ONS ZEELAND 5 Links boven: Het toestel der K. L. M„ dat in Vlissingen voor de „vlieg dagen" werd gebruikt. Rechts boven: Terwijl we boven Vlissingen cirkelden passeerde het post vliegtuig van Engeland. doorsneden van slootjes, de Schelde sluit als een machtige zilveren baan het land in.... Water, een brokje land, dat men met de hand kan om spannen, weer water. Zeeland op een hoogte van 500 meter gezien is een speelgoeddoos in een teil met water, op de vaste sub stantie staan grappige huisjes met roode daken, in het water drijven scheepjes waarvan er vier in een sigaren kistje gaan, boven het strand fladderen meeuwen als papiersnippertjes. O, het landschap is vol afwisseling gedurende de reis en toen Middelburg in zicht kwam was het alsof we pas enkele minuten geleden uit Rotterdam vertrokken. Mid delburg bood een verrassenden aanblik, mede dank zij het rood der daken, het marktplein en. de Lange Jan, die uit het vliegtuig gezien maar een pietluttig Jantje is. Te half tien streken we op het vliegveld „Vlissingen" neer, waar o.a. burgemeester van Woelderen de lucht reizigers welkom heette. In een half uur had de Fokker de ruimte tusschen Rotterdam en de Scheldestad ver overd Circa 500 personen zijn te Vlissingen, ondanks het min der mooie weer, per K. L. M. de lucht in gestegen, en allen hebben de schoonheid van Walcheren uit de lucht geprezen. Velen zullen voor de luchtvaart gewonnen zijn en voor de K. L. M., die in alle opzichten zoo uitstekend voor hare nog moeilijke taak geschikt is. We hopen, dat de „vliegdagen" in 1928 herhaald zullen worden, en dat zij voorloopers zullen zijn van een vaste verbinding per vliegtuig van VlissingenRotterdam en omgekeerd. A. M. D. Hier naast: Hoe honderden dezer dagen vanuit de Fokker de Schelde stad zagen liggen. De vele regens van dit jaar zijn oorzaak, dat de aard appeloogst enorm zal tegenvallen. Niet alleen, dat het gewas niet uitgegroeid is, dus klein is gebleven, maar ook de kwaliteit van de aardappels zal niet meevallen. Over den smaak zal veel geklaagd worden. Met vocht over verzadigde en slecht gegroeide aardappels zijn nu een maal niet smakelijk. Daar komt nog bij, dat de gevreesde aardappelziekte in een nat seizoen nog meer schade aanricht dan in nor male zomers. Sommige soorten en perceelen schijnen in bijzonder erge mate geteisterd te zijn. We kunnen er ons dus op voorbereiden, dat we dezen winter veel zullen betalen voor slecht smakende aard appelen. Zelfs de Walchersche aardappel, die altijd zoo geroemd en in trek is, zal zijn ouden foem niet kunnen handhaven. Geen wonder, dat er reeds landbouwvereenigingen zijn, die er op aandrongen, dat de aardappelhor dit jaar geen afmetingen van 33 maar van 30 m.M. zal hebben. Er zal anders een te groot deel van het gewas niet aan den han del geleverd kunnen worden. X Het gaat met het landbouwbuishoudonderwijs voor dezen winter weer den goeden kant uit. Hier en daar is al een begin gemaakt met den nieuwen cursus. Zelfs in West- kapelle, waar men eigenlijk den landbouw alleen in heel kleine bedrijfjes uitoefent. Maar ook in dit dorp zullen 16 dames veertig weken achtereen, gedurende twee lessen per week, onderwijs ontvangen in koken, inmaken, voedingsleer, en allerlei huishoudelijke zaken, zelfs in zuigelingenverzorging. Een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5