PEFEEP5 EN POEDELS Purol bij Ruwe Huid en Schrale Lippen BlHZSM kRTTi EUEN! [CCH 5ICPLAAD IN UW MUI5j ICDCR5 BER.em-^Wi SOi^MUPARK 38 VLISSINGeÖl Beau-Geste 8 ONS ZEELAND loopt en daarin strepen van ongeveer 6, 7 of 8 c.M. van de drie kleuren om en om. Het aardigst is, om de strepen in ongelijke breedte te maken. Ik voerde het kussen met peau de peche in donker bruin. Zoo'n kussen is heusch een sieraad van den divan. Een ander kussen, een, dat véél vlugger klaar is, zag ik van raffia. Ook dit is het beschrijven wel even waard. U neemt hiervoor grof stramien en teekent er met rooden inkt een aardig patroon op. Kunt u dit zelf niet, dan is er wel iemand onder uw kennissen, die het voor u doet. Een aardig zonnebloem-motief b.v. Een groote bloem in het midden van hard-geel met een donkerbruin hart. De vier hoeken van het kussen bestaan uit een kwart van een zonnebloem. Dit alles maakt u met lange steken en vult het in met donkerbruin. 't Is een heerlijk werkje, dat vlug gaat. In twee avonden kunt u zoo'n kussen klaar hebben. Maar wilt u een kussen voor Kerstmis maken en hebt u dus den tijd ermee, dan zou ik u aanraden zoo'n heerlijk ouderwetsch kussen te maken, dat her inneringen opwekt aan vorige generaties, aan hoepel rokken en gebloemde vesten. Het zijn echte oude tapisserie-kussens, gemaakt op fijn stramien met bloem-motieven in bleeke tinten. Wel een heele uittellerij, maar ze geven zoo'n vol doening als ze klaar zijn. Ik zag hiervan een kussen, dat héél mooi was. Een krans van rozen, in rood, rose, grijs en iedere roos in oploopende tinten, voor iedere bloem wel acht kleuren, de bladen in een gamma van groene kleurtjes. Het kussen was ingevuld met zwart en gevoerd met tafzijde in dezelfde kleur. Een zwart zijden koord was er omheen gelegd. Nu nog even een klein handwerkje, waar u de jonge meisjes in uw omgeving mee kunt verrassen. Het zijn de allerliefste bouquetjes, te dragen op mantel of bont, die men maakt van wolresten. U neemt b.v. eenige tinten van oranje, naar geel en rood, of voor vergeet-mij-nietjes, blauw in oploo pende tinten. We beginnen nu met 45 a 50 wollen draadjes in een mooie tint groen te nemen, die dienst doen als steeltjes, In ieder draadje legt u, door middel van een stramien-naald een knoop. Vervolgens maakt u van de oranje wol om dit knoopje, dat het hartje van de bloem vormt, vijf lus jes, die de bloemblaadjes vormen. Deze blaadjes maakt u nu telkens van een afwisselende kleur, net zoolang tot u een bosje van 45 of 50 bloempjes heeft met afhangende groene steeltjes, die u dan even te zamen bindt. De beeldigste combinaties zijn hiervan te maken en het is zoo'n gezellig klein geschenkje om in een sur prise te moffelen. Handwerk pleizierig, mesdames E. B.B. Te Aardenburg is een drieling geboren. Eenige medeburgers hebben de toekomstige nooden van dit gezin voorzien en deze thans eenigszins gecompenseerd door ge zamenlijk een huisje met een tuin voor de ouders te koopen. (Courantenbericht.) Ooievaar die zou gaan komen met zijn vorstelijk cadeau. Moeder popelde van vreugde, Vader, die verlangde zoo. Dagen zaten ze te praten bij het wiegje van satijn, 't was zoo heerlijk, te beslissen hoe zijn naampje wel zou zijn. En de dag was aangebroken, 't groot geluk werd opgewacht, Vader had voor een verrassing 'n potje bloemen meegebracht. Toen hij in het ledikantje drie paar flonkeroogjes zag, keek hij naar z'n vrouw, die zachtjes eventjes te schreien lag. Moeder, laat ons dankbaar blijven, sprak hij door z'n tranen heen, laat ook drietjes welkom wezen, zóó is 't beter dan geeneen. Buiten deze binnenkamer, waar drie dure wiegjes staan, hebben goede medeburgers thans een gouden daad gedaan.... Kinderkoortje met z'n drietjes, dat het leven tegenlacht, 't is niet alles egoïsme in de wereld, die je wacht WILLEM TELL II.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 8