Melksalon „De Landbouw" NEDERLAND5CHE SEINTOE5TELLEN FABRIEK ANNEER MEN EEN RADIOTOESTEL KCDF ONS ZEELAND 19 GROOTE MARKT 38 Billijk tarief Amstel Bieren vereenioingsnieü ws. hem in beweging: de man heesch zich op aan den an deren rekstok, slingerde, ging aan zijn voeten hangen, slingerde weer; in evenmatig correspondeerende be weging slingerde de vrouw aan den anderen stok. Op het gegeven oogenblik zou zij zich loslaten en hij haar opvangen. Het publiek staarde in zenuwachtige spanning. Plotseling een gil. eerst van het tooneel, toen uit het publiek, maar bijna tegelijk. De vrouw had zich losgelaten, de man had haar niet opgevangen. Als door een ingeving keek ik naar den ingang; de onder inspecteur was verschenen. Met verpletterd hoofd lag de vrouw op den grond; een gedeelte van het publiek drong er heen, een ander gedeele trachtte haastig de tent uit te komen. De man lag over de vrouw geknield. Had zij, onder de emotie, haar sprong te kort ge nomen? Had hij, onder de emotie, verzuimd haar op het beslissend oogenblik te vangen? Ik zal het nooit weten, en niemand. Maar plotseling stoof de reus op, ijlde tusschen het publiek, dat haastig op zij schoof, door en vloog den inspecteur naar de keel Moordenaar! Moordenaar! de naar de eischen des iijds ingerichte Aanbevelend, C. J. VAN LIERE Als voorwoord: een vriendelijk verzoek aan heeren secretarissen, om de mededeelingen, voor „Ons Zeeland" bestemt, vroeger in te zenden. Nu komen komen „deze" veelal te laat in mijn bezit, waardoor vertraging in de plaatsing ontstaat. Dit als oorzaak, dat van den Cabaret avond, die „Zeelandia" DEN HAAG houdt (heeft ge geven) op Donderdag 27 October, nu melding wordt ge maakt. Onder leiding van den heer Ortelee en gegeven in „Huize Bieno" aan de Hovegracht, is een zeer afwis selend program den leden aangeboden. „Eigen" strijkorkest, „eigen" zangvereeniging, „eigen" solisten, „eigen" voordrachtkunstenaars en misschien nog meer „eigen". Waarlijk, met zooveel „eigen's" is deze vereeniging wel te benijden. En nu de plannen: men over weegt een „eigen" dansclub, waar de oude dansen zul len worden beoefend. Op 29 November gaat in „de Ver eeniging" een tooneelavond; op 7 December in „Huize Bieno" het Sinterklaasfeest. Mijn compliment aan de vooimannen van „Zeelandia". En nu „Zeelandia" te ROTTERDAM, wier „eigen" zangvereeniging op 20 October haar eerste lustrum vierde. Aan huldiging geen gebrek, sprak reeds de voorzitter van de zangers, de heer Kraak tevens jubileerende voor zitter de feestrede, waarin het wel en wee der zang- club werd gememoreerd, ook de voorzitter van „Zee landia", de heer Blaas, heeft een opwekkend woord doen hooren en bood namen de vereeniging de „feestvierende club" een mooie muziekkast als blijvend aandenken aan. Vele leden van de Haagsche zangvereeniging „Zee landia" waren aanwezig, waaVvan de Directeur, de heer Swenne, het Rotterdamsche zangkoor huldigde en een fraaie mand met bloemen aanbood. Ook één der eigen leden, de heer Geense, complimenteerde voorzitter en secretaris en bood hen een prachtige mand met fruit aan, deze verrassing vond allgemeene bijval. Na dit offi- cieele gedeelte, kwamen de jubileerende zangers en zan- overtuigt U dan, dat dit het beste is. Bij vrienden zult U ongetwijfeld een N. S. F. Radio-toestel kunnen hooren. Zi) zullen U adviseeren, dit Neder- landsch fabrikaat te koopen. De N. S. F. 4 waarborgt selectiviteit, zuivere en krachtige luidspreker-ontvangst, scherpe afstemming op elk gewenscht Europeesch omroepstation van beteekenis, en is een verzorgd meubel. Een binnenhuis-antenne geeft voldoende resultaat. De prijs van het N. S. F. 4 Radio-Ontvangtoestel, inclusief 4 Philips' lampen bedraagt f 225. Levering uitsluitend door den handel. Gaarne geven wij U eene opgave van onze agentschappen. geressen, onder leiding van hun Directeur, den heer Zuiderdorp, zelve aan het woord en vertolkten zeer ver dienstelijk een 6-tal liederen. Mej. Franse bracht tot variatie een Zeeuwsche declamatie de Verkesblaeze daarna volgde nog een blijspel en tot slot een ge zellig bal, onder leiding van den heer Pieterse. Ook dit feest blijkt dus wel geslaagd. Op 2 November is 't feest in „Maison Boer" te AMSTERDAM. „Jong Zeelandia" zal opvoeren „In Dol- larland", een kinderoperette in 3 bedrijven, door W. J. Nobels, muziek van W. P. A. Franse. Wanneer de vele duizenden Zeeuwen in Amsterdam woonachtig deze fees avond nu eens met een bezoek vereerden, wat zouden zij zich spontaan als lid laten inschrijven. Maar hoe ko men zij „het" te weten? Adverteeren in de Amster- damsche couranten is veel te kostbaar en zouden zij het wel lezen? Daar is natuurlijk maar één middel, en dat is alle Zeeuwsche families - buiten Zeeland abonné op „Ons Zeeland". In HAARLEM gaat de gemeenschappelijke provinciale feestavond op 28 en 29 October, in den Schouwburg aan den Jansweg. Daar zal door de gecombineerde tooneel- menschen één blijspel worden gegeven. VER. RED.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 19