ONS ZEELAND Eenzaamheid. DE SCHELDE-ZENDER 5 in Vlissingen-badplaats, die zich in hoofdzaak in Bou levard en villa-wijk uit, hij noodigde ons in het ge bouw van den Kunstkring, waar Zeeuwsche schilders hun talenten demonstreeren; hij deed ons het Vlis- singsche Museum bezichtigen, dat, ondanks zijn jeugd, reeds een verzameling herbergt, die vermeld mag wor den. Met welk een zorg en liefde is dit alles voor Vlissingen behouden! De burgemeester sprak ook nog over kwesties van de toekomst, als het rioleeringsstelsel zijner stad en de verbinding van Vlissingen met het buitenland door de lucht. Doch deze zaken vragen wellicht mettertijd wel eens de plaats welke we haar nu op practische gronden mogen ontzeggen. Na een bezoek aan een mensch, een inrichting of een stad vormt zich een totaal-indruk, die men in gevallen als hier niet onder zich behoeft te houden. Hoe we Vlissingen zien Als een van de weinige Zeeuwsche steden, die de toekomst niet behoeft te toetsen aan een weliswaar voor sommigen aantrekkelijk, doch veelal belemme rend verleden; als een stad die niet droomt, maar leeft en hijgt, als de woonplaats van veel nuchtere, zakelijke, durvende en vooruitstrevende mannen, die ook van schoonheid weten, als de toekomststad van Zeeland, als een felle toon in het peinzensstille grijs van ons provinciale levensdoek. En als de dagen aan den verren einder branden, hun laatste lusten vieren in een zwaren, zwoelen dans, O hart, wees dan gerust, er is nochtans een grijze vreugde in de eenzaamheid der stranden. En als aan 't havenhoofd de sprankelende lichten verwaaien in den nacht, als late zonnestralen O hart, wees dan gerust, de lichtsignalen zullen den verren koers der schepen richten. En als de leege duisternis het laatste licht verslaat in felle vlagen, en de bleeke bloemen kust tol laten slaap, o hart, wees dan gerust: Zie hoe God's vlamme jubelend door de kamer slaat! ZELANDUS. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat de regenten van het Vlissingsche Gasthuis 3400.vroegen voor aanschaffing van apparaten en instrumenten. dat de gemeenteraden van Middelburg en Zie- rikzee niets voor een vloekverbod voelen. dat de poging om Breskens aan een Burgerlijk Armbestuur te helpen, strandde, dat de vereeniging voor beroepskeuze te Vlis singen in korten tijd reeds veel goede adviezen gaf. dat de prov. stoombootdienst op de Wester- Schelde waarschijnlijk in de Scheldestad een nieuw gebouw zal krijgen, dat 25.000.kost. dat een ambtenaar bij de Middelburgsche ge meentebedrijven, zeer tot ergernis van het raadslid Paul, met den directeur van de electrische centrale te Vlissingen een reisje naar Parijs maakte. Dit was echter geen snoepreisje, doch een excursie. dat 1 December te Goes de centrale hengsten- keuring gehouden zal worden, waarvoor 1950 aan premies beschikbaar gesteld is. dat het Grand hotel Britannia te Vlissingen we derom met 20 kamers vergroot wordt. dat de gemeenteraad van Zoutelande veel tijd berdeed met de vraag of de gemeente een schrijf machine moet hebben of. niet. dat de vorige week de oudste inwoner van Hein- kenszand op 99-jarigen leeftijd overleed. In de vaca ture is inmiddels voorzien. dat de Vlissingsche politie twee jeugdige Schie- damsche meiskes, die een snoepreisje maakten, naar de genever-stad terug bracht. dat in Middelburg nog 368 werkloozen inge schreven zijn bij de arbeidsbeurs. dat het arrestantenlokaal te St, Maartensdijk in orde gemaakt zal worden. Of dit het gevolg is van een klacht van den nationalen bond van vlugvingeren is ons niet bekend. dat de Goessche bestuurder van de auto, waar onder eenigen tijd geleden een Middelburgsch knaapje het leven liet, ontslagen is van alle rechtsvervolging. dat de gemeente Hoek zich de luxe permitteert het gemeentehuis geheel electrisch te verwarmen. dat in den havenmond te Breskens een licht signaal geplaatst zal worden. dat de Goesche kermis, die Dinsdag begon, de laatste kermis van Nederland is. D. w. z. in 1927. dat Het Middelburgsch Dilettanten Tooneel een zeer geslaagde opvoering gaf van het aardige blijspel „Vadertje Langbeen". Het publiek, dat den Schouw burg tot in alle hoeken vulde, was enthousiast, hetgeen niet te verwonderen, daar de opvoering voor dilettanten op een zeer hoog peil stond. dat in den gemeenteraad van Terneuzen uitvoe rig van gedachten gewisseld werd over de steunregeling van werkloozen. Tenslotte bleef toch het burgerlijk armbestuur met de ondersteuning belast. dat de Vlissingsche tram op den Nieuwen Vlis- singschen weg nabij de Abeele op een groentekar strandde, hetgeen geen persoonlijke slachtoffers eischte. dat B. en W. van Vlissingen voorstellen om de Gevangenhuisstraat om te doopen in „Kazernestraat". Shakespeare moest het eens kunnen hooren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5