m en WW d ONS ZEELAND 9 November. Ben tegenwoordig niets lekker. Ge loof, dat het van mijn tabak komt. 't Is Gers-Portorico met premies. Voor honderd ledige halfpondszakken krijg je n bon voor een gratis lükkoets, wanneer je begraven wordt. Ik heb nu twintig van die papieren hulzen, maar ik schei er mee uit heb bange vermoe dens, dat ik anders dien ,,jan-plezier-voor-één-man" eerder noodig heb. Buitenlandsche politiek wordt fleuriger, sinds de diplomaten aan den verrukkelijken oever van het meer van Genève, den wereldvrede in de luren trachtte te en snoepreis-achtige week-ends, exploiteeren aan de Azuur-kust. Over documenten en vodjes papier lees je bijna niets meer in de bladen, wel over Tanger- zöne en Blauwen Nijl geeft zonnige impressies en bruine huid. In een of andere baai is een walvisch geland. In tegenspraak met hun naam, kunnen dergelijke kolos sen, heel slecht op den wal wennen en zoo is 't niet te verwonderen, dat het opgemelde zeemonster, on passelijk werd en behalve eenige honderden kilo's provisie, twee stoelen, n veldbed en een cocosmat uit braakte. De wetenschappelijke wereld vermoedt, dat dit het dier is, wat indertijd aan Jonas gemeubileerde kamers verhuurde. 10 November. Loop den geheelen dag te rillen. Heb Krimp van Duimen gesproken. Was naar Vlissingen geweest, om chirurg, die 10.000 memschen had ge opereerd, geluk te wenschen. Brrrr....! 10.000 men- schen in 19 jaar tijds slechts wie weet hoe lang hij het mes nog wenscht te hanteeren. en Walcheren is zoo schaarsch bevolkt. Vandaag of morgen is 't mijn beurt brrrr. M'n barbier begon er, tot over maat van ramp, ook al over te boomen echter in schamperen toon. Als hij eens genoteerd had, wie bij hem onder 't mes waren geweest, zou hij al aan 't half millioen zijn toegeweest „maar geloof dan maar niet," tierde hij, „dat er 'n ziertje ophef van gemaakt was, hoewel ze hier heel wat minder bloed en geld kwijt geraakt zijn Ach ja, er is nu eenmaal veel onrechtvaardigheid op dit ondermaansche. Toen Philips onlangs zijn lO.OOOsten arbeider in dienst nam, werd hij gehuldigd als den nationalen held, en toen me vrouw Fitter-van Gif haar honderdste daghitje huur de, ontving ze een gloeiend protest van de vak organisatie 11 November. Wapenstilstandsdag. Had om 11 uur twee minuten stilte in huis willen hebben, maar er kwam niets van, want toen ik kwart voor elf de kachel bijvulde, viel de kolenkit uit mijn handen en Liesbeth was net in de kamer. Beppie kwam thuis met een gedichtje over stervend boomenloover. 't Rijmde goed, maar ik heb haar niet onduidelijk te ver staan gegeven, dat ze zooiets niet meer mocht doen we zijn van veel te nette familie om ons met zulke lichtzinnigheden op te houden. Als ze nu nog over Nardus van Wieringen vierde 5 Novem ber 1.1, zijn 25-jarig jubileum als over- zetter bij het Katsche Veer. iets degelijks een versje gemaakt had fiat Maar over loover. Wat is dat nu eigenlijk anders dan bladvulling. 12 November. Mijn trouwe courant bracht me he den 'n prachtig bericht uit Nieuw- en St. Joosland, alwaar 'n hond 15 jonge kippen en 2 kalkoenen dood gemaakt heef. De misdaad is voorgevallen op de hof stede van wijlen mej. de weduwe J. M., zoo stond er. Wat 'n geluk, dat die goede vrouw dit niet beleefd heeft Breeduitstra kwam aanzeulen met 'n tijding uit Treebeek: „Een inwoner aldaar, bemerkte na het bezoek van den bakker en den slager, dat hij een bank biljet van 25.miste, dat op den tafel had gelegen. De man verdacht evenwel zijn hond van den diefstal, liet hem opensnijden en jawel, het briefje kwam te recht. De bakker en den slager, zoo zei Breeduitstra, prijzen zich nu zalig, dat zij niet door hun klant ver dacht zijn geworden. 13 November. Rusland stijgt weer in mijn achting, 't Volk laat daar tegenwoordig zijn verstand nog wer ken, zelfs wanneer het in woede ontstoken is, want bij een handgemeen tusschen burger en politie in St. Petersburg, wierpen de eersten met rotte appels en oude schoenen naar hun tegenstanders. Daar kunnen de regeerders van de andere beschaafde rijken, die alsmaar om kostbare nieuwe munitie zaniken, nog iets van leeren. 14 November. Alle oudheidkundigen in de stad ont vingen een dringend telegram van de regeering, om naar Amsterdam te komen. Bij het maken van een bouwput voor het nieuwe gebouw van de Amsterdam- sche Bank, zijn scherven van aardewerk gevonden. De noodvergadering was noodig, om subsidies te be komen, tot aankoop van de diggels. Breeduitstra be greep die activiteit volkomen: nu de nationale aarde werk-industrie op sterven ligt, moet men zuinig op haar overblijfselen worden In de haven van Vlissingen is een schip met kurk binnengevallen. De lading is bestemd om er de nieuwe Ferry-boot mee op te vullen. Gegarandeerd is, dat Vervolg op bladz. 12

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 9