6 ONS ZEELAND iDE SCHELDE-ZENDER Hallo, hallo. Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant te hooren: dat de Ned. Blindenbond, die ook in Zeeland een afdeeling heeft, besloot witte wandektokken ter beschikking van blinden en dooven te stellen. dat de gemeenteraad van Scherpenisse de ge- meentegebouwen tegen stormschade verzekerde. dat drie jeugdige Goessche avonturiers een snoepreisje naar Rotterdam maakten, waar ze echter door de politie werden opgewacht om weer aan de betrekkelijke huisnummers te worden afgeleverd. dat op de Wester-Schelde nabij Walsoorden het schip „De Vier Gebroeders" werd aangevaren, tenge volge waarvan het in de diepte verdween. De zes op varenden volgden gelukkig dit laatste voorbeeld niet. dat de Minister van Waterstaat nog maar niet kan besluiten geldelijke hulp te verleenen voor den aanleg van een vluchthaven in den Stoofpolder aan het Zijpe. dat de toren van Schore zich voor f 130.in orde wil laten maken. dat in het nieuwe kerkgebouw der Geref. ge meente te Biezelinge de eerste dienst gehouden werd. dat de oud-leerlingen der tuinbouwcursussen te Kapelle gedurende de winteravonden gebruik mogen maken van een schoollokaal met gratis vuur en licht. De gemeenteraad onttrok evenwel de privaten aan het gebruik. dat de Nutsleden in Zierikzee dit seizoen zullen kunnen luisteren naar dr. W. v. d. Sleen, Louis van Gaasteren, den ster-correspondent van de ,,N. R. C.", mevr. Emein-van Buren en den heer Poldermans uit 's Gravenpolder. - dat gedurende September de Vlissingers f 16004,17 meer van de spaarbank haalden dan zij er op brachten. Toch is er in die maand geen kermis ge houden, dat de centralisatie der mosselkweekers geheel is doorgevoerd. Alle bestellingen gaan dus voortaan over het hoofdkantoor te Bruinisse. dat een onbekende nachtelijke wandelaar een niet te weerstaan zwak had voor 20 kippen van een landbouwer in Meliskerke. dat 22 leerlingen tot de eerste klasse der rijks- landbouwwinterschool werden toegelaten. dat de Belgen van de voorgenomen fuif ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van het Terneu- zensche Kanaal afzien, zoolang ze er niet zeker van zijn, dat de tusschen Nederland en België hangende kwesties worden opgelost, dat het zoo opmerkelijk stil is om en in Aar denburg. dat de schippers in de Zierikzeesche haven geen goede communicatie met den wal hebben, door het groote verschil tusschen hoog en laag waterstand en daarom het gemeentebestuur verzochten in de muren trapjes te laten aanbrengen. Voorts achten de schip pers een groen havenvuur gewenscht. Door aan de verzoeken tegemoet te komen, zal het gemeentebestuur Zierikzee als haven aantrekkelijk maken. dat voor de oudheidkundige verzameling van het Zeeuwsche Genootschap der Wetenschappen den laat- sten tijd weer zeer vele waardevolle voorwerpen zijn ontvangen. dat de financieele toestand van Middelburg het niet toelaat de wethouders te pensioneeren. Moge deze zuinigheid op menig ander gebied in de hoofdstad wor den toegepast. dat de café-houders te Axel een blauwtje haal den bij den nieuwen gemeenteraad met hun poging, om de kermis weer in het leven te roepen. dat in de hoofdstad een Bach-vereeniging is geboren, die zich ten doel stelt de uitvoering van Bach's werken te Middelburg te bevorderen. dat de minister van marine Maandag in Vlis- singen vertoefde en o. a. het opleidingsschip, de „Noord-Brabant" inspecteerde. dat het in Ter Neuzen nog gewoonte is de loonen van transportarbeiders in café's uit te betalen, hetgeen in de jongste gemeenteraadsvergadering door een der raadsleden werd afgekeurd. De vrouwen die met het transportgeld de eindjes der week samen moeten knoo- pen en de Zaterdagsche magnetische aantrekking van de opgeslagen waar in het buffet kennen, zijn met dankbaarheid voor deze tip vervuld, dat het electrische licht te Vlissingen goedkoo- per is geworden. dat een autobestuurder uit IJzendijke te Aar denburg een 5-jarig jongetje deed bloeden door een onjuiste manoeuvre met zijn vehikel en na de aan rijding verder spurtte, zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Daar ooggetuigen het nummer van den zonderlingen chauffeur onthielden, konden wij hem 't handboek der etiquetten voor benzine-weifelaars doen toekomen de politie een ander souvenir. dat de oude straten in de kom der gemeente West'kapelle wederom een jaar langer leven is ge gund door B. en W., tot genoegen van vele eksteroog bezittenden. dat de R.K. Kiesvereeniging te Goes zich tegen de afschaffing der kermis verklaarde. dat de Harold Lloyd, die de vorige week in Mid delburg de jeugd in trossen door de straten trok, niet echt was. Voor velen onzer Middelburgsche lezers is deze mededeeling wellicht overbodig. dat vele Zeeuwsche huisvaders met vrees den uitslag van het examen voor het nieuwe rijbewijs tege moet zien en niet weten hoe bij stralen het gezag on der het schoolgaand en examen doend kroost te hand haven. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 6