i DE SCHELDE-ZEHDER RACA 6 ONS ZEELAND in de, thans spoorloos verdwenen, Lieve Vrouwekerk te Biervliet begraven. De huidige kerk werd pas gebouwd in de laatste helft der 17e eeuw, ook het gebrandschilderd raam dateert van dien tijd. In die kerk is geen spoor van Beukel's graf te vinden. Omtrent de uitvinding van Willem Beukels van. Bier vliet vertelt een andere kroniek nog: ,,In den jaare 1386 nam de bloei der Haaringvangst ongemeen toe, na dat Willem Beukelszoon van Bier vliet, zijne landgenooten de rechte konst, om den haa ring te kaaken, te zouten, en in tonnen te pakken hadde geleert. Zijn aandenken is door deeze roem waardige, nuttige uitvinding altijd in agting en waarde gehouden, en men sprak er nog zo veelvubdig van ten tijde van Keizer Karei de V, dat deeze in de Neder landen reizende, opzettelijk met de Koninginne Maria van Hongarijen, zijne zuster, na Biervliet ging, om met hunne tegenwoordigheid het graf van deezen beroem den haaringkaaker te verluisteren; die men voorgaf, 's Keizer's Nederlandsche onderdanen niet minder te hebben verrijkt, als de Amerikaansche goud- en zil ver-mijnen van Spanjen." Hallo, hallo. Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender. Vindt u het interessant, te hooren: dat de heer H. J. G. Hartman, griffier der pro vinciale staten, den wensch te kennen gaf uiterlijk 1 April 1928 uit z'n betrekking te worden ontheven. Dit tweede verzoek om ontslag zal helaas geen April grap zijn. dat de matroos J. K. Couwel dezer dagen in Vlissingen te water sprong en er in slaagde een 5-jari gen knaap voor de gemeenschap te behouden. dat het nieuwe r.k. ziekenhuis te Goes in het begin van December geopend zal worden. dat een bruidspaartje te Arnemuiden, tot twee maal toe, niet den moed kon vinden om zich na de huwelijksaangifte in den echt te storten. Men ziet thans met nieuwsgierigheid den uitslag van de derde huwe lijks-poging tegemoet. dat het Duitsche stoomschip, dat onlangs bij Zoutelande aan den grond liep, wel pech had. Be halve de eigen schade, moet n.l. nog de schade ver zilverd worden, die toegebracht was aan de kustver dediging van den polder Walcheren. dat de commissaris der koningin, vergezeld van mevrouw Quarles van Ufford, zich persoonlijk op de hoogte kwam stellen van de restauratie aan de Groote Kerk te Goes. dat vele jonge dochters en jonge mannen, te Kortgene en Wissenkerke woonachtig, Esperanto gaan leeren. dat de voormalige grafdelver van Serooskerke een pensioen van 54 heele guldens per jaar geniet, dat de Terneuzenaren aan Sint Nicolaas een nieuwe brug over den Oostelijken Kanaalarm zullen vragen, daar de minister van waterstaat geen plannen schijnt te hebben aan een verzoek daartoe te voldoen. dat de schrik de inwoners van Middelburg de vorige week om het hart sloeg, toen een oorlogsbodem binnen liep. Het bleek evenwel slechts „de Ruyter" te zijn, die in het Middelburgsche droogdok kwam logeeren. dat de Hansweertsche correspondent van de diverse nieuwsbladen een nachtmerrie kreeg van de kommiezen te water, die naar Hansweert komen of naar elders weer verdwijnen. dat te Krabbendijke overleed de heer J. Ver- meule, die tijdens z'n leven met veel plichtsbetrachting de gemeente als veldwachter diende. dat de jaarlijksche „keutjesmarkt" in St. Anna- land lang niet meer is wat ze geweest is. dat de diverse hoofden van de diverse belastin gen in Middelburg 204.59 binnen kregen aan ge- wetensgeld, hetgeen pleit voor het geweten onzer hoofdstedelingen. dat in de kom van Serooskerke enkele aschbak- ken zijn opgesteld, die weinig zoetelijk rieken. dat de vorige week Vrijdag even buiten het Goessche station een goederentrein ontspoorde, het geen verschillende reizigers te laat, en den stationchef aldaar tegen een persman weinig hoffelijk deed zijn. dat de provinciale universiteitsdag dit jaar in lll'lltl /IIUlIl IWIWlMll I Kil t((liUit((ii,(fl|iiT«i IIIUlUllllI llBMiillll r= VOOR UW BABY is hel beste niel goed genoeg. De wetenschap pelijk samengestelde GRACA zalf geneest roode schrijnende plekken terwijl U ze inwrijft. Ge bruikt bij zuigelingen vanaf de geboorte GRACA zalf. Nimmer zullen al die ongemakken zich openbaren. Een pot voldoende voor een half jaar kost slechts f 1.25. Heeft U geen succes wij zenden Uw geld terug. Zelfs brand- en snijwon- den geneest U in 10 minuien, terwijl zweren in 2 dagen zijn verdwenen GRACA is de zachtste goedkoopste en meest geneeskrachtigste zalf ter wereld. Koopt heden GRACA, U hebt geen risico. In ieder huis behoort GRACA. al| alle Apoth. en Drogisten verkrijgbaar of na toeiendlng van postwissel I 1.25 aan IMPORTHUIS „AGEHCO" te ZEIST,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 6