ONS ZEELAND •i ,1 wmaË De windhoos, die Kruiningen Zaterdag teisterde, heeft in de boomgaarden heel wat schade aangericht. Dikke stammen knapten als takken af. Hoeveel „slachtoffers" er in één boomgaard vielen. Een ziekentent werd door den wind opgenomen en en kele meters verder weer neergesmakt. Onlangs is te Zierikzee overleden de heer J. A. van der Valk, een verdienstelijk burger, die de sympathie van velen zijner stadgenooten bezat. De overledene was lid van het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspension- nering, welke vereeniging hij in woord en geschrift heeft gepropageerd. Zoo was de onlangs te Renesse gehouden meeting zijn werk, zooals de heer Bouter bij zijn graf naar voren bracht, die verder gewaagde van de uit stekende kwaliteiten van den ontslapene, die hem wel licht hooger op de maatschappelijke ladder hadden ge bracht als zijn leven was verlengd geworden. Ook was de heer Van der Valk jarenlang secretaris van den thans sluimerenden middenstandsbond. X Na nog de vergadering van den raad op Dinsdag 6 September te hebben gepresideerd, is des avonds de heer J. A. van Zuijen, burgemeester-secretaris van de gemeente Haamstede, plotseling overleden. Als collegiaal ambtge noot, als ijverig ambtenaar in de verschillende betrekkin gen (hij was ook ontvanger-griffier van den Westerenban- polder en ontvanger der Ned. Herv. Kerk) en als gulhartig mensch, wist de overledene zich in wijden kring bemind te maken. Hij bereikte slechts den leeftijd van 47 jaar. X Overal in den lande hebben de nieuw gekozen leden van den raad zitting genomen en zijn de wethouders al dan niet herkozen. Vooral deze laatste verkiezingen heb ben op sommige plaatsen nog al wat stof doen opwaaien. Over de officieuse vergadering voor de wethoudersbenoe mingen is op sommige plaatsen nog al wat te doen ge weest en dan denken we daarbij aan Zierikzee, waar een groot deel der leden niet voor die vergadering was ge citeerd, omdat men hen als dwarskijkers of dwarsboomers beschouwde. Voor de feitelijke vergadering waren de wet houderszetels al lang ingepakt en verzegeld, hoe ook de stemming in de nieuwe raad zou afloopen. Van even redige vertegenwoordiging gesproken! Te St. Philipsland werden de beide aftredende wethouders niet herkozen, na welke verkiezing de twee oud-wethouders, plus een raads lid hun afscheid preekten, na pas hun intrede te hebben gedaan. X De burgemeester van Zierikzee, die tegelijk de functie vervult van voorzitter van het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen, is kortgeleden, toen hij met het rijksvaartuig te Zeebrugge vertoefde, door de daar wonende visschers gehuldigd voor hetgeen hij in de bange jaren van 1914 tot 1918 voor deze vis- schersbevolking, die dien tijd te Zierikzee doorbracht met hun vaartuigen, voor hun heeft gedaan. Met fanfares, speeches en bloemen is hij door de eenvoudige visschers gehuldigd, waarbij op overtuigende wijze bleek, dat de hier ondervonden gastvrijheid en de geboden gelegenheid om hun brood te verdienen voor hun gezin, door op de Nederlandsche wateren hun bedrijf te mogen uitoefenen, nog niet was vergeten. M. d. P.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3