60 ct. per half pond BIGGELAAR'S 10 ONS ZEELAND „Kijk, juffrouw, da's nou de woerd, die hep 'n krul letje in z'n staart, net!" Ik werd ingewijd in de geheimenissen van het eenden houden. Mijn man timmerde het hok, mèt een gootje waar de regen van kan afloopen. ,,Da' hoort," zei Jan en toen gehoorzaamde mijn ega. We hebben gedrieën gekeken naar het doen en laten van de eenden. Mal kunnen ze doen, als ze zoo pas in een vreemde omgeving zijn. Dicht tegen elkaar aangedrongen, precies in één rechte lijn blijven ze onbewegelijk staan en kijken met één gek oogje naar een zeker punt. Beweegt de woerd zich voort, direct volgt z'n harem. Toen twee dagen later de a.s. vrouwe van „de plaats" kwam kijken hoe haar huis opschoot, was ze zeer ver baasd over de bevolking van de plas. „Je moe ze namen geven," raadde ik haar. „De drie musketiers," zei ze zonder zich te bedenken. „Kapitaal! maar. lastig, hoe heeten ze ook weer, Artos. „Ze luisteren toch niet a'je ze zoo roept," zei Jan. „Je mot „poele, poele, poele roepe!" Op het groengeschilderde hok met de witte biezen, kwam nu in keurig geschilderde, witte letters het op schrift: de drie musketiers. Ik probeerde nog ze te wennen aan de namen Artos, Aremis en Parthos, maar ze reageerden alleen op. poele, poele, poele! Wat zijn eenden prachtig in het maanlicht! Als we 's avonds, bij heldere maan nog eens even over de onderdeur loeren naar den zwijgenden tuin, waar de boomen maar even zacht ritselen, dan is 't een genot de witte snaterbekken te aanschouwen, die haast onwezenlijk aandoen in het licht der maan. Ach, de vacantie gaat te gauw voorbij! 't Is hier zóó mooi en het buitenleven heeft zoo groote bekoring. E. B. B. P.S. In het nummer van 1 October liet de drukker me over een kleerenkamer spreken, waar ik een heeren kamer schreef! 5 October. In China nog hommeles, 'n Paar gene raals met zevenklappers-namen, schijnen het zoover weer gebracht te hebben, dat hun mannetjes hand gemeen beliefden te worden. Sympathieke lui, die Chineesche soldaten; met geen stok aan 't vechten te krijgen en als ze eindelijk op de een of andere manier aan het schermutselen raken, roepen beide partijen: „ik ben 't eerste begonnen; omkrans ons met laurie ren!" 'n Heel verschil bij hun Europeesche collega's; die beginnen blakend van geestdrift en wanneer ze er dan genoeg naar de andere wereld hebben gestuurd, schreeuwen ze jaren achter elkaar en tegen elkaar: „jullie bent het eerste begonnen; jullie bent boeven!" Dat vind ik leelijk. Wij als Nederlanders gaan echter vrij uit; wij zijn dan ook de Chineezen van Europa. 6 October. Las in mijn courant iets, dat me een openbaring was. In een goed gesteld en betrouwbaar aandoend buitenlandsch bericht, werd medegedeeld, dat bij de Oostenrijksche telefoonkantoren een rege- ling is getroffen, die het mogelijk maakt, dat de abonné's zich 's morgens door hun telefoonkantoor kun nen doen wekken en dat op hun verzoek ook inlichtin gen worden verstrekt over sportwedstrijden, weerver- wachting, goedkoope treinen, feestvoorstellingen, loterij-trekkingen, gokkoersjes, enz. Ben op stel en sprong naar den postdirecteur, mijn vriend, gehold. Dat zou een genot wezen, wanneer Nederland dat voorbeeld volgde; dan liet het mij koud, dat Liesbeth juist altijd het eerste de courant lezen wil. Mijn vriend had er helaas geen ooren naar. Hollanders zijn Biógelaaq's rcor-NE Boon voop Boon kwaliteit naap iets fy ns KOFFIE //©e Gouden JHbazri' A v.D-BK5GELAAP S Cg ROOSENDAAL rare menschen, zei-ie, veel raarder dan Oostenrijkers; wil je wel gelooven, fluisterde hij me vertrouwelijk in 't oor, dat ze hier beslist niet tegen afsnauwen kunnen! 7 October. Had vandaag ter bruiloft moeten gaan bij een neef van Liesbeth in Arnemuiden, maar de kerel heeft er, zooals de couranten reeds meldden, de brui aangegeven en zijn aanstaande verteld, dat hij lak aan haar had. Dat is nu de tweede maal, dat hij ons dat lapt. Eenige bladen hebben onzen neef, ge brek aan moed verweten; ik geloof echter, dat hij de dapperste kerel van Zeeland is. Ondertusschen ben ik mèt Liesbeth er zeer nieuwsgierig naar of hij ons huwe lijkscadeau weer niet retourneert. 8 October. Van Krimp van Duimen gehoord, dat de zwarte Liberiaansche mijnheer, die King heette, doch 't slechts tot president gebracht heeft, Europa in allerijl verlaten heeft; z'n ridderorden waren op! Juist Vervolg op bladz. 12

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 10