GIST IS LEVEN DOCTOR PSYCH. SCHILLING S OOGDIAGNOSE Hotel OOMS, Bergen op Zoom ONS ZEELAND 7 ben. Het genoegen van dergelijke prijsdansen komt mij zeer twijfelachtig voor! De perfecte Wals van vroeger bestond uit een einde- looze serie draaien; aan de prettige kalme passen van tegenwoordig dacht men nog niet. De „Vrijheid van beweging" was nog niet ontdekt, en de gracieuse gol ving, die de tegenwoordige figuren kenmerkt, wachtte nog op een volgende generatie van dansers. Maar gelukkig staan er een paar onveranderlijke, rotsvaste factoren in de wisselvallige wereld der dan sen: het rhythme en de hoofdfiguren. Draaien naar rechts en naar links zijn de fundamenteele passen, zoo goed van de ouderwetsche als de moderne Wals. Het grootste verschil tusschen deze beiden, ik zei het reeds, ligt in de houding van den voet en het gebruik, dat van de draaien gemaakt wordt. Dit jaar telt de Wals twee of drie aardige variaties, die de Wals-liefhebber en welk goed danser is dat niet? zeker op prijs zal stellen. Deze variaties zijn alle gebaseerd op de „hesitation" en zullen er door hun charme wel toe bijdragen, dat te bevorderen, wat wel eens de vuurproef van het dans genoemd is: het goed kunnen walsen. De oude-stijldanser begrijpt vaak den modernen vorm van de Wals niet of verkeerd. De treurige reden daarvan is, dat de moderne Wals vaak zoo slecht ge ïnterpreteerd wordt. Werkelijk, om het te kunnen win nen van de ouderwetsche, moet de moderne Wals per fect gedanst worden. Indien goed uitgevoerd, heeft zij echter al de be koring van haar voorgangster, en ik daag lederen danser van de oudere generatie uit, het tegendeel waar te maken. Ik ben ervan overtuigd, dat de groote bedrevenheid, die zij verkregen hebben in de oude Wals, hun van geen nut zal zijn, bij hun pogingen, de moderne goed uit te voeren. Het is meer dan jam mer, dat zoovele goede dansers van den ouden stijl, die zich zonder veel moeite den nieuwen zouden kunnen eigen maken, dit verzuimen, en daarmee haar schwung, haar fascineerende, zoet vloeiende melo dieën, en het perfecte tempo, die evenzeer de ken merken zijn van de Wals der twintigste eeuw, als zij het een honderd jaar geleden waren. Ten slotte geloof ik stellig, dat de bands, die zich op het spelen van Walsen toeleggen, steeds meer de voorkeur van het publiek zullen genieten, en volgens mijn meening hebben de bands het zelf in hun hand, de Wals even populair te doen worden, als Fox-Trot, Charleston, of misschien daar ben ik weer op mijn stokpaardje, zoo populair als de Yale spoedig zal blijken te zijn. Volgende aflevering ,,Hoe wordt men een goed Charlestonner?" SUIKERZIEKTE? Irving'sGIST TAMINETABLEHEN Bij elke Apotheek of Drogist. '25.000 ongevraagde getuigschriften. Wacht U voor namaak. Vraagt uitsluitend „Irving's Gist Tamine" in gele ver pakking. Villa Rosa - A. BOUMAN, Arts, Ginneken Vaststellen der ziekten door zien in de oogen iederen Vrijdag 10—5 uur SCHITTERENDE RESULTATEN We gaan er weer naar toe, naar dien in-gezelligen tijd vol geheimenissen, vol mysterieuse lachjes, binnen pretjes, haastig opspringen, wegmoffelen en papier- geritsel. En even als ieder jaar breken we ons hoofd met de vraag wat we onze familieleden en vrienden zullen geven. Wat gaf ik die en die verleden jaar voor Sint Nicolaas of Kerstmis? Je gaat na, wie op handwerken gesteld is, wie op luxieuse of practische dingen. 't Is ieder jaar weer een heel ding om 't zoo in te richten, dat men niet in herhalingen vervalt en ieder geeft wat geschikt voor hem is. Bij ons in Amstelstad, gaan we al weken vooruit winkelen. Koopen doen we pas de laatste week, maar dan weten we ook volledig wat we zullen koopen en voor wie de verschillende geschenken bestemd zijn. Een keurig geschreven lijstje in ons koffertje, waar op de adressen van de magazijnen waar we zullen koo pen vermeld staan, zoo stevenen we er die laatste dagen vóór het groote feest op af en een beetje prac tische vrouw, die niet te lang zeurt, heeft in een paar uur haar inkoopen gedaan. Ik weet een paar gezellige handwerken voor u, waar u nu reeds mee beginnen moet om alles op tijd klaar te hebben. Ik neem aan, dat uwe dames-kennissen even ver zot op kussens zijn als de mijne. Juist ben ik klaar met het kussen, dat ik u ga be schrijven en ik kan u zeggen, dat ik voldoening heb van mijn arbeid. Ik kocht dan een stuk filet-gaas, ter grootte van een kussen ik weet niet welke maat u prefereert het mijne was 35 c.M. breed en 60 c.M. lang. Eenige strengen frotté-zijde in donkerbruin, rood geel en oranje (het moeten mooi oploopende tinten zijn) en een aluminium haakpen behoort verder aan geschaft. Nu is 't heele werk, om drie losse en een vaste steek in ieder gaatje van het filet-gaas te haken. U krijgt dan allemaal van die aardige krulletjes. Nu maakt u strepen van uw haaksel, b.v. een breede donkere rand van 6 c.M., die geheel in het vierkant NltUWÏ LEVENMlttT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7