PU ROL Een en ander over Vlissingen. Bij Ruwe en Schrale ONS ZEELAND 3 der veilingsvereenigingen. Een sterke organisatie zou eenheid in prijs bewerkstelligen, in verzending (een der mooiste reclame-middelen) zou eenheid bestaan, men zou gezamenlijk reclame kunnen maken enz. Kortom een coöperatieve visscherij-vereeriiging zou hetzelfde bereiken als de veilingsvereenigingen zoo spoedig deden. De Zeeuwsche visch zou binnen af- zienbaren tijd het terrein bezetten, dat als 't ware om verovering roept. Men verbaast er zich over, dat nie mand deze koe eens bij de horens grijpt en daardoor een mooi provinciaal bedrijf nieuw leven inblaast. Wat in land- en tuinbouw gelukte, behoeft toch in de visscherij niet te mislukken? X De samenwerking, die een instelling snel en zeker bij het doel brengt, en die in visscherij-kringen op zich doet wachten, heeft in Vlissingen de jongste gemeente raadszitting een ietwat sensationeel verloop doen heb ben. B. en W. werkten daar n.l. hardnekking samen om een door den raad in een vorige vergadering ge nomen besluit van de baan te schuiven en. aldus geschiedde ook. Het betrof de beslissing van den raad om een commissie te benoemen tot het instellen van een onderzoek, omtrent de toestand bij den dienst van gemeentewerken, welke dienst volgens sommige raadsleden niet behoorlijk georganiseerd zou zijn. De opdracht aan B. en W. werd door een niet-vol- tallige raad verstrekt. B. en W. deelden voor de stem ming over het besluit niet mede, dat zij ernstig be zwaar hadden tegen zulk een commissie, die h.i. (dit bleek later) getuigde van wantrouwen in hun beleid. Ze zwegen en dachten: ,,We komen over een maandje wel eens op deze zaak terug." De voltallige raad ging met het voorstel van B. en W., om de commissie niet in te stellen, dus om het eerst genomen besluit te ver nietigen mee, en diende zoo de minderheid van den raad een gevoeligen klap toe. Het prestige van de gemeenteraden, dat de laatste jaren toch al niet in opgaande lijn zich beweegt, is door deze geste weder om gedaald. Men mag toch van een ernstig college als een raad verwachten, dat een besluit op ernstige overwegingen gebaseerd is, en dat men morgen niet terugneemt wat men heden voorschrijft. We kunnen ons voorstellen, dat de voorstanders der commissie fel verontwaardigd waren en het beleid van B. en W. in deze scherp veroordeelden. Dat de debatten een per soonlijk karakter aannamen, is natuurlijk niet goed te praten. B, en W. voelden er niet voor een door den raad genomen beslissing te aanvaarden, ze werkten een drachtig samen, wachtten hun tijd af en bereikten wat zij zich voor oogen hadden gesteld. Men ziet waartoe samenwerking al niet voeren kan. Van een samenwerking als thans in Vlissingen ge demonstreerd is, zijn we evenwel geen voorstanders. KON. DRUKKERIJ G.W. DEN BOER, Lange St. Pieterstraat F 33, MIDDELBURG Tel. Int. 150 - Postr. 74988 LEVERT alle soorten DRUKWERK in keurige uitvoering tegen BILLIJKEN PRIJS - II. Sprekende over het verband tusschen goede ver keerswegen en de ontwikkeling eener stad, vestigde burgemeester van Woelderen ook onze aandacht op den nieuw aan te leggen weg van Nieuw- en St. Joos- land naar de haven van Vlissingen, voorkomende op het rijkswegenplan. Gewezen werd op de verbeterde verbinding met het achterland, welke uit den aanleg van dezen weg zal voortvloeien en toen kwamen we vanzelf te praten over het hart van Vlissingen, dat zoozeer burgemeester van Woelderen's interesse heeft: de haven. Stedelijk Museum te Vlissingen. De buitenhaven der Scheldestad was oorspronkelijk alleen bedoeld als veilige ligplaats voor schepen die voor de sluis moesten wachten, terwijl ze door haar geografische ligging bestemd werd voor vluchthaven voor zeeschepen en voor visscherij-haven. Enkele per sonen vermoedden wel, dat de haven aan een grooter belang dienstbaar gemaakt zou kunnen worden, doch hun stemmen gingen verloren in het koor dat geen van Handen 'f L KÏ en Gelaat Doos 30 en 60, Tube 80d. Bij Apoth.en Drogisten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3