De Merelaar. ONS ZEELAND Dinsdag a.s. hoopt de weduwe Asselman te Hengstdijk den 105-jarigen leeftijd te bereiken, en daardoor het oudheids-record van ons land nogmaals op zich te vestigen. Het kranige oudje de beste „Ons Zeeland"-wenschen. de schoonheid der stad gaat aantasten. Maar zij dach ten, behalve aan den mensch van heden (die bij een minder doortastenden maatregel gebaat zou zijn) ook aan dien van de toekomst. En daarom kon het offer bereidwillig gebracht worden dan in het geval, dat men zich beperkt zou hebben tot het heden. X In Goes vestigde de afgeloopen week de aandacht op den mensch der toekomst, in Middelburg op die Van heden. Het laatste in verband met de eindles van den cursus in automobielkennis. In de hoofdstad heeft men reeds eenigen tijd geleden begrepen hoe nuttig en belangrijk het is dat de moderne mensch, die zich van een mechanisch vervoermiddel bedient, in de grond beginselen der techniek wordt ingewijd. Met veel succes organiseerden twee leeraren der ambachtsschool avond cursussen, die tot doel hebben bestuurders van auto's met de geheimen van het auto-vak vertrouwd te maken. Deze Middelburgsche primeur verdient aller toe juiching, omdat bij een cursus als hier bedoeld, on getwijfeld het algemeen belang betrokken is. Naast de theorie is n.l. aan de practijk gedacht, waardoor de deelnemers aan den cursus tot practische en ver trouwde bestuurders worden gemaakt. Veel te weinig aandacht wordt over het algemeen in ons land nog aan deze kwestie besteed. Het is te hopen, dat het goede Middelburgsche voorbeeld in de overige steden van Zeeland navolging zal vinden en dat het spoedig een gewoonte geworden zal zijn, dat chauffeerenden iets meer kunnen dan den motor op gang brengen (als er niets aan mankeert) en richting houden. X In ons vorige overzicht wezen we op het gunstige voorloopige verslag inzake het wetsontwerp tot goed keuring van de overeenkomst met „De Schelde" en 3 Gees I won Zondag van Zierikzee I met 30 een thuiswedstrijd. Hierboven het zegevierende elftal. we spraken daarbij de verwachting uit, dat de Tweede Kamer op het ontwerp ten gunste van „De Schelde zou beslissen. In de laatste Kamerzitting der vorige week is dit intusschen geschied. Na eenige gedachten- wisseling nam de Kamer het wetsontwerp aan. Daar we bij de vorige gelegenheid de beteekenis van deze goedkeuring reeds schetsten, heeft het geen nut meer nu daarop terug te komen .Laten we volstaan met de verzekering dat we ons met de inwoners van Vlissingen over de aanneming van het wetsontwerp ten zeerste verheugen. Een zeer belangrijke industrie die nauw met de ontwikkeling der stad verbonden was, is voor Vlissingen bewaard gebleven. „De Schelde" krijgt haar groote schutsluis en zal in de toekomst daarom de buitenlandsche concurrentie beter het hoofd kunnen bieden. In de geschiedenis der maatschappij mag het Kamerbesluit der vorige week met gouden letters wor den aangeteekend. De dag stond voor de wereld klaar. In 't bloeisel van den perelaar daar zong een luide merelaar zijn rust'loos lied Zijn jubel joeg door al het zijnd', en heller wierd de kim belijnd: de jonge dag kwam overeind in 't wijd verschiet! Er was een zon, die laaien ging, er was een haan, die kraaien ging, en nog een boer, die zaaien ging op 't beidend veld; 'n blonde boer, die eenzaam trad langs 't fijn-bedauwde kronkelpad, maar éven toch geluisterd had naar 't fluitgeweld En toen gansch d' ommetrek ontwaakt en nader dag de weerld genaakt en ook van klaarten was geraakt héél 't wijd verschiet, nóg zong, verdoken ergens daar in 't bloeisel van den perelaar, die onvermoeide merelaar zijn rustloos lied JAN H. EEKHOUT.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3