Wrr emhvlm™ GEBRi BOER, ONS ZEELAND 6 landbouw-onderwijzer zal daarbij dan nog les geven in vee-verzorging, zuivelbereiding, melkverzorging, kippen- teelt enz. Zoo wordt een kern gevormd van boerenmeisjes, die voor hun werk in huis en op de boerderij theoretisch en practisch bekwaam zijn. Daarbij kan de landbouw niet anders dan gediend zijn. X Het is te voorzien, dat volgend jaar ons land bezocht zal worden, bij gelegenheid van de Olympische spelen door tien- en honderdduizenden vreemdelingen. Men hoopt, dat een deel van dien stroom ook zal afzakken naar het mooie Walcheren. Daartoe zal flinke reclame voor ons eiland gemaakt moeten worden. Ook Veere voel/t daar natuurlijk wel wat voor. Daar om bad het Besuur van „Vreemdelingenverkeer" aan den Gemeenteraad om steun en medewerking gevraagd, ten- einde de aandacht van de buitenlanders op het oude stadje te kunnen vestigen. De Raad besloot in dat ver zoek te treden en zal op kosten van de gemeente eenige groote photo's van Veere laten maken, teneinde die bij de reclame voor de stad in den vreemde te bezigen. Ze zullen in een album een plaatsje krijgen. De Veersche Gemeenteraad is er tenminste een, die het belang van druk vreemdelingenbezoek voor stad en ingezetenen inziet. Ter navolging v. d. A. De tweede raadsverkiezing in Aar denburg; toekomst in den tuin bouw; werk aan den winkel. De (tweede) raadsverkiezing te Aardenburg is zeker wel de moeite waard, om er dit keer in m'n week-overzicht het eerst aandacht aan te schenken. Het heeft op 12 September in die gemeente gespan nen. Op enkele tientallen kiezers na, die door ziekte of andere redenen onmogelijk aan de stembus konden ko men, zijn allen wezen stemmen. Kosten noch moeite zijn gespaard, om geheel het kiezerskorps te mobiliseeren. De atmosfeer was er zwaar geladen. Het valt helaas niet te ontkennen, dat na al het gebeurde het godsdienst verschil daar een ongewone scherpte heeft aangenomen. Nog in d^n laatsten nacht vóór de verkiezing had men van anonieme zijde een pamflet verspreid, waarin de meest scherpe economische strijd werd aangekondigd. Op die manier heeft men een matige, vredige samenleving te Aardenburg wel onmogelijk, althans heel moeilijk ge maakt. Op den stemmingsdag zelf vielen geen incidenten voor. Alleen verschenen des morgens plotseling in stemdistrict II (het beruchte, waar den vorigen keer zooveel stemmen van onwaarde waren verklaard) de substituut-officier van Justitie uit Middelburg en de kapitein der Koninklijke Marechaussee uit Vlissingen. Ze hebben tijdens de stem ming natuurlijk niets gezegd of gedaan, maar alleen, ge zeten aan een tafeltje, rustig toegezien op den gang van za ken. De R.K. voorzitter van dat stembureau werd echter al heel spoedig onwel, liet zich vervangen en verliet het stemlokaal. Na afloop der stemming verzegelde de Officier van Jus titie de pakketten stembiljetten, zoodat deze niet konden worden geopend, vóór het Hoofdstembureau vergaderde. Bij deze zitting was ook weer de substituut-Officier van Justitie tegenwoordig. Het R. K. blad „de Maasbode" is over dit optreden der Justitie zeer ontstemd. Het blad zou wel eens graag willen weten, „wat de ambtenaren van Justitie bewoog, op deze wijze hun wantrouwen te demonstreeren tegen een ter goeder naam en faam bekend staand burger. Had de ambtenaar uit Middelburg, wiens vroeger optreden in Aardenburg toch al tot meerde klachten aanleiding gaf, bijzondere redenen om op deze venijnige wijze nog eens te toonen, dat hij de zaak niet vertrouwde en was daar bij de aanwezigheid van een chef der rijkspolitie nog noodzakelijk, alsof men met gevaarlijke boeven te doen had Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Generaal-vertegenwoor- digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van Z. M. Koning Willem III Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K. H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. H. den Hertog van Wellington Z. H. den Hertog van Manchester The House of Lords, etc. Ik zal verder van dit opgewonden artikel niets meer citeeren, maar zou dezen scribent wel willen antwoorden, dat er geen middel te veel kan worden in 't werk ge steld, om ook maar de minste knoeierij te voorkomen. Hoe hetzelfde blad durft neerschrijven, dat de beschuldiging van knoeierij nooit bewezen is, is me een groot raadsel. Ik zou zeggen: de uitslag van de tweede verkiezing is er één groot bewijs voor. Men moet maar durven! De Justitie van wie ik nog steeds aanneem, dat ze absoluut boven alle partijen staat heeft zeker haar ge gronde motieven gehad, om het geheele verloop der tweede stemming nauwkeurig te observeeren. Zeker, in Aardenburg zijn buitengewone maatregelen gebruikt. Maar ze waren alle noodig. Genoeg evenwel van de onverkwikkelijke Aardenburg- sche kwestie. Het blijkt zelfs wel uit bovenbedoeld arti kel van de Maasbode, dat er menschen zijn, die zich zelfs niet door de feiten laten overtuigen, laat staan door woorden. De feiten zijn, dat, nadat van Protestantsche zijde, den kiezers was geadviseerd: stem precies, zooals ge den eersten keer hebt gedaan, de uitslag is, dat maar enkele biljetten van onwaarde zijn verklaard en dat de Roomsch- Katholieken slechts 3 van de 7 zetels in den raad zullen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 6