GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 45 5 NOVEMBER 1927 iiimm Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs ƒ1.25, Buitenland ƒ1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Bij de firma Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26 te Den Haag, zijn voor onzen roman „Het Circusmeisje" fraaie linnen stempelbandjes verkrijgbaar. Na toezending per postwissel of overschrijving op Postrekening 51885 van 0.90, worden deze u franco per post toegezonden. De maand van verrassingen; hoog bezoek de provinciale staten bijeen. October is een maand van verrassingen geworden Toen de zomer zich had uitgeregend, was men alge meen de meening toegedaan, dat het jaar 1927 aan den Nederlandschen staatsburger in een bad van he melwater zou voorbij gaan en dat het nageslacht het een interessant jaar zou kunnen noemen wegens een meerderheids-record in regenval en een minderheids record van genietbare dagen. Met den zomer verdween de hoop op wijziging van het zondvloed-achtige ka rakter van 1927. De maand October evenwel heeft doen inzien, dat optimisme zelfs in zeer donkere om standigheden nog gewettigd is. October bracht de vurig gewenschte droogte en zelfs de temperatuur waarbij we ons ook in Juli of Augustus behaaglijk hadden kun nen gevoelenOctober werd een zoete en milde maand, die in staat was vele nare ervaringen van den zomer en een deel van de te pletter geslagen natuur- verwachtingen bijna te doen vergeten. De herfst heeft een massa van de zomer-teleurstellingen aan de menschheid „goed gemaakt'. We verwachtten in het beste geval wind en regen buien, in het minder goede storm en hagel en in de plaats daarvan werden we bedeeld met zon, droogte, met die schoonheid, die den dichter de herfst het brandende jaargetijde van het jaar deed noemen. Na den grijzen zomer bloeide de gouden herfst in wee moedige pracht voor ons open. De zeldzame luchten omspanden de donkere landen en het nevelige water het was of October met zijn tooverstof de aarde had beroerd en de schoonheid had gewekt, naar welke de mensch zoo lang vergeefs smachtte. Het was of Zeeland in de afgeloopen weken juichend achter het gordijn van regen naar buiten schoof en met bijna wellustigen overmoed zijn lokkende schoon heid ten toon spreidde. De natuurliefhebber zal zich zelden zoo gelukkig geprezen hebben het Zeeuwsche landschap te mogen aanschouwen, dan gedurende deze jongste herfst- periode, die door den zomer niet als iets schoons in het vooruitzicht werd gesteld. October is met recht een maand van verrassingen geworden. X En dat niet alleen betreffende de atmosferische toe stand, die behalve den natuurliefhebber de bij den landbouw betrokkenen met blijdschap vervulde. Ook voor vele anderen bracht de Octobermaand hare ver rassingen. Een hiervan was de belangstelling van wat men pleegt te noemen „hooger hand". Niet minder dan drie hooge bezoeken aan Zeeland hadden tusschen 1 en 31 October plaats. Minister Lambooy maakte een reis naar Vlissingen, PrinSi Hendrik hield een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1