij lang leven is beschoren en de toeloop zoodanig blijft dat het voor exploitanten de moeite loont, hier een tent neer te zetten. De schouwburgbezoekers en die zijn er in den kermistijd hier altijd zeer vele, kunnen ditmaal extra hun hart ophalen. Het Rotterdamsche Hofstadtooneel komt met een uitgelezen programma, terwijl Bouwmeester op de Balie komt met zijn succesrevue: „Nou nog mooier".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2