In de Drogisterij Schulte Thieme in „Het Huis met de Roode Pilaren" te Middelburg ONS ZEELAND if zijn verkrijgbaarGiftvrije Schoolwaterverven in Metalen Doozen Schoolwaterverf en Penseel Schoolwaterverf, 2 Porc. Verfnapjes en Penseel Schoolwaterverf, twee Penseelen en Palet Schoolwaterverf en Penseel Schoolwaterverf, twee Penseelen en Palet Doosje, maat 100 X 58, gevuld met 7 stukjes PRIJS 20 CENT Doosje, maat 160 X 100, gevuld met 12 stukjes en 6 tuben PRIJS 60 CENT Zware Doos, maat 165 X 120, gevuld met 18 groote tuben PRIJS f 2.20 m&w Doosje, maat 184 X 77, gevuld met 12 groote tuben giftvrij PRIJS 85 CENT Zware Doos, maat 190 X 140, gevuld met 24 groote tuben PRIJS f 2.80 Bestellingen boven f 5.- franco na ontvangst postwissel of storting op postrekening No. 51231 „Harder schreeuwde er een van het bovenpubliek. Het hielp niet, hij ging door met fluisteren en toen stelde men zich maar tevreden met te lachen om haar angst, haar goed-gespeelde angst. Nog grooter werd de pret, toen ze hem met beide handen van zich wilde duwen en hij haar stevig vast greep, zoodat een kleine worsteling ontstond. Opeens hief ze haar karwats je in de hoogte en deed het op zijn gezicht neerkomen. Met een schreeuw van woede en pijn drukte de clown zijn hand tegen zijn wang. Daardoor liet hij haar los en nu was een stevige duw voldoende om hem in het zand te doen tuimelen. Daar stond hij nu, steeds zijn hand tegen zijn wang gedrukt, het stapvoets doorrijdende meisje na te kijken, terwijl een vreemd gebrom zijn keel ontsnapte. En het publiek juichte en klapte. Grappige kerel toch, die clown, je wist nooit, hoe je het met hem had, telkens kwam hij met wat nieuws voor den dag. In de pauze stond de clown weer verborgen achter de requisieten te wachten, maar te vergeefs, Signor Rapelli noch Angela liet zich zien. Het eerste nummer na de pauze werd gereden door Signor Rapelli. Frisch bepoederd, dubbel dik om de roode streep op zijn wang te verbergen, stond de clown met zijn kameraden hem af te wachten. Daar kwam hij aan, met zijn koninklijke houding op zijn mooien schimmel en dadelijk dwaalden zijn zoekende oogen naar de artistenloge, waar Angela hem toewuifde met den bos viooltjes, dien hij haar juist gegeven had. Het publiek juichte hem al bij voorbaat toe en groe tend en glimlachend reed hij rond, wachtend tot de muziek het motief zou inzetten, waarop zijn schimmel zijn beroemde wals moest uitvoeren. Weer langs de artistenloge komend, groette hij lachend met zijn karwats en keek naar het meisje met de viooltjes, dat zich over den rand boog. Een knaleen wankelen in het zadeleen gil van uit de loge.... een toestormen van de stal knechts om de vallende gestalte op te vangen. drukte en beweging onder het publiek De clown had zich gewroken. Met slap neerhangende armen, de revolver aan zijn hand ontsnapt, neergevallen in het zand, liet hij zich grijpen en wegvoeren. Het laatste wat zijn nu doffe oogen zagen was de beweginglooze gedaante van Signor Rapelli, waaraan zich gillend de mooie Angela vastklemde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 17