RCffER5 EN POEDELS ONS ZEELAND 7 Dat 25, 26 en 27 December a.s. hoenders, water vogels, konijnen, post- en sierduiven gast zullen zijn van de M. T. V. te Middelburg, die genoemde dieren (hoe vreemd is de menschelijke gastvrijheid) ten toon zal stellen. Dat op den weg IersekeKapelle een motor ongeluk heeft plaats gehad, waarbij de heer Lansen uit Goes het leven verloor, en de heer Slabbekoorn een gedeelte van zijn tong. Dat de soc.-dem, raadsleden in Zeeuwsch-Vlaan- deren leidingwater wenschen te drinken. D. w. z. zij besloten niet mee te werken aan de ontbinding der N.V. Z.-Vl. Waterleiding. Dat de Axelsche politie zLh ontfermde over een lid van het zwakke geslacht, dat voorgaf drie kinderen en geen werk te hebben (het laatste door verandering van geloof) en dat door deze voorstelling van vele burgers geld loskreeg. De aldus verkregen penningen werden meestal ver-jeneverd, hetgeen der politie een doorn in het oog, de vrouw een stuk in den kraag bezorgde. Dat er veel menschen zijn, wien de financiën van Groede ter harte gaan. Niet minder dan 14 per sonen solliciteerden n.l. naar de betrekking van ge meente-ontvanger. Dat de Ritthemsche brandspuit blijkbaar het recht op staken erkent, want toen er in Ritthem brand uitbrak, weigerde zij de vurig gewenschte medewer king. Dat te Osse (Duivendijke) een nieuw stoom gemaal te werk gesteld is, dat het waterschap Schou wen van overtollig water zal ontlasten. Dat men in Zierikzee pech heeft met de Zuid- Havenpoort-brug. Toen een gedeelte van den onder bouw gereed was, kwam men tot de ontdekking, dat men zich vergist had. Afbraak van het metselwerk was noodig. Een dure vergissing, die ook in Kampen had kunnen plaats vinden. Dat de electrificatie der Bevelanden dreigt te stikken in den greep van ambtenaarlijk gedoe. Dat aan de sluis te Veere zich een ernstige onderloopenheid openbaarde, die met zand en beton bestreden wordt. Dat de Middelburgsche politie-agenten meer in hun mars hebben dan een ontwerp-verbaal tegen verkeers-overtreders. Alle dienaren van Hermandad op één na (en die zal nog niet gelukkig zijn loopen met het diploma op zak. Niet minder dan 17 agenten leeren bovendien Engelsch. Deze zullen in het ko mende seizoen op de overzeesche touristen worden losgelaten. Maar goed dat John Buil z'n mooiste misses thuis houdt. Dat het vlugge heerschap, hetwelk destijds zon der toestemming het arrestantenlokaal in het Goesche politie-bureau verliet, zonder het doel van zijn reis op te geven, nog steeds niet gevonden is. Dat dit jaar in den klaag-wedstrijd behalve onze landbouwers ook de hotelhouders en kellners van onze badplaatsen zullen uitkomen. Dat de rijksweg GoesMiddelburg bij Nieuw en St. Joosland een prachtige verbreeding ondergaat. - Dat B. en W. van Middelburg waarschijnlijk de hoogste onderscheiding van Koning Fiscus zullen ontvangen voor de door hen aan Z. M. bewezen diensten, Dat de nieuwe motorwagens van den spoorweg door Zuid-Beveland de reizigers wel eens in den steek willen laten. Dat het de volgende week weer wel zal regenen. Dat thans de Middelburgsche slagers aan de beurt zijn om de menschheid te verkondigen, hoe ver foeilijk het is, een abattoir op te richten. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Middelburgsche zorgen. Noblesse oblige Middelburg, dat doet me denken aan een ouden edelman, die de eer van zijn familie niet zoo goed betalen kan. Hooge, deftige gebouwen heeft hij om zich heren staan, suggereerend-stil en eenzaam doen zijn groote straten aan. Wil den ouden roem behouden van zijn edel voorgeslacht, de honneurs, zijn standing waardig, zijn hem hoffelijk gebracht. Met zijn rustige gebaren en zijn glimlach, juist geplooid, toont hij zijne gasten hoe zijn landgoed stijlvol is voltooid. Even soms kan hij wat stil zijn, als hij denkt aan zijn crediet, want ,,après nous le déluge" past een man van titels niet. Maar de naam, de naam der vaad'ren blijft het punt der teerste zorg; voor de pécuniaire kwesties staat diezelfde naam als borg.... Aan zijn eikenhouten deuren wordt steeds dringender geklopt, telkens staat daar weer een vriend, die zich als schuldeischer ontpopt. Zenuwachtig gaan zijn handen door zijn ouden, grijzen baard, tragisch-droevig zien zijn oogen op zijn trots. zijn huis en haard. Houdt Uw tering naar Uw nering Uw naam door alles rein, laat een ingetogen leven, doch geen krach Uw einde zijn! WILLEM TELL II.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7