Purol bij Ruwe en Schrale Huid Grand Hotel - Middelburg met ieder modern comfort OokzonderRadio OP EN OM DEN NOORDZEE-BOULEVARD VEREENIGINGSNIEUWS. Ie RANG Directie F. KLUIVINGH ONS ZEELAND 15 (Ingezonden Mededeeling) ,,In 't kinderbedde.van heur negenste. 't Kind leeft! In t kort verschiet, op den kerktoren, begon de doodsklok te luiden. De deur van 't boerderijtje werd geopend en vier mannen brachten de doodkist buiten, die bedekt was door het rouwkleed met zilveren kruis en zilveren franjes. Zij zetten haar even neer op het gras, onder de bloeiende kruinen. De man, de kinde ren en verwanten volgden. Hij zag er ineens heel oud en bleek uit in zijn zwarte kleeren. Hij stond daar klein en beverig en diep ge bogen. De jonge meisjes in rouwkleeren schreiden. Men hoorde dof haar snikken in de zoele lentelucht. De bloeiende kruinen sneeuwden zacht iets van haar weelde over de lijkbaar. De mannen namen de kist weer op en tilden haar op hun schouders. Langzaam, met stramme schreden, gleden zij als t ware over het zacht-groene van den bloeienden boomgaard. De donkere stoet volgde. Een lijster schalde overmoedig in de sneeuwwitte kruin van een perelaar haar jubelzang uit en op den toren luidde gelijkmatig en aanhoudend de triestige doodsklok. Zoo gingen zij met haarnaar 't kerkje. waar zij vroeger was getrouwd en waar omheen het kerk hof lag. Zeeland in Haarlem bracht de leden op den ten Ver- eenigingsavond in 't nieuwe seizoen een verrassing. Door omstandigheden kon het oorspronkelijk bedoelde pro gramma niet gegeven worden en trad voor een zeer goed gevulde zaal op de voordrachtkunstenares Mevrouw Mies C. Zwierzina, van Den Haag., Het program, o.a. fragmenten uit Droomkoninkje van Heijermans, genoot een schitte rende vertolking. Mevr. Zwierzina had een dankbaar gehoor en ik geloof zeker dat de kennismaking hernieuwd zal worden. In Dordrecht heeft op 5 October de eerste bijeenkomst van de jongste Zeeuwsche Vereeniging in de feestelijk getooide blauwe zaal van „Americain" plaats gevonden (niet op 28 Sept. zooals eerst bericht was). De wanden der zaal behangen met wapens van Zeeuw sche steden, het tooneel versierd met palmengroepen, muzikale medewerking van mej. Jo v. Riemsdijk°met de heeren Gr. de Ruijter, A. Houbelt en J, Remeeus, daarbij het pittige welkomstwoord van den voorzitter, den heer J. G. van Niftrik, wien Zeeland zoo ter harte gaat en die gelegenheid vond het wenschelijke aan te toonen van een verbindingslijn RoosendaalZierikzee. Ook de heer N. Stevense en de heer D. v. d. Werff hebben de leden aan zich verplicht, ook door de mede deeling, dat op 19 October de heer Jac. Welleman, bur gemeester van Krabbendijke, een lezing zal houden over: „Van biet tot suiker", toegelicht met lichtbeelden. Gaarne wenschen wij deze jeugdige vereeniging vele goede avonden toe. „Zeelandia" te Amsterdam had op 6 October zijn leden genoodigd voor een tooneelavond. Het vroolijk spel van misdaad en liefde: „De Verdwenen Spin", deed de talrijke aanwezigen hartelijk lachen. Geen wonder, het samenspel tusschen de groote groep van spelers was zeer goed en de buitengewone „typeering van eenige spelers kostelijk. Een compliment aan den regisseur den heer J. C. Osseman, die zelf medespeelde. Tot het einde kon ik niet blijven, maar het program vermelde nog van een bal onder leiding van den heer G. A. Eekhout. Ook hier een goed begin. Op 2 November gaat in Maison Boer de Kinderoperette ,,In Dollarland van W. J. Nobels, muziek van W. P. A. Franse. Dat wordt voor de leden een goede avond, want het kinderkoor, dat ik reeds vroeger hoorde, doet het allerliefst. „Zeelandia" in Rotterdam deelt mij een heel repertoire mede. Op 20 October in Schouwburgzaal „Odeon" een feestavond, met herdenking 5-jarig bestaan van de zang vereniging; op 3 December in de groote „Doelenzaal" een kunstavond door het Zuid-Bevelandsch a Capella Koor, directeur de heer S. J. 1 amminga, natuurlijk in Zeeuwsch costuum. Gelukkig dat onze mooie provinciale kleeder dracht niet geheel vergeten wordt. De St. Nicolaasavond wordt ook reeds vermeld en zal gehouden worden op 8 December in de schouwburgzaal „Odeon". Het kan zijn nut hebben, de mededeeling, dat het adres van den secretaris gewijzigd is in Joost van Geelstraat 24. Moge aan het nieuwe adres een groot aantal aangiften van nieuwe leden ontvangen worden. Ik sprak hierboven van Zeeuwsche kleederdrachten Het zal velen interesseeren, dat in Haarlem ook dit jaar de leden van „Gijsbert Japicx", Gruno en Zeeland een gecombineerden feestavond wordt aangeboden. Het groote aantal leden noodzaakt tot twee opvolgende avonden, n.l, op 8 en 29 October, in den schouwburg aan den Jansweg. Het provinciale kleed der drie provinciën zal, gezien de vele costuums vorig jaar aanwezig, ook ditmaal in de zaal niet ontbreken. Als een bijzonderheid zij medegedeeld, er wordt gegeven één blijspel in 4 bedrijven, waarvan het le speelt op 't land in Groningen, het 2e en 3e bedrijf in Goes en het 4e bedrijf in Friesland, Binnenkort nadere toelichting. Ver, Red. Naschrift. Uit Rotterdam ontving ik 10 October be richt van het overlijden op 11 September van den heer A. Korstanje (52 jaar), in leven bestuurslid van „Zeelandia" aldaar. Een groot verlies voor de vereeniging. kunt U genieten van de kruiïge vertellingen van den zilten waterkant en zulks door aanschaffing van door L. A. STOFKOPER Ingen. 1.40 Geb. 2.30 Verkrijgbaar in den Boekhandel en bij den Uitgever G. W. DEN BOER, L. St. Pieterstr. F 33, MIDDELBURG

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 15