n f-H =h| I DE SCHELDE-ZEHDER I Ons schitterend Kerstnummer 8 ONS ZEELAND Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren: dat het plan van wethouder Joziasse (St. Ger.) om 's-Gravenpolder geestelijk droog te leggen, niet door gaat, omdat de heer De Koster bedankte als raadslid en diens plaats werd ingenomen door een liberalen dorpsbestuurder. Verwacht wordt dat deze de beenen van de jeugdige 's-Gravenpoldrianen wel van den dansvloer kan zien gaan op de tonen van een dans-pirament. dat te Zierikzee de sigarenfabriek „Borneo" af brandde en mitsgaders duizenden rookertjes op on gewone wijze in rook vergingen. dat welgeteld 90 Iepen, geboren en getogen te Aardenburg, aan de veel gevreesde Iep-ziekte ten offer zijn gevallen. dat de nieuwe klokken voor het carillon van Zierikzee weldra van Engeland naar Zeeland zullen oversteken. -dat de gemeenteraad van Hoedekenskerke stie ren van meer dan 9 maanden en hengsten boven de 21 jaar de wet gaat stellen. Deze dieren zal, bij politie-verorderdng, het weiden verboden worden. Tot nu toe is van de zijde der betrokkenen geen protest aangeteekend. Als de raad van Hoedekenskerke na deze zwijgzaamheid maar geen Mussoliniaansche nei gingen krijgt! dat de Middelburgsche huisvrouwen in het ko mende voorjaar een 10-jarig vereenigingsleven zullen vieren. Men is het nog niet eens over de vraag of deze fuif door het zwakke geslacht van 1927 (Z. M. de man) opgeluisterd zal mogen worden. dat in het land van Zierikzee iemand per adver tentie z'n geloofsbroeders excuses aanbood, omdat hij gedurende de kermis zich verstout had te glimlachen en te dansen. dat er voor de Goessche Gasthuispoort 260 can- didaten staan te trappelen om den administrateurs zetel te veroveren. dat gisteren de weg VlissingenMiddelburg door een motorrijder berijdbaar verklaard is, weshalve 's man's verstandelijke vermogens onderzocht zullen worden. dat de suikerbietenverbouwers goede contracten met de suikerfabrieken afsloten, tengevolge waarvan de slechte oogst voor de eerstgenoemde niet zoo na- deelig kan zijn als zij het doen voorkomen. dat de heer A. Bakker, vader van de burgers van Koudekerke is geworden. -dat in Vlissingen een comité werd opgericht met het doel gelden bijeen te brengen voor het Dorus- Rijkers-fonds. dat in „het Vrije" te Zierikzee twee van de vier lantaarns tevergeefs om licht smeeken. Men fluistert dat de gasfabriek daar ter stede onmogelijk aan dit verzoek kan voldoen, wegens gebrek aan gas, doch vooralsnog hechten we weinig geloof aan deze duistere fluistering. dat in de jongste gemeenteraadszitting te Zou- telande besloten werd ook in de toekomst gedurende den Zondag tentjes op het strand te weren. dat de S. D. A. P. in Zeeuwsch-Vlaanderen be langrijke waterschade leed. dat een onbekende (naar wiens adres de politie zeer nieuwsgierig is) naar Tbolen overstak en daar kans zag bij een eerzaam winkelier een namaak biljet van 10 gulden in klinkende munt om te zetten. dat een landbouwer te Biervliet, 's morgens uit de veeren rijzende, tot de sombere ontdekking kwam, dat al zijn appelen en zijn 15 kippen (zonder haan) zonder zijn voorkennis, gedurende den nacht van eigenaar waren verwisseld. dat hij het graven voor de rioleering in Tholen een volledig menschelijk geraamte gevonden is, dat de minister van marine a.i., antwoord gevend op de vragen van het kamerlid Lindeijer, inzake het plaatsen van een verlichtingsmotor aan boord van de motor-afhaalboot no. 8 te Vlissingen, verzekerde, dat een en ander volkomen in orde is. Drie weken voor dat het ministerieele woord inkwam, had de motor evenwel de listigheid gehad stuk te slaan. Weer een bewijs ,dat op de departementen het onmogelijke mo gelijk is. dat op den weg BaarlandKwadendamme een motorrijder op een auto strandde en een arm brak. dat het personeel van de Vlissingsche tram meer loon wenscht te ontvangen. dat de schilders in Veere elkaar nooit negeeren. Dit bericht stamt evenwel van een bureau, welks mede- deelingen slechts onder voorbehoud worden gepublk ceerd. dat na de laatste lintjes-regen geen enkele Zeeuw zich miskend achtte. dat de pachter van het veer Wolfaartsdijk Kortgene droomde dit jaar zware verliezen te lijden. Maar gelukkig dat droomen nooit uitkomen. dat de Zoutelandsche klok al geruimen tijd een meeningsverschil van 20 minuten heeft met de Amster- damsche, wat evenwel niet aan het laatste tijdwijs- apparaat ligt, dat in Vlissingen een commissie zal worden be noemd, die een onderzoek bij „gemeentewerken" daar ter plaatse gaat instellen. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu dat van het vorig jaar in grootte en uitvoering nog overtreffend, is reeds HMl in bewerking

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 8