É*ME GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland 8 OCTOBER 1927 TWEEDE JAARGANG Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St, Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25. Buitenland ƒ1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs ƒ0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. twee oude adellijke heertjes, de gebroeders van Bruelis, die in het deftige woonhuis ,,De Maelstede te Mid delburg den grijze herfst van het leven slijten. Hun wereldje, dat in zijn rust doet denken aan het zachte tik-takken van een antieke Friesche klok, komt in be roering als de jongste der twee, Simon, een late liefde opvat voor een nog jeugdige weduwe van burgerlijke afkomst. Tot een openlijk conflict met den broeder en andere bij de kwestie geïnteresseerde bloedverwanten komt het evenwel niet, want als Simon zijn aanzoek heeft gedaan, ontvangt hij een schriftelijke afwijzing. De teergekoesterde droom is een leugen geweest. Zooals men ziet een zeer eenvoudig gegeven, dat zelfs in een korte novelle verwerkt had kunnen worden. Den heer van der Feen is het evenwel gelukt ook in grooter ver band het eenvoudige onderwerp zijn aantrekkelijkheid te doen behouden. Meesterlijk is de teekening van de twee eigenlijk buiten het leven staande oude heertjes en van hun kleinen kring. De schrijver is hierin vaak fijn-ironisch, waardoor het tragische van deze late liefde nog sterker naar voren komt. Prachtig ook is de heer v. d. Feen, (die reeds meer malen bewees Zeeland goed te kennen) er in geslaagd de bijzondere sfeer van Middelburg vast te leggen. Het Middelburgsche levens-rhythme, zoo geheel anders dan dat in de overige Zeeuwsche steden, en zoo aantrek kelijk voor hen, die de plechtstatigheid van een weinig jachtend, een niet-nerveus, een niet-kloppend en niet- hamerend verleden hooglijk waardeeren, vormt een der waardevolle eigenschappen van dit boek. Van der Feen's „Herfstleugen" is een echt Zeeuwsch levensgeluid, en het is een genot om er naar te luis teren. X De leugen, de ons ontnuchterende, blijft niet be- Beleefd verzoeken we onze abonné's ons het abonne mentsgeld over het 4de kwartaal vóór 15 October toe te zenden of op onze postrekening 74988 te storten, daar ca dien datum per kwitantie over het bedrag, verhoogd met 0.15 dispositiekosten, zal worden beschikt. We verwijzen onze abonné's naar de advertentie der firma Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26 te Den Haag, waar voor onzen roman „Het Circusmeisje'waarvan deze week de laatste aflevering wordt bijgelegd, weder om fraaie linnen stempelbandjes verkrijgbaar zijn. Over 'n nieuw boek, dat Zeeuwsch is; over leugens, een Ferry-boot, de electrificatie. Vergissen is menschelijk. Wat langen tijd voor een droom is gehouden kan plots een leugen blijken, die alle gekoesterde idealen aan stukken rijt. Niemand minder dan de bekende auteur A. H. van der Feen heeft ons dit dezer dagen nog eens duidelijk gemaakt in zijn jongste geestelijke spruit „Herfstleugen die we, ondanks alle voorliefde voor de waarheid, gaarne in de aandacht van de Zeeuwen aanbevelen. We mee- nen ons daartoe gerechtigd, omdat „Herfstleugen be halve een knap litterair werk, een Zeeuwsch boek is, dat evenals Ritter's „Zeeuwsche mijmeringen" in de eigenaardige sfeer van onze provinciale samenleving is gedrenkt. „Herfstleugen" is de zeer eenvoudige vertelling van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1