EEN WERKELIJK IDEAAL VOOR ALLE HUISVROUWEN IS DE ONS ZEELAND den. Deze exercities kostte de gemeente n.l. 50 pop per jaar. dat een Noorsch stoomschip tegen het Nolle- hoofd bij Vlissingen liep en het hoofd een wonde toe bracht, die met een lap van f 20.000 verbonden moest worden. dat de heer van Dalsum te Hulst de voorge nomen Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding in een bro chure een volksmisdaad noemde. Men schermt graag met groote woorden aan den overkant. dat verschillende gemeenten op Schouwen-Dui- veland zich onder de vleugelen der P. Z. E. M. gaan koesteren. dat 3 St. Philipslandsche raadsleden, die als zoodanig bedankt hadden, spijt kregen en op hun post zijn teruggekeerd. dat men in Kattendijke gedurende de raadsver gadering het spel van kat en hond nog steeds niet beu is. dat de vorige week in Goes een beroeps-tooneel- gezelschap optrad voor een nagenoeg uitverkochten schouwburg. Verschillende theater-directies in Am sterdam en Den Haag moeten bij het vernemen van deze gebeurtenis flauw gevallen zijn van verwon dering. dat het Dresdener Kreuzchor in de hoofdstad onzer provincie veel betalende bezoekers en zeer veel applaus oogstte. dat de benoeming van een boekhouder der coöpe ratieve roomboterfabriek te Aarderburg geschiedde, zonder dat er een oproeping voor plaats heeft gehad. Verschillende Aardenburgers vinden dit niet „comme il faut". dat in de St. Janstraat te Middelburg een 3-jarig knaapje door een auto werd overreden en gedood. dat de Goesche huisvrouwen zoodanig van de straatschrobziekte bezeten zijn, dat de gemeenteraad een medicijn in den vorm van een schrobverbod moest toedienen. dat te Hansweert een stuurman in een staaldraad bekneld geraakte en hem een been werd afgeknepen. dat de pensioensbijdragen van de Souburgsche ambtenaren door de gemeente worden betaald. dat het op den Langeweg in Oudelande zou spoken. Nachtelijke fietsers zouden door een onmen- schelijk wezen besprongen en afgerost zijn. dat de vorige week de gewone jaarlijksche open stelling der mosselzaadbanken plaats had. dat men ook in Sas van Gent verkeerspuzzles heeft, die de raadsleden bij de rondvraag tot spreken inspireerden. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Er zijn menschen, die wanneer zij geen argumenten meer hebben, achter het masker der slimheid schuil gaan. Goede vormen zijn dikwijls niet meer dan een vernis, dat in het vuur van een gesprek onmiddellijk loslaat. ,Komt u maar eens gauw kijken," zei de beminne lijke chef van een van die gesloten mode-paleisjes, die moeilijk te betreden zijn en alleen maar wagenwijd open staan als je beurs van een respectabele dikte is. Maar ten gerieve van mijn Zeeuwsche lezeressen, slip ik er in met een middelmatig gevuld beursje. Hij is juist weer terug van zijn tweede bezoek aan la ville lumière. Het eerste was in Augustus en hier van vertelde ik u al een en ander. Dit tweede bezoek is voor u en mij vruchtbaar, want we komen nu zoo alles te weten, tot in de finesses, wat Madame la Mode, die grillige, onweerstaanbare decreteert. Ik geef u dan eerst de kleine bizonderheden, de kostelijke raffinementjes, die we noodig hebben om dezen winter weer up to date te zijn. De haren, mijne dames, worden werkelijk iets lan ger gedragen, a.1 ziet men, zélfs in Parijs, waar de vrouw eerder nog geneigd is een nieuwe mode slaafs te volgen, den korten jongensbol, glad gestreken door bandoline. Ideal Naaimachine Maar de vrouw, die het zich als een zware zonde zou aanrekenen om niet geheel in de mode te zijn, heeft een kopje met eenigszins lange, streng geöndu- leerde lokken. Het hoofdje is er echter niets minder klein om en de ingang van de hoedjes blijft even nauw als die geweest is. En de hoedjes zelf? Het vliegkapje met de twee coquette vleugeltjes aan weerskanten, in het begin van de herfst zoo en vogue is in den ban gedaan. De dracht werd te algemeen. Een vrouw die zich respecteert, draagt niet wat iedereen draagt. Wel valt het hoedje van dezen winter over de ooren en ver in den nek, maar aan weerskanten komt toch een bescheiden lokje haar kijken. Toques en cloches gaan het meeste. Ze omsluiten het hoofd ook zoo heerlijk. Zwart vilt ziet men veel dragen. Ribbeltjes en kneepjes vormen eigenlijk de garneering van dit mooie, soepele vilt en 't is me opgevallen van hoe grooten eenvoud de meeste modellen zijn. Wat niet weg neemt, dat een speld van bewerkt koper of staal nogal kostbaar is, al lijkt deze garneering van het hoedje dan ook eenvoudig. Een cloche van beige vilt, met een band om den

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 8