DE SCHELDE-ZENDER ONS ZEELAND 7 Een opname van het Kreuzchor uit Dresden, dat in de algeloopen week in onze provincie zijn schitterende kunst bracht, In Middelburg en in Vlissingen heeft men de artistieke prestaties van de Duitsche jeugdige zangers van harte toegejuicht. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant te hooren: dat te Rilland-Bath de vorige week Maandag de eerste steen gelegd is voor de nieuwe Ned. Herv. Kerk. dat te Biervliet een arbeidersvrouw onder eenigs- zins verdachte omstandigheden overleed, zoodat het parket uit Middelburg een onderzoek instelde. De vrouw bleek echter een natuurlijken dood gestorven. dat de schepen, die de verbinding tusschen Sluis en Brugge onderhouden, vervangen worden door een snellere motorboot. dat de schoolkwestie in St, Joosland ter ziele is, nu de raad f 24.831 beschikbaar stelde voor den bouw van een bijzondere school. dat het gas in Axel gas met een luchtje blijkt. Volgens verschillende berichten zou de directeur der gasfabriek betrokken zijn bij de corruptie-gevallen, die sedert een maand in ons land aan de orde van den dag zijn. dat volgens de Kroon het openbaar vervo'g- onderwijs in O. en W. Souburg terecht werd opge heven door den raad. dat de inwoners van Borssele nog steeds pomp water boven leiding-dito prefereeren, dat uit den gemeenteraad van Vlissingen een stem opging om de vacature van inspecteur van politie niet aan te vullen. dat B. en W, van Goes op groote schaal stoepen van particulieren opkoopen voor een kwartje per stuk, teneinde het aantal trottoirs in de stad uit te breiden. dat de gemeente Renesse zonder arts zit en dat het geheele Westelijke deel van Schouwen slechts door één medicus wordt bediend. dat de Middelburgsche politie de hand aan het snelverkeer houdt doch met tact en beleid te werk dat te Colijnsplaat drie landbouwers een vol ledige electrische installatie op hun hofsteden hebben laten aanbrengen. Het aantal e'ectriciteit-opwekkers groeit met den dag. dat Prins Hendrik een bezoek bracht aan de Eerste Nederl. Coöp. Suikerfabriek te Sas van Gent. dat in Waarde een 2-jarige tuinbouwcursus aan ving met 17 discipelen. dat het Tweede Kamerlid v. d. Heuvel den minister van binnenlandsche zaken wees op de gevol gen voor Zuid-Beveland van het Engelsche plan om Nederlandsche Kruisbessen te weren. dat bezitters van een radio-ontvanginrichting den directeur van het rijkstelegraafkantoor van hun bezit in kennis moeten stellen, - dat de inwoners van 's-Gravenpolder 's Zon dags weer in de café's terecht kunnen, dank zij wijzi ging van de pas gewijzigde politieverordening, waar door alles bij 't oude blijft; dat in Hoedekenskerke voortaan geen natte oefe ningen met de brandspuit meer gehouden zullen wor-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7