Vaderlandsche Historie PUROL A. v. d. BIGGELAAR Co. ROOSENDAAL De Vlucht Bij Ruwe en Schrale 12 ONS ZEELAND gebood Liesbeth, ,,'t is mij ook bijna eens overkomen. Ik liep in de Langeviele, dertig jaar geleden, en op eens sloeg iemand op mijn vlecht, ik keek om...." ,,En toen sloeg-ie zeker op de vlucht!" riep Wybo. ,,Ja," zei Liesbeth, maar toen we allen spontaan ook in lachen uitbarstten, barstte ook de bom bij haar. 14 October. De werkster vertelde ons, dat er in Oostkapelle nog een bakker woonde, die op den groo- ten internationalen brood- en beschuit-wedstrijd geen medaille gewonnen had. Ongelooflijk! 15 October. Met Breeduitstra lang over den toe stand in Mexico geboomd. Vreeselijk, vreeselijk. De generaals sneuvelen er als katten. Die schijnen daar de domheid te hebben om mee te vechten. Uiterst on gezond 't Zou verstandig van hun zijn, wanneer ze een voorbeeld namen aan hun Europeesche collega's; oorlog of geen oorlog; die worden twee-en-negentig jaar. Breeduitstra gaf ze groot gelijk, hij was 't vol komen eens met den Ierschen soldaat, die een schamp schot in zijn rug trachtte goed te praten met de ver ontschuldiging, dat hij liever vijf minuten laf was, dan heel z'n leven dood. Heb aan mijn vriend gevraagd of er nu in Mexico nog een graf voor den onbeken den generaal" zou komen. ,,Je begint geestig te wor den, Zijdewind," zei hij tot mijn groote verbazing. 16 October. Heb de vereerende uitnoodiging ont vangen om collectant in mijn kerk te worden. Voelde er veel voor, maar Liesbeth was er gloeiend tegen. Ze zei, dat het de carriere onzer kinderen zou ver nietigen, indien men hun kon verwijten, dat hun vader „om een cent" liep. Heb daarop bedankt. Maar goed ook, want Krimp van Duimen begon nu al met hate lijkheden over buidel- en schaaldieren. 17 October. Naar aanleiding van een artikeltje in ,,Ons Zeeland", met postdirecteur diepzinnig geboomd over de talrijke cyclonen, die de laatste jaren ons land teisteren. Hij schoof de schuld op het teveel aan pro paganda voor den Vrijwilligen Landstorm, want wie storm zaait, zal orkanen oogsten. Zal de grap morgen op de soos te pas brengen. Vanavond nog even naar den melkboer geweest, met de klacht van Liesbeth, dat zijn product naar carbolineum smaakte; de man kon er niets aan doen; zijn waterleiding was dezer dagen gerepareerd. 18 October. Op soos het gesprek naar cycloon ge leid; weinig succes met mijn geestigheid. Gelukkiger was de notaris met een mobilisatie-herinnering. Lo geerde destijds met zijn familie in Domburg. lederen keer, dat de tweede meid haar uitgaansavond had, kwam ze met gloeiende wangen en verwarde haren thuis. ,,Komt van den zeewind," zei ze dan. Maar twijfelde aan de waarheid van haar woorden, waarom notaris op zoon bewusten avond haar gangen liet na gaan. Argwaan bleek gegrond, 't was de zeewind niet, maar de Landstorm. KON. DRUKKERIJ 6. W. DEN BOER, Lange St. Pieterstraat F 33, MIDDELBURG Tel.lnt.t50 - Postr. 7.4988 LEVERT alle soorten DRUKWERK in keurige uitvoering tegen BILLIJKEN PRIJS - SERIE II In vervolg op onze alom bekende le Serie Albumplaatjes betref fende de Vaderland sche Geschiedenis, brengen wij thans in omloop Serie II bevat tende wederom 80 plaatjes, handelend over het tijdvak 16e en 17e eeuw Elk onzer pakjes Koffie en Thee bevat een plaatje 80 plaatjes geven recht op een Album, naar ver kiezing Ie of 2e Serie Dubbele plaatjes worden ingeruild tegen de ont brekende nummers door CARLA SIMONS. Als, om twaalf uur precies, de sirenen loeiden van de naburige fabriek, legden, in de timmermanswerk plaats, de knechten den arbeid neer. Het waren drie opgeschoten, flinke kerels en de krullenjongen, een schraal, niettig-bleek ventje van dertien jaar. Omdat hij er zoo weinig tierig uitzag, zoo kind-klein in zijn blauwe slobberpak, gaven de ke rels hem plagend meisjesnamen, noemden hem ,,'t zus- sie", of „jongejuffrouw", lieten hem pruimen van hun bittere tabak en vertelden grove aardigheden, waar hij hulpeloos om kleurde en probeerde mee te lachen. Hij sprak weinig. Hij deed stil en netjes wat hem gevraagd werd; „er zat niks bij", zei de baas, maar omdat hij hem wist uit een groot, vaderloos gezin en de jongen eerlijk was, en gewillig, liet hij hem zijn baantje. Niemand wist, wat er omging in dit bleeke kind. Ze zagen hem wel, in het schaftuur, weggedoken in een hoekje, lezen, altijd lezen; hij verslond de boeken, het een na het ander; uit zijn zakken kwamen, krakend en verkreukeld, opgevouwen kranten met een weke- Vervolg op bladz. 14 van Handen en Gelaat Doos 30 en 60,Tube80ctBij Apoth.en Drogisten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12