REFFER5 EU PCEDE15 5ICRAAD IN UW MUI51 ■BiNfien leocRa bcrcik-*** OiaMUPARft 58 VLISSIN6eR| ONS ZEELAND De Stoepenstrijd in Goes Er was het gezellig gezoem van mondaine vrouwkes, die thee met petit-fours savoureeren en elkaar hun nieuwsten herfst-aankoop laten zien. 7 Ze hebben groote ruzie in 't kleine stadje Goes, zoo'n ec'hte, dikke ruzie, geen opgeblaasd gesmoes, Partij één zijn De Winkels, partij twéé is de Wet, De Winkelwet die heeft zich daar tusschenin gezet. De strijd gaat om de stoepen, waarop men étaleert, waarvan de een en d' ander het territoir begeert. De winkelieren heffen een dreigend krijgslied aan, en zijn reeds met z'n allen om togahulp gegaan. Ze willen blijven houen de Goesche straten-show, die gratis-expositie flatteert dat stadje zoo. De stoepen-étalages zijn hunne renommée, (en brengen geen klein beetje in hunne port'monnee!) Het stadsbestuur heeft echter 'n ander argument, want niet voor niets staat het voor z'n ruimen blik bekend. Het spreekt uit naam der goden van 't binnenstadsch verkeer en trekt dus in het strijdperk van safety-first" van leer. Maar wordt de strijd ten gunste van 't stadsbestuur beslecht. (neen, er volgt geen dreigement) dan houden tóch de hondjes hun étaleeringsrecht. WILLEM TELL li 't Was op Mily's verjaardag. In grooten getale waren alle vriendinnen op komen zetten, met handwerken, met groote roest-bruine of witte chrysanten, grillige en teer getinte orchideeën, of fondant-rose anjers. Ze hadden de cadeaux bewonderd, even met iets als nijd gekeken naar den schitterenden armband, die Mily van manlief kreeg briljanten in platina ge vat er was al geroddeld, en toen kwam er even dat oogenblik van stilte, waarbij de meest gewiekste gastvrouw een hartkloppinkje krijgt. Juist op dit moment ging de deur open om Peggy binnen te laten, Peggy, die de eerste jeugd een stevig eindje gepasseerd was, die van al Mily's oude kost schoolvriendinnen de eenige was, die ohne Mann was. „Wat zie jij er uitstekend uit was de uitroep die uit alle vrouwenmondjes kwam, Peggy, elegante verschijning, met donkere, schitte rende oogen, boog bevallig tot dank, liet zich neer zakken in een fauteuiltje, dat tegen het licht stond, strekte de goed gevormde beenen in zwart-zijden kou sen gestoken uit en zei „Geef me thee, kinderen, ik heb een woestijn- dorst." „Zeker nog een overblijfsel van je reis naar Al giers lachte Mily. „Och natuurlijk, daardoor ziet ze er zoo florissant uit riep Mops, het jongste vrouwtje uit den kring, uit. „Zonnebrand constateerde een ander, ,,'t Zal een toer zijn, om dit blosje te behouden." „Probeeren," zei achteloos Peggy en ze hapte met graagte in een petit four, „Zalig, zeg Ik vergeet m'n lijn voor vandaag, reken er op." Het kleine, vinnige doktersvrouwtje, dat over haar zat en Peggy altijd benijd had om de gemakkelijke manier van zich te bewegen, keek met doorborende blikken naar de zacht-getinte wangen van haar over- buurtje. „Net echt dacht ze spinnig en ze blééf kijken. Peggy, geamuseerd, knikte haar toe. De aandacht werd even van Peggy's wangen afge leid door het binnenbrengen van een luisterrijke bloe menhulde. Het waren hyena-blikken waarmee Mily aangekeken werd toen ze het kaartje dat aan de mand bengelde zonder meer in de enveloppe stak, terwijl ze afwezig even naar buiten tuurde. Mevrouw dokter zou gaarne al wat ze aan kost baars bezat gegeven hebben, om direct den naam van den edelen gever te weten. Want dat het een gever Vervolg op bladz. 10

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7