DE SCMELDE-ZENDER 6 ONS ZEELAND Te vragen restte ons na deze uiteenzetting weinig meer. De twijfel was geweken en hoewel overtuigd dat het speculatief motief niet absoluut van de toekomst der Vlissingsche haven gescheiden kan zijn (in welke groot- sche onderneming kan dit trouwens wel?) konden we ons na beëindiging van het „college in de burgemees terskamer volkomen vereenigen met datgene wat de Vlissingsche voormannen onder aanvoering van den heer van Woelderen, voor de havenplannen ten strijde deed trekken. Op de „theorie" vo'gde een tocht door de stad, en daarbij kregen we behalve de instellingen, die Vlissin- gen als woonstad aantrekkelijk maken, het geweldige havenwerk te aanschouwen. Over deze excursie en over een bezoek aan de haven werken onder leiding van den hoofdingenieur van rijks waterstaat (dat eenigen tijd later plaats vond) in een derde en laatste artikel. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat in s Heer Abtskerke de vorige week voor het eerst een vrouwelijke getuige bij een huwelijk optrad. dat in het afgeloopen seizoen circa 1000 touris- ten Zoutelande bezochten. Het net van verbodsbepa lingen blijkt dus niet afdoende. dat 48 Zeeuwsch-Vlamelingen uit alle standen zitting zullen nemen in het comité, belast met bestu deering van de bekende waterleidingskwestie. Gezien we van kleine comité's zelfs erg „langdurige" erva ringen opdeden, vreezen we van de uitkomsten van dit waterleger het ergste. dat 27 December de R.K. Meisjesschool in Aar denburg haar 50sten jaardag zal vieren. dat Gedeputeerde Staten 350.subsidie wil len verleenen voor de restauratie der grafmonumenten in de kerk te Burgh, terwijl om 1000.verzocht was. dat ook Hulst „gas met een luchtje" gebrand schijnt te hebben. -dat de bevolking van Kapelle blijkens een uit lating gedurende de jongste raadszitting, een eigen begraafplaats begeert. Waarvoor alles is te zeggen. dat de vorige week aan 17 werklieden van de „Schelde" te Vlissingen de gouden medaille enz. voor 40-jarigen dienst werd geschonken. dat het poststation Grijpskerke aangewezen werd als sub-ontvangers-kantoor der accijnzen, voor het ont vangkantoor te Middelburg. De Fiscus maakt het de menschen hoe langer hoe gemakkelijker. dat de Middelburgsche politie honderden perso nen waarschuwde wegens overtreding der motor- en rijwielwet. Nu gaat ze het verbalen-boekje trekken. dat de begrooting van St. Laurens een groote post voor krankzinnigenverpleging inhoudt. Men zij gewaarschuwd. dat in Sluis in 1928 ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van „Apollo een groote muziek- wedstrijd georganiseerd zal worden. Of er een massa protest verwacht kan worden, is ons niet bekend. dat de Ned. Bond voor Handels- en Kantoorbe dienden het volgend jaar ook in Zeeland een loon- actie op touw gaat zetten. dat de nieuwe groote schutsluis voor Vlissingen op 845.000.geraamd wordt. dat een op echt belust paartje te Meliskerke, ten stadhuize gearriveerd, tot de ontdekking kwam, een onmisbaar stuk vergeten te hebben. Dank zij de telegraaf kon evenwel na eenige uren oponthoud de gewenschte verbinding voor het leven tot stand wor den gebracht. We zijn weer een stapje verder bij de oplossing van de vraag waarom men het altijd over den goeden ouden tijd heeft. dat op wachtgeld zittende onderwijzeressen het bedanken voor de O. L. School in Wissenkerke tot een sport verhieven. dat tusschen Westkapelle en Vlissingen een werkmanstram gaat rijden, ten behoeve van de onge veer 100 arbeiders, die dagelijks naar de Scheldestad moeten. dat het 500ste concert van Dirk Schafer in onze provincie een waar succes werd. dat Goes in 1906 slechts 24 telefoon-aanslui tingen had, en thans reeds 324. dat in October 2.840,083 oesters uit Ierseke ver huisden. dat het reeds opgetrokken gedeelte van de uit breiding der gasfabriek te Axel wegens verzakking weer zal moeten worden afgebroken. Kosten 6000, dat de inspecteur der directe belastingen in Goes 15.000.inde aan gewetensgeld. dat te Breskens een lijnwerker van de post- en telegrafie uit een 10 M. hoogen telefoonpaal viel en ernstig gewond werd. dat de raadsleden te Ierseke voortaan met thee gelaafd zullen worden, tot wanhoop van de plaatse lijke verslaggevers der bladen. dat van 22 tot en met 29 November de Goessche toondagen gehouden worden. dat het dagelijksch bestuur van de Z.L.M. tij dens de jongste vergadering uitvoerig van gedachten wisselde over de knoeierijen in den pootaardappel- handel. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 6