MAISON CODI DAG VIM) WOLLEN GOEDEREN 12 ONS ZEELAND APWt; 28 Seztember. Aan 't ontbijt heeft Wybo, zoo ook zijn zuster Beppie, onbehoorlijk luid gelachen, om het door de courant verhaalde feit, dat te Beverwijk een politie-agent in ruste, die zich te onzaliger ure had laten verleiden, om voor den fiscus als bewaker bij iemand binnershuis op te treden, des nachts om drie uur buitenshuis is geworpen. Heb als vader en vader lander, de kinderen op het ongepaste van hun vroolijk- heid gewezen. Ook al sierde dezen oud-veldwachter de martiale uniform niet meer; al was zijn postuur cnaanzienUjk en zijn kracht verzwakt: als vertegen woordiger van ons staatsgezag, diende bij geëerbie digd te worden, zelfs door de menschen, dien hij 't ambtshalve lastig moest maken. Liesbeth bedierf het paedagogisch effect, dat zich reeds op het aanschijn van mijn zoon en dochter afspiegelde, door haar be sliste verzekering, dat ze den narrigen dwarskijker, onmiddellijk het huis uitgebonjourd zou hebben. ,,En dat drie-plcegen-stelsel van amateur-worstelaars dan," wierp ik op. ,,Daar heb ik een man voor in huis," zei Liesbeth fier. Voelde me niets op mijn gemak, totdat ik mij her innerde, dat er indertijd boekjes waren verschenen van mijnheer Servaas de Bruin, die je alles met zijn schrif turen in drie maanden kon. Terstond geïnformeerd in den boekwinkel. De bediende wist niets van een drie- maandsche boks- en worstel-methode af. Wel ver klaarde hij, dat een verre neef van hem, verbazend gespierd was geworden, door iederen dag een ei en 'n uur halter-oefeningen te nemen. Ik kon dien halter misschien wel overnemen, want neef lag al 'n half jaar in een ziekenhuis, daar dat zware instrument op z'n voet gevallen was. Voor de eer bedankt; zal Liesbeth dagelijks twee eieren vragen! 29 September. Guur weer vandaag. In buitenland ook. Vooral in Genève, volgens de bladen. De Vol kenbondsvergadering is uiteengegaan. Liesbeth heeft 'n nieuwen haard gekocht. Ik mocht den ouden verkoopen. Achtereenvolgens vijf tweedehand-hande laars in huis gehad. De eerste bood twee kwartjes; onder den druk der spontane verontwaardiging, is hij ons huis uitgedreven. De anderen boden nog minder. Terug naar den eerste. Die wilde zijn bod hand haven, mits we zelf het ding brachten. Laten vragen of 'n ander hem ook mocht brengen. Werd goedge vonden. Sientjes vader 'n kwartje laten verdienen. Toen die man kwam afrekenen, moest er ook nog 'n kwartje of voor huur van het handwagentje. Heb met inkt-gom-elastiek des avonds de spreuk: „Eigen haard is goud waard" uit mijn woordenboek weten te krijgen, 30 September. Van de officieele gebouwen hing de driekleur. Na informatie bleek dit ter eere van mijnheer Kannepee, ambtenaar ter secretarie, die veertig lange jaren de gemeente diende, zonder er LANGE DELFT B 125 MIDDELBURG Tel. 559 GROOTE SORTEERING IN O A. PULL-OVERS, VESTEN EN DEUX-PIECES IN ZEER VOORDEELIGE PRIJZEN ooit aan te denken om ontslag aan te vragen. Daar Liesbeth de kamers moest doen, ben ik uit sympathie voor den jubilaris, naar zijn receptie geweest. Goede sigaren en treffende speeches. De burgemeester deel de mede, dat hij geen ridder-orde had kunnen los krijgen, daar de gehuldigde nog geen 65 jaar was en nog nooit met een vorstelijk persoon gedineerd had, doch op grond van zijn goede zorgen, voor de destijds bij hem ingekwarteerde militairen, mocht hij hem het mobilisatie-kruis overhandigen. De gas-directeur bood hem daarna als troostprijs, uit naam van zijn ver- eeniging, een zilveren steekpenning aan, en het secre tarie-personeel offreerde twee wandborden, voorzien van de spreuken „Rust roest" en „Ledigheid is des duivels oorkussen". Vriend Kannepee zeer dankbaar. Op de wandborden had hij echter gaarne andere spreuken; hij moest toch al zooveel steken onder wa ter pareeren, vanwege zijn naam. 1 October. Met Breeduitstra en Krimp van Dui men breedvoerig eenige brandende kwestie's behan deld. Kwamen tot allesins bevredigende oplossingen. Ten aanzien van de Middelburgsche wethouders-pen sioenen besloten we propageering van het volgende denkbeeld. Zoolang de heeren wethouder zijn, dient er voor hen een zegel van 60 cent op een rentekaart geplakt te worden, waarna de betrokkenen, indien ze het geluk hebben den 65-jarigen leeftijd te bereiken, eigenhandig hun ouderdomspensioen mogen invorde ren ten postkantore hunner woonstee. 3 October. Op aandringen van een neef, lid ge worden van de vereeniging tot aanbouw van gemeen te-ziekenhuizen te Vlissingen. Eerst maakte ik be zwaar tegen het doel, omdat het met de geldmidde len van Vlissingen zoo beroerd gesteld is, doch neef bracht mij tot het betere inzicht, dat juist in zieken huizen, die middelen opgekalefaterd kunnen worden. Wybo is met strafwerk van de H. B. S. gekomen om 'n reden, die ik ongemotiveerd durf noemen. Toen de leeraar naar een vloeistof vroeg, dewelke niet be vriest, had de schandere jongen: kokend water ge zegd. Wat is daar tegen? 4 October. Op soos uitbundige vreugde over den afwezigen notaris, die altijd pochte, dat hij meer dan tienduizend gulden besteed had aan de opvoeding van zijn dochter en nu genoegen moet nemen met een schoonzoon, die slechts 1200.verdient. We vonden het een verdiende afstraffing, uitgezonderd dokter Snijder, die veel in de suiker heeft laten zit ten. Als je nog altijd 10 pCt. voor je kapitaal kreeg, mocht je van geluk spreken, zei hij.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12