Ideal Naaimachine mim EN PCEDEL5 EEN WERKELIJK IDEAAL VOOR ALLE HUISVROUWEN IS DE nsschitterend Kerstnummer j T Vlieg=Impressie. 12 ONS ZEELAND toen hij in Parijs president Doumergue, collegiaal de Erdal-ster met de gekruiste schuiers, op de jas wilde spelden, bemerkte hij zijn armoede. De ongelukkige bloosde met het wit van z'n oogen. Wel heeft hij ter vergoeding, een ebbenhouten kunstbeen aan den onbe kenden soldaat beloofd, maar hij voelde toch, dat hij een figuur sloeg zoo donker als modder, weshalve hij naar zijn republiek terugdeinsde. Heb Krimp van Dui men laten bezweren, dat het waar was, waarna ik met het nieuwtje naar Breeduitstra ben geloopen. Die kerel wist het natuurlijk al; net zoo'n wandelend nieuws blad. Vertelde me nog in de „gauwigheid", dat mijn heer King zijn tournee begonnen was om een geschikt volkslied voor zijn republiek te zoeken; hier in Hol land slaagde hij; heeft 't auteursrecht van „Tien kleine nikkertjes, enz." aangekocht, 9 October. Vreemdsoortige droom gehad. Bevond mij op 'n geheelonthoudersvergadering waar de spre ker mij en anderen den vloek van den alcohol trachtte uit te beelden. Kijk naar de visschen, riep-ie luid; geheel hun leven brengen ze door in het water en zegt het spreekwoord niet: zoo gezond als een visch? Na afloop met mijn vrienden naar een vischwinkel gegaan en het eerste, wat ons getoond werd, waren sardien tjes. en in de olie! Volg dat voorbeeld, riepen mijn makkers en we deden het. 't Was helaas een droom. 10 October. Op de soos een interessante geschiede nis gehoord, die niet in de nieuwsbladen had gestaan, wegens de strenge censuur aan de Italiaansche grens. Ternauwernood zijn alle honden in Italië aan den dood ontkomen. Een ruigharige herder was op 'n kwa den dag tegen Mussolini aangesprongen, en daar dit als een opstand tegen het wettig gezag werd aange merkt, besliste de Duce, dat al wat blafte, sterven moest. Gelukkig werd den Duce op 't laatste moment een zoon geboren en kregen de veroordeelde dieren amnestie. Heb van de gelegenheid gebruik gemaakt om te informeeren naar den welstand van den zuige ling. Reuze-jongen, zeiden ze; belooft nu reeds zijn vader in de toekomst te overtreffen; hij schreeuwt niet alleen over dag, maar ook des nachts! 11 October. Op morgenwandeling zag ik een kwa jongen, die over zijn eigen beenen struikelde; 'n leu- tig gezicht. De jongen kwaad over mijn vroolijkheid: „lach je kachel uit," riep hij. Zal die uitdrukking ont houden, hoewel ik haar thuis niet te pas kan brengen; want wij hebben een haard. Jhr. Verboendere heeft me weer aangesproken. Vertelde me enthousiast, dat Ludendorff uit zijn kerkgenootschap gelreden was; kon zich niet meer vereenigen met het evangelie; veel te zachtzinnig; zal onderzoeken welke leer de koppen snellers aanhangen. dat van het vorig jaar in grootte en uitvoering nog overtreffend, is reeds in bewerking - r -- 4-" (Nog van de Vlissingsche vliegweek.j Je stapt in het vliegtuig, glijdt in een fauteuil, zoo op je gemakje en eventjes-lui. Je kijkt den piloot nog eens vriendelijk aan en voelt gauw het schuitje al taxiën gaan. Dan zweef je je voélt het, de aarde wordt klein, je krijgt het gevoel van een vogel te zijn. Je kijkt onderzoekend het venstertje uit, en plotseling zeg je: Ik kom niet vooruit! Je ziet dan het land en je ziet er de zee, het strand en de schepen op Vlissingen's ree. Je ijlt naar de hoofdstad, haar toren is klein, je voelt nu zoo echt op ,,d-e hoogte te zijn," - Weet dat Moe Aarde Je aantrekken wil, een wonder gevoel maakt je eventjes stil. En als het coupétje weer 't vliegveld op rent, dan ben je aan vliegen al lang al gewend. Je huldigt de mannen wier wil en wier plicht, dit vliegende wonder hier hebben gesticht. Je huldigt. maar huldigt de helden het meest, wier allerlaatste vliegveld de zee is geweest. WILLEM TELL II De openbare meening twijfelt bijna altijd aan een gcede daad, maar nooit aan een slechte. Steun niet te veel op uw jonge jaren; van ieder levensjaar komt het cijfer op vele grafzerken voor.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12