llffiTCM ZUtalliD Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' Heeren Winkeliers vraagt prijsopgave en monsters ONS ZEELAND 9 bol van soepel bruin leer, afgesloten met een ornament van bewerkt rood-koper is buitengemeen chique, maar. peperduur! Een toque van zwart vilt, die nauw het hoofd om sloot, had dwars over den bol een breede band van zwarte velours, die op zij, vlak achter het oor eindigde in eenige lussen. Maar genoeg over onze hoeden, anders blijft er geen plaats over om u te vertellen, wat ik aan mantels en japonnen zag. De tailleurs, die men in het buitenland zoo gaarne des morgens draagt, hebben alle het korte jaquet-model en ze zijn gegarneerd met vele zakjes en hebben meestal een -smal ceintuur van suède, waarop een miniatuur zakje om het even kleine zakdoekje in op te bergen. Deze gemakkelijke ochtenddracht, die vaak zoo sportief aandoet, bestaat uit een sweater of vest, een geplooid rokje en het korte jaquet-manteltje. Soms draagt men over deze drie kleedingstukken nog een cape of lange mantel in raglan-model van dezelfde stof, gevoerd met een stof van een andere tint, die dan tevens de breede revers en mouw-omslagen vormt. Natuurlijk zijn deze 4 pièces voor de koude winter morgens. Van Kashabure, ratiné of Crépella worden ze vervaardigd, terwijl ze in flesschengroen, cacao, helder grijs of marine gedragen worden, Permitteerd men zich de weelde van bont-garnituren, dan komt astrakan, nutria, geschoren lam of lynse het meest in aanmerking. De petite robe, die, voor de gezellige middig-visite- tjes, is vol volants, schulpen, draperies en tunieks! Op mooie herfstdagen draagt het modieuss vrouw tje haar petite robe zonder mantel met een mooien, donkeren vos om den hals. Is het wat frisch, dan wordt de lange mantel gedragen of het korte jaquette van geschoren 'bont. De bepaalde middag-tailleur is van een groote ele gantie. Ik zag er een, waarmee ik graag direct had weggeloopen. Van cacao-kleurige crêpe satin was dit mooie geheel, waarvan het rokje in klokken viel, doch niet wijd was, de casaque, vast op de rok, van beige crêpe Georgette en het jasje als een huzarenvest, ge heel omzoomd met donkeren vos. Voor deze middag-tailleurs is crêpe satin het meest en vogue, verder zwarte cheviot en zwart fluweel. De kleuren zijn: grijs-blauw, pistache-groen, cacao. En het bont waarmee ze gegarneerd worden: nutria, herme lijn, grijze astrakan. Helaas, ik zie alweer, dat ik moet eindigen en de rest van al wat ik zag moet bewaren tot ons volgend babbeltje. E. B. B. MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco 19 October. Van droevig drama bij Winterswijk vertelden mijn couranten. Boer hoort twee schoten; vertelt er van aan een passeerend burger; die gaat met het nieuws naar de politie en politie ten slotte op onderzoek uit. Lugubere vondst; twee lijken; man en vrouw; beiden Amerikanen; 50 Duitsche marken op zak. De man bleek 'n 77-jarige, de vrouw 70. Stumpers; konden nog best een mooien ouden dag gehad hebben Zeker levensmoede. .Gekheid", zei Wybo, „zal wel weer liefde geweest zijn!" Ben op mijn wandeling overvallen door een stort bui; geschuild in een paraplu-winkel. 20 October. Blij dat de Kamervergaderingen weer begonnen zijn. Maakt de gesprekken vlotter. Met Breeduitstra gedebatteerd over de verschillende wets ontwerpen; had 't weer hardnekkig over de Pesterijen en Telen-grappies. Hoe hatelijk! Veel bewondering voor de Robavermannen, die zoo gewiekst waren, dat zij in plaats van in voor-arrest in de schatkist terecht kwamen. Er zijn nog menschen met doorzettingsver mogen, zei ik fier. „Ja," grijnsde Breeduitstra, „de aan(deel)houder wint in Holland". Kreeg vanavond 'n brief met strafport van neef Henri, Liesbeth deed gramstorig. Port smaakt alleen 's morgens. Neef Henri schreef, dat zijn schoonmoeder met dolle geweld over den Oceaan wil vliegen. Die kerel boft altijd. Weet nog best, dat zijn oudste zoon opperhoutvester der Koninklijke Domeinen werd, omdat hij zoo'n mooie hazenlip had, 21 October. Wat 'n. beroerdigheid is er toch op aarde. Nu villen ze elkaar weer in Macedonië en 't is potdorie nog niet eens slachtmaand. Worden de menschen nu nooit wijzer. Ik was in mijn eerste levens jaren al pacifistisch aangelegd, vooral wanneer een sterkere jongen met zijn knie op mijn borst zat, of mijn lieve broer het eerst bij den pook was. In het land waar de citroenen groeien, is Mussolini weer bezig; die heeft herbergen laten sluiten, omdat er een Duitsch lied gezongen werd; de kerel is in staat om een conflict met Primo de Riviera uit te lokken, indien er een Spaansche-griep-golfje Italië binnenkabbelt. 22 October. Banditisme overal! Lees ik zoowaar in mijn krantje, dat ze in Noordwijk aan Zee weer een postbeambte in zijn kantoortje overvallen en tegen den grond geslagen hebben, om zijn kas te be machtigen. Vroeger waren de struikroovers nog zoo beleefd om je de keus te laten tusschen je geld en je leven; nu azen ze op allebei. Liesbeth had geen medelijden. Waarom, zei ze, keek die vent niet om, toen hij iemand hoorde aankomen; dacht zeker, dat 't maar een klant was, die goed genoeg was om 'n half uur te wachten. Dat is zoo'n beetje de gewoonte op de postkantoren. Laatst had ze zelf ook bij een loket een kwartier lang geduldig met een gulden op 't marmer staan te tikken, zonder dat de post- Vervolg op bladz. 12

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 9