Hollandsche Commissie Bank H. W. LOCHNER Co. 18 ONS ZEELAND AMSTERDAM verstrekt gelden op 1ste en 2de Hypotheek zonder borg, ook op de 3de Hypotheek, doch alleen met solide borgen. Gelden ter leen van f 50.- tot f 200.- zonder borg. Hoogere bedragen, alleen met solide borgen. RENTE 5 a 6 pCt. Voorwaarden billijk. Inlichtingen kosteloos. Solide Agenten gevraagd. Momentopnamen van iemand, die een dictionaire raadpleegt. Verzekert, dat hij 't in de dictionaire zal opzoe ken, n.l. een woord van vier letters, dat betee- kent schreeuwen als een baby en begint met een „M". 2. Hij begint de „M" op te slaan en merkt op, dat men veel tijd bespaart door maar direct een woordenboek te raad plegen. Hij roept plotseling uit „Dat is een nieuw woord: Febrifuge, 't geen koorts middel beteekent, aardig wat voor nieuwe woor den je tegen kan komen." Hij zegt ,,Ja, ja, in een wip heb ik 't." Dan valt z'n oog op het woord „manoeuvre" en denkt er aan, dat vandaag juist op 't kantoor de vraag opgeworpen was 5. of je 't met ,,oeu" of „eu" spelde. Hij had gezegd, dat 't met „oeu" was. Nu wist hij dat 't goed was. 't Wordt op twee manie ren gespeld. 6. Moeders, laat ons nu eens zien, wat in vier let ters kan gezegd worden voor schreeuwen als een baby 't Was hem ook niet be kend, dat Mennoniet een ander woord is voor Me nist. Merkwaardig Dan herinnert hij zich, dat hij voor z'n vrouw aan 't zoeken is naar een woord van vier letters, beteekenend: schreeuwen als een baby. 9. Een half uur later roept hij uit: „Moeder, dat is het." En dan komt hij tot de ontdekking, dat zijn vrouw 't zelfde al een paar minuten tevoren ge vonden had.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 18