DE KALEHDEP DEP MOORDCRCEP Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' X Heeren Winkeliers vraagt prijsopgave en monsters 2 ONS ZEELAND Vader en moeder Lanvoy, die vele jaren voor de oudjes in „Vredelust" te Ierseke zorgden, hebben tegen 1 November ontslag genomen. Het echtpaar gekiekt te midden der oudjes en verdere bewoners van „Vredelust". bij andere polders, in gunstige omstandigheden. Het ge- schot is matig en rampen aan oevers, die voorheen lang niet zeldzaam waren, zijn in ruim vijf en twintig jaren niet meer voorgekomen. De schuldenlast is, de draagkracht en oppervlakte van het waterschap in aanmerking genomen, gering, werd door geregelde aflossingen jaarlijks minder en is ruimschoots gedekt door de waarde van een aanzienlijk grondbezit en eenige gebouwen. In tegenstelling met vroeger zijn de gewone onder houdskosten der zeeweringen sedert vele jaren laag ge weest en kostbare oeverwerken werden in den laatsten tijd niet meer uitgevoerd." Zooals uit het bovenstaande blijkt, laat de toestand bij de Breede Watering weinig te wenschen over. Dit is trouwens ook af te leiden uit de algemeene vergaderin gen, waarin door de ingelanden nooit ernstige grieven naar voren worden gebracht, 't Zijn meestal pietluttige kwes tietjes die ter tafel komen. Destijds, enkele dingen over sport opmerkend, consta teerde ik, dat het zwemmen jammer genoeg nog niet die populariteit geniet, welke deze tak van sport in een water rijk land als Zeeland, wel verdient, In Hansweert is na dien eenige kentering ingetreden. Ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin heeft de reddingsbrigade uit Vlissingen in het dorp aan het kanaal demonstraties ge geven en het resultaat daarvan is, dat thans in Hansweert onderafdeeling van „Zeelandia" een reddingsbrigade in het leven is geroepen. Bravo, dat gaat den goeden weg op. In gemeenten waar het meerdere der bevolking op en aan het water werkzaam is, kan een reddingsbrigade niet gemist worden. Uit practisch oogpunt is dit Hansweert- sehe initiatief toe te juichen. Uit sportief oogpunt even eens A. M. D. MET QOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco Hoe men naar de electrificatie ver langt; de nieuwe brug in Zierikzee; nabetrachting over de kermis; een droeve plechtigheid, handwerk op de H. B. S. Het aantal personen te Zierikzee, dat, naar het ge vleugelde woord van een onzer grootste staatslieden, niet kan wachten, geen dag en geen nacht, op de electrifica tie, wordt steeds grooter en reeds zijn enkele groote zaken voorzien van een eigen installatie ten gerieve van hunne cliënten en niet minder ten gemakke van zich zelf. De strubbelingen die de gasfabriek den laatsten tijd heeft doorgemaakt, zullen aan deze metamorphose ook wel niet vreemd zijn, maar de vraag naar het nieuwe licht treedt met den dag sterker op den voorgrond, vandaar de aanleg op de buitengemeenten en op enkele boerenhoeven, die misschien in een ver verwijderde toekomst eerst het be geerde licht zullen krijgen voor licht en kracht. X 't Befaamde „kippenbruggetje", waarmede de bewoners van het nabij Zierikzee gelegen 's Heer Lauwendorp zich naar hun zaken of kantoren in de stad kunnen begeven, staat binnenkort te verdwijnen en wel hierom, omdat 1 October of in ieder geval kort na dien datum, de brug over de Nieuwe Haven buiten de Zuid-Havenpoort voor het verkeer zal worden opengesteld. Het rijvlak der nieuwe brug wordt 4 M. breed, zoodat auto's en rijtuigen elkaar op de brug kunnen passeeren. Ter weerszijden van den rijweg is een trottoir aangebracht van 80 c.M., voor de voetgangers, dat eenigszins hooger ligt. X Waar de Zierikzeesche kermis zoowat overal op Schou- wen-Duiveland wordt medegevierd, mogen we hier een kleine beschrijving ervan niet achterwege laten, hoewel „tante Kermis' leelijk door den beruchten tand des tijds geknauwd wordt, getuige het langzaam, maar zeker, slin kende aantal zaken, dat vroeger nooit op de kermis werd gemist en het minderende bezoek op de dagen die aan de drukke Donderdag voorafgaan. Vooral des Zaterdags, waarop het vroeger zoo gezellig druk kon zijn, was het bezoek al heel miniem, maar een groot deel mag wel geschoven worden op het buitengewoon slechte weer dat dien dag zooveel in het water deed vallen, zooals o.a. het uitgeschreven muziekfeest te Ouwerkerk. Het schouw burg-bezoek is evenwel nog altijd tamelijk druk. In tegen stelling met enkele jaren geleden komen hier thans eerste rangs gezelschappen en het publiek weet dat te waar- deeren, door in vrij grooten getale op te gaan naar het „Rotterdamsch Hofstadtooneel" of naar ,,'Bouwmeester's revue", die vooral ditmaal de belangstelling trokken. Waar hier de danswoede evenmin als elders hier te lande nog niet is geluwd, is het aantal gelegenheden om Terpsichoré te dienen vrij groot en wordt er een druk en dankbaar gebruik van gemaakt. Waar negermuziek en negerdansen tegenwoordig erg in trek zijn, heeft een der caféhouders een zoon uit Afrika's woestijnen hier gearrangeerd om aan de muziek en de dans nog meer „kleur" te geven. Vervolg op bladz 4

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2