GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 39 24 SEPTEMBER 1927 /iri/Mi Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Teneinde veel misverstand uit de wereld te helpen, zij hier medegedeeld, dat de heer C. van Es te Middelburg sedert geruimen tijd niet meer als fotograaf aan „Ons Zeeland" verbonden is. De opdracht om foto's te ver vaardigen wordt hem dus niet door „Ons Zeeland" ver strekt. Zij, die zich met ingang van 1 October op ons blad abonneeren, ontvangen de nog in de maand September verschijnende nummers gratis. Aan alle nieuwe abonné's worden de reeds verschenen afleveringen van onzen roman „Het Circusmeisje" toege zonden. Onze levensgevaarlijke hoofdweg; uitstel van verbetering een mis daad; over een jaarverslag; bravo Hansweert, De weg, welke ons gewest met Noord-Brabant verbindt, is reeds meermalen weinig gunstig onder de aandacht der lezers gebracht. En terecht! Daarom ook voel ik niet het minste zelfverwijt nu ik den erbarmelijken hoofdweg nogmaals aan den schandpaal moet brengen. En wel naar aanleiding van de vergrooting van het stations-emplace ment te Woensdrecht. Door uitbreiding van de stations- terreinen is het beetje uitzicht op den daar ter plaatse zeer smallen en sterk kronkelenden weg geheel verdwe nen. Iedere autobestuurder of motorrijder, die thans zon der kleerscheuren den bocht bij Woensdrecht „haalt", mag zich een waar gelukskind noemen. Nederland in het algemeen en Zeeland in het bijzonder, zijn rijk aan slechte en gevaarlijke wegen, doch ik geloof toch wel, dat de verbindingsweg ZeelandNoord-Brabant nabij Woensdrecht de kroon is op dat gebied. Meer dan schande en onverantwoordelijk, dat men één dag den toe stand daar bestendigt. Waar moet het heen als straks de bietenkarren den weg daar in een modderpoel verande ren, in een gladde kuil die plotseling remmen door auto bestuurders niet ongestraft toestaat? Waarschijnlijk naar het auto-kerkhof. We weten wel: in 1928 wordt een begin gemaakt met de groote wegver- betering, en het gevaar bij Woensdrecht zal dan ver dwijnen. Doch dit verandert momenteel den toestand niet. We herhalen: uitstel kan niet door den beugel. Als de autoriteiten nalaten spoedig in te grijpendan zijn zij verantwoordelijk voor de menschenlevens die in den komenden winter nabij Woensdrecht geofferd staan te worden. X De Breede Watering bewesten Ierseke heeft dezer dagen te Goes een algemeene vergadering gehouden. Deze vergadering leverde weinig interessante dingen op. Daar om vermelden we slechts dat de heer C. D. Vereeke weer als dijkgraaf herkozen werd. Belangrijker dan de vergadering der Breede Watering, is het jaarverslag dezer instelling. We willen enkele punten uit het verslag lichten: „De uitkomsten der jongste peilingen waren over 't geheel genomen vrij bevredigend, en ook ditmaal bleef het waterschap evenals in vele voorafgaande jaren, ver schoond van onheilen aan oevers en dijken. Hooge vloeden, die evenwel niet zeer vaak zijn voor gekomen, hebben slechts uiterst onbeduidende schade aan de dijken teweeggebracht, voor oever- en strand werken zijn geenerlei uitgaven noodig geweest, het onder houd der zeeweringen kon met een klein bedrag worden bestreden en de aanlegkosten van nieuwe werken waren betrekkelijk gering. Over 't algemeen verkeert het waterschap, vergeleken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1