PEKA ONS ZEELAND Houdt vost aan hebbeste! LIKDOORNZAIF DE MODERNE DANS 6 dat de vorige week Maandag de jacht op auto mobilisten en motorrijders geopend is. dat 1 Januari a.s het Goessche weeshuis den eerbiedwaardigen staantijd van 300 jaar bereikt zal hebben. dat de Minister van Waterstaat, vergezeld van den Commissaris der Koningin in Zeeland, den locaal- spoorweg in Zuid-Beveland bezichtigde en geruimen tijd te Hoedekenskerke vertoefde in verband met den aanleg van een nieuwen steiger voor de provinciale boot. dat de gemeente-politie te Ter Neuzen de hand legde op twee smokkelaars, die ruim 6000 boekjes sigarettenpapier langs niet gebruikelijken weg wilden invoeren, teneinde 500 aan invoerrechten op té strijken. dat 15 Middelburgsche slagers voorstanders van het te stichten abattoir zijn, tot groote ergernis der collega's. dat Ds. Kamsteeg te 's Heer Hendrikskinderen onder groote belangstelling zijn 25-jarig jubileum vierde. dat slechts één inwoner van Schore het vervolg onderwijs daar ter plaatse op prijs stelde, zoodat de Schorenaars het thans zonder zullen moeten doen. dat de slachtplaats te Veere vermoedelijk 15 December gereed zal zijn. dat de ambtenaren van het O. M. bij het Kan tongerecht te Goes vrijspraak eischte voor de stoepen- étaleurs. dat ook in Middelburg heel wat boomen aan de Iepziekte ten offer vallen. dat de verbindingen in Zeeuwsch-Vlaanderen zeer slecht zijn en de aandacht der autoriteiten be hoeven. dat in Ierseke dit jaar ruim 1 millioen oesters meer verzonden werden dan het vorige jaar. Toch is deze lekkernij er niet goedkooper op geworden. -dat te Zierikzee bij het overhevelen van benzine brand ontstond, die gelukkig geen groote uitbreiding aannam. Waarom zulk gevaarlijk werk niet overdag an dat de Middelburgsche padzoeksters in het einde der maand een Kermesse d'hiver houden. dat een autobestuurder, die met een rijksveld wachter een inspectierit voor de vrijwillige verkeers- brigade maakte, in Middelburg door een politie-agent berispt moest worden, omdat hij tegen de regels van het verkeer zondigde. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu p het beste middel tegen likdoorns. faalt nooit 50 ct PEP D0Ö5JE Bü Al Een niet alledaagsch huwelijks-cadeautje. Een paartje, dat te Ierseke in het huwelijks-bootje stapte, ontving van eenige vrienden een krenten brood, dat 30 pond woog. Per wagen werd de geweldige mik vervoerd. door SANTOS CASANI. „The Teacher of Teachers Hoofdstuk III. DE WALS HERLEEFT. De Wals is geen nieuwe favoriet in de danszaal geen dans, die vandaag komt om morgen weer te ver dwijnen, geen modedans. De Wals heeft het ge durende een eeuw uitgehouden tegen alle nieuwelin gen, en haar schwung en rhythme zijn in den grond nog dezelfde gebleven, al verschilt de moderne Wals in vele opzichten van die, welke onze grootvaders en grootmoeders in de vorige eeuw dansten. Lang voordat de jazz in eenigerlei vorm haar in trede had gedaan, heerschte de Wals oppermachtig, en goed kunnen walsen was het criterium, waarnaar dansers werden beoordeeld in 1827, zoo goed als dat in 1927 het geval is. En ik durf beweren, dat in 2027, wanneer vele van onze moderne dansen stellig allang in het vergeetboek geraakt zullen zijn, de Wals nog steeds even populair zal zijn; misschien niet in haar huidigen. vorm, maar in ieder geval toch een Wals, welker tempo en rhythme niet zooveel zullen verschil len van die van een 100 of 200 jaar vroeger. In haar tegenwoordigen stijl, waarbij de bal van den voet steeds op den grond is, wat de beenspieren soepel en los doet zijn, is de Wals zulk een volmaakte dans, dat ik mij niet kan voorstellen, welke verbeteringen zij nog zou kunnen ondergaan. Vergelijken we nu hierbij eens de Wals van vroeger, toen alle passen ge maakt werden op de punten der teenen, en in wed strijden de prijs niet werd toegekend aan hem of haar, die de fraaiste danshouding of de meeste gratie toonde, maar aan degene, die het beste de hielen van den vloer kon houden. Soms werd zelfs aan de hakken der mededingers een halve eierschaal bevestigd, zoo dat de dansers al den tijd hun beenspieren angstvallig gespannen hielden, uit vrees de eierschaal maar even te kneuzen, wat hen direct gedisqualificeerd zou heb-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 6